Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyámnak megjegyzés...

Miért kell anyámnak megjegyzéseket tennie a súlyomra? Olyan nehéz megtartania magának a véleményét, ha már senki nem kérdezte?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, ne menjek haza, mondaná ezt mindenki, de legyünk reálisak, nem ez az ésszerű megoldás. Van egy 12 éves húgom, elsősorban miatta megyek haza, nem anyám miatt. Nyilván a 12 éves húgom, faluról nem fog 3 órát vonatozni hozzám anyám nélkül, meg úgy sehová egyedül, mert még nem tömegközlekedett egyedül, falun nem volt erre szüksége. Ha meg anyámmal együtt megy, semmivel nem vagyok beljebb, max nem otthon ugat be anyám a testsúlyomra, hanem valahol máshol. Szóval a felesleges és haszontalan, akkor "ne menj haza/ne találkozz anyáddal" kommenteket ugorjunk át.

Az van, hogy valahányszor hazamegyek, anyám beszól valamit a testsúlyomra, mindig azt, hogy híztam. Akkor is, ha nem, sőt, akkor is, ha kifejezetten fogytam. A tököm tele van vele, hogy szépen fogalmazzak. Gyerekkorom óta dagadt voltam, amíg tehetett volna ellene, nem tett, nem engedett iskolai sportfoglalkozásokra járni általánosban, mondván milyen hülyén nézne ki, ha kövéren táncolnék/futnék/bármi, pedig ingyenes volt, csak egy aláírásába került volna, soha nem főzött egészséges ételeket, nekem se hagyta a próbálkozást a konyhába. Ezek után nekem ne most ugasson bunkón, aggódás címszó alatt, amikor már magamnak rendeztem az életemet

Most függetlenül attól, hogy tényleg kövér vagyok-e, semmi köze hozzá.

Jelenleg amúgy életmódváltás alatt állók, fokozatosan próbálom átállítani a szokásaimat, egyébként sikeresen.

Anyám hétvégén nagyon felbosszantott. Hazamentem 4 hét után, átöltöztem. Anyám rögtön beszólt, hogy híztan, majd elkezdett kérdezgetni, hogy ne adj isten terhes vagyok-e. Kezdjük ott, hogy szingli vagyok, ki a gyásztól lennék terhes? Különben is, vagy 10 éves korom óta, tehát 11 éve azt pofázom, hogy nem akarok gyereket. És tegyük hozzá, hogy amúgy nem híztam, a mérleg szerint 10 kiló különbség volt a hétvégi és a négy héttel azelőtti súlyom között.


nov. 28. 17:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Híztál? Igen

Kövér vagy. Igen.

Egyéb észrevétel?

Lényegtelen, hogy kövér vagy e vagy hiztal e de rövidre kell zárni az ilyen beszélgetéseket.

nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11%

Előző jól mondja, rövidre kell zárni. Ne legyél gyerekes, hogy ezen fenn akadsz. Remélem az élet más területein nem vagy ennyire érzékeny mert az hidd el még elítélendőbb mint anyád beszólása.

Ez is egy volt a sok semmitmondó hiszti közül itt az oldalon mert a kérdező nem tudta kezelni és világvégeként adja elő.

nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%

Hát én bizony nem a ráhagyás taktikáját választanám, mert ha a kérdezőt zavarja a beszólás, akkor úgy felmegy a pumpa, hogy ezt nem fogja tudni megcsinálni, hanem a nagyon határozott durvaságot. Nyugodt hangon, nem ordítva, de nagyon határozottan, mintha nem az anyja lenne: "Kussolsz." "Ne merészelj többet hozzám szólni, nem hozzád jöttem." És otthagyod. Szerintem annyira meg fog lepődni ezen a váratlan fordulaton, hogy elakad a szava. A belőle való gúnyt űzés is jó módszer, de vedd komolyan és vidd végig. Minden egyes beszólására. Ezek csak az erőből értenek. Kérdés, hogy ő akar-e veled kapcsolatban lenni. Nagyon úgy néz ki, hogy nem. Ha a húgod 14 lesz, onnantól kezdve utazzon hozzád ő.

És ne magyarázkodj a súlyod miatt, senkinek nem tartozol magyarázattal, nekünk se. Kizárólag a te dolgod.

nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Max visszaszólni tudsz, pl "Hát mutter, a te genetikád" vagy bármi hasonlót.
nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Meg tudom tenni, hogy nem reagálok rá, de semmit nem segít. Mondja tovább, max sokkal tovább dumál, sokkal erőszakosabban traktál, hogy reagáljak valamit. Órákig képes nyomni a faxságot. Erre a testsúly-téma leszerelésre az érzelmi zsarolás volt a leghatékonyabb eddig, mondván, hogy "biztos azért csinálja ezt, mert már a környezetem nem gúnyol, ő meg csak nem akarja, hogy jól érezzem magam, és ezért mondja ezt". Az ilyesmin mélységesen megsértődik, sajnáltatja magát, hogy hogy gondolhatom ilyen rosszindulatúnak, de ezzel úgy másfél hónapra le lehet állítani maximum. De marhára fárasztó, hogy hozzam az ő karakterét, vele szembe. Ha visszaszekálom valamivel, mondjuk azzal, hogy amúgy ő is akkora, mint én, vagy bármi, az nem hat, mert megmagyarázza, hogy az ő korában nem kell jól kinézni.

#13 Nem vagyok biztos benne, hogy a húgom képes lesz kb 2 év múlva önállóan hozzám utazni. A szomszéd település a szokásos kis barátokkal talán nem olyan extra azzal a 20 perccel, de a 3 óra, 1.2 átszállással elég húzós. A húgom autista egyébként. Kinda jól funkcionál, normál suliba jár, de a hosszabb tömegközlekedés problémás nála, másokkal(szülőkkel, rokonokkal) együtt is. A 3 óra rengeteg, még akkor is, ha elé megyek fél útra. Ráadásul amilyen rossz a falun a közlekedés, vagy nálam kéne aludnia, ami neki a megszokott rutinokhoz képest túl durva lenne, vagy nem lenne normálisan időnk.

nov. 28. 20:19
 16/22 anonim ***** válasza:
92%
Akkor az anyád azért dilis, mert nem bírja elviselni, hogy autista lett az egyik gyereke. Mindenesetre állíts határokat, egyszerűen éreztesd az erőt, mint az állat, amelyik felfújja magát. Határozottan hozd a tudomására, hogy ezt a stílust nem engedheti meg magának. Amint rákezdi, fennhangon rászólsz, hogy Nem! Befejezted. És ezt ismételgeted, hogyha tovább mondja. Nem kell hagyni szóhoz jutni. Mintha te lennél az ő anyja. Addig csinálja, amíg hagyod. Éreztetni kell vele, hogy nem hagyod.
nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
36%
A legjobb amit elhet tenni az pedig ennyi, hogy nem reagálsz rá.
nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%

"mérleg szerint 10 kiló különbség volt a hétvégi és a négy héttel azelőtti súlyom között."


Megfogom a lényeget: ez túl gyors. Heti 0,5-1 kg a tartható, ennél több koplalásra utal, vissza fogod hízni, mert nem ésszel csinálod.

nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#16 A húgom előtt se volt normális anyám. Ez szerintem családi defekt. Anyai ágon minden nőnemű rokonom ekkora kretén /volt/, aki már harminc elmúlt, kivéve az anyai nagymamámat. Várom már mikor üt be nálam is. :D

#17 A "legjobb, amit lehet tenni" évek alatt nem hozott változást semmilyen témában. Meg nem vagyok annyira türelmes, hogy órákig hallgassam a baromságokat reakció nélkül. Ha nincs reakció, csak ilyen alibi lerázó duma, akkor addig provokál, amíg nincs valami. Tőlem azt is nyomhatná, hogy az ég piros, az is felkúrna ebben a mennyiségben.

#18 102 kiló voltam a négy héttel azelőtti mérésnél. Ennél a súlynál azért nem annyira drasztikus az a 10 kiló. Konkrétan az édesség/nasi fogyasztásom vettem vissza heti egyre, meg meló után busz helyett hazasétálok.

nov. 28. 22:58
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell hazajárni. Igen, ENNYIT tehetsz. Vagy hazamész és lenyeled, mert anyád nem változik meg, ezt el kell fogadnod.


Nekem is van testvérem, mégsem járok haza a toxikus szüleimhze. Ez van, sajnálom a tesót, de a saját lelki békém sokkal fontosabb.

nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!