Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Nagyon féltem az...

Mit tegyek? Nagyon féltem az öcsémet. Nem tudom, hogy el merjem e mondani a szüleinknek, hogy hol van. De ha elmondom akkor a szüleim ketté fogják hasítani. 17.f

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy a 14 éves öcsém beleszaladt egy csetepatéba az iskolában egy évfolyam társával. Nem tudni, hogy hogy kezdődött de ami tény, hogy egy olyan tanár bírálta el a helyzetet akivel nincs a legjobb viszonyba. A szüleink se álltak mellé ami neki nagyon rosszul esett és eltörött benne valami mert folyamatosan azt hangoztatták vele, hogy miért kell verekedni meg ha mondanak is neki valamit miért nem lehet elengedni.

Meg elkezdték hazafele jövet, hogy akkor ide oda most nem mehet még ha ez is volt megbeszélve.

Az öcsém azt érezte, hogy elárulták őt és most nagyon durva bosszút állt ráadásul apám szempontjából az egyik legrosszabb pillanatban. Intezíven elkezdett havazni ezért apukám kiállt a kocsival a garázsából, hogy kintről induljon majd és anyumat is ő vitte volna ma a munkába. Hát az öcsém meghúzta azt, hogy amikor mindenki aludt kiment hajnalok hajnalán összepakolta néhány cuccát kiment egy hólapáttal és annyi havat rátemetett a kocsira, hogy több órás meló volt leszedni az autóról.

de úgy , hogy a kocsi alá is rengetegett rakott, kerekek köré is és konkrétan alig lehetett látni valamit az autóból a motorháztetőt pedig nem is említem, teljesen be volt temetve.

És ami a mégdurvább, hogy még az öcsém hagyott bent egy cetlit is nekik utána amire az volt ráírva, hogy szép napot.

Anyum is és apum is teljesen ki volt akadva. Mindketten elkéstek a mai napon ráadásul nem is kevesett plussz apumnak elvileg lett volna egy fontosabb megbeszélés is szóval neki nagyon fontos lett volna, hogy beérjen még a főnöke is totál kiakadt rá mert 2 órát késett, konkrétan azt mondták neki, hogyha bármilyen kisebb gond lesz vele akkor megfenyegették, hogy ki fogják rúgni. Tömegközlekedéssel jóval nehezebb megközelíteni a munkahelyüket mint autóval de kénytelenek voltak ehhez folyamodni mert ott reggel nincs idő havat lapátolni de a busz is nehezen ment szóval összejött egy ekkora késés.

Az öcsénk azóta nem jött haza se, bújkál. Annyit tudunk mert apum bement az iskolájába, hogy bent volt de, hogy onnan hova ment azt nem tudják.

Még sosem láttam a szüleimet ilyennek mint most. Látom rajtuk hogyha az öcsém a kezük közé kerülne akkor nagyon csúnya vége lenne a dolognak. Telefont nem vette fel nekik meg nekem se. Nem tudják hol van én is azt mondtam nekik, hogy nem tudok róla semmit. Én viszont tudom mert snap mappon látom őt. A nagy szüleinknél keresett menedéket biztonságban van, ők meg azok a nagyszülők akik bármi áron is megvédik az unokáikat szóval ők biztos, hogy falazni fognak neki. Viszont a baj az, hogy ezt nem lehet örökké csinálni előbb utóbb szembe kell néznie velük. De ha megmondom a szüleinknek, hogy tudom hol van tényleg féltem az öcsémet, hogy mi lesz vele. Képesek lesznek akár most is autóba szállni, hogy elmenjenek akkor érte.

A szüleim egy olyan agresszív oldalukat vették elő amit még sosem láttam.


dec. 7. 21:55
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
86%

Elég meseszerű story.


Szerintem ha ez valós történet akkor a legkisebb mértékben se vegyél részt benne!

Semmit nem tudsz tenni.


Hagyd hogy lejátsszák egymással, hagyd kiforrni az eseményeket.

dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Nagyszüleidnél biztonságban van az öcséd, te pedig most lapíts. 1-2 nap múlva lenyugszanak a kedélyek, és beszélhetsz nagyszüleiddel, hogy küldjék haza a gyereket..

Előbb csak akkor szólj a hollétéről, hogyha rendőrséghez fordulnának a szüleid.

dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Bár mese lenne

Akkor legalább nem lett volna ez az ordibálás meg stressz a mai nap :(

dec. 7. 22:27
 4/34 anonim ***** válasza:
73%
Ja, persze, egyedül annyi havat lapátolt (mindezt úgy hogy senkit ne ébresszen fel), hogy két óra kellett a leszedéséhez... ha erre fizikailag képes 14 éves, abba aligha merne bárki belekötni.
dec. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
34%

Ha igaz, óriási elismerés az öcsédnek.

Elképedek azért a válaszokon. Egy kamasz gyereket elárulnak a szülei, nem állnak mellé, és még ugye a kezelik között is mit fog kapni.

Ha "szerencséje" van öcsédnek, megkapja ami (amúgy nem) jár és felnőve otthagyja ezt a diszfunkcionális családot.

Nincs nagyobb trauma annál, amikor egy gyereket a két istene árul el azzal, hogy nem áll mellé.

Gratulálok az országnak, a válaszolóknak. Ti tényleg utáljátok az embertársaitokat.

dec. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
39%

Sajnalom az öcsédet, az igazságtalanság nagyon fáj az embernek! És mikor elmeséli a szüleinek, azok sem állnak pártjára és nem értik meg!

A szüleid furcsák es igazságtalanok. Ennyi napja nem látták és idegesek es nem is aggódnak lehetne vele bármi! Nem sok szeretet van bennük. Elég köcsögök. En helyükben rendőrséggel kerestetném a gyerekem, es magamra lennek szarva h mi van vele nem a bosszún gondolkodnák! Tipikus proli emberek

dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nem egy tipikus 14 éves már most 184 centi magas. Testi fejlettségben jóval meghaladja a kortársait.

Nálunk mindenki ilyen. Apám 195 centi anyum 179 én 187 és nem is vagyunk vékonyak.

És jó erőben is van, sportol.

És miért is ébresztett volna fel bárkit, hogy lapátol? Hát ő kint volt mi meg bent. Az ajtót meg halkan becsukta. Vagy hallanunk kellet volna azt, hogyha alszunk, hogy ő lapátol?

dec. 7. 23:23
 8/34 anonim ***** válasza:
44%
Hát szenny szülők az biztos!
dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
70%

Kamu az egész.


Én tegnap pont lapátoltam havat.

Nem lehet úgy betemetni egy autót, hogy több óra legyen kiásni. Ahhoz gyakorlatilag egy családi ház méretű kupacot kéne ráhordani.

A hó könnyű, nem véletlenül olyan nagyok a hólapátok. Gyorsan lehet lapátolni a havat és könnyű olyan messzire dobni, hogy utána ne legyen útban.

Viszont egy családi háznyi hótömb összeszedéséhez kb. a fél kerületből oda kellett volna hordania a havat.

Ez az egész teljes abszurdum.


Kérdező, máskor te is lapátoljál havat, akkor nem ilyen életszerűtlen kamut fogsz írni!

dec. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

nyilván a nagyrészét le lehett szedni de nem is az a lényeg hanem, hogy annyi hó volt a kocsit körbe véve, hogy arra is alkalmassá tenni az autót, hogy tudjunk vele menni az két óra volt igen.

A kerekek köré meg a kocsi alá, ráadásul ott pár részen meg is fagyott, egyszerűen nem lehetett biztonságosan elindulni

Nyilván az is nehezítette a dolgot, hogy még nem cseréltünk téli gumira de ha nincs az öcsém még azért ki lehetett volna menni

dec. 7. 23:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!