Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám állandóan hívogat és...

Anyukám állandóan hívogat és meg akarja mondani hogyan éljem az életem, titeket ez nem idegesítene?

Figyelt kérdés
Szóval egyetemista vagyok, külföldön már évek óta. Szomszédos országról van szó, szóval azért haza tudok járni viszonylag gyakran. Sajnos nincs idekint túl nagy szociális életem (barátaim inkább otthon vannak), a hétköznapjaim nagy része elmegy az egyetemmel, akkor bőven vagyok emberek között viszont hétvégén ha nem utazok haza akkor általában itthon vagyok és csak ügyet intézni/bevásárolni megyek el, takarítok meg ilyesmi. Anyukám állandóan azt mondogatja, hogy miért nem élek nagyobb szociális életet, néha csak úgy felhív és mondja hogy menjek el feltétlenül valakivel kávézni, program ötleteket küld stb... Volt hogy csak úgy felhívott hogy történte-e valami érdekes én meg mondtam hogy nem tudok mit mondani, mire ő hogy biztos azért mert egész hétvégén nem beszéltem senkivel csak vele és itthon voltam. Azt mondja azért nincsen párkapcsolatom, mert nem teszek érte eleget lehet hogy van benne igazság, de nem kérdeztem a véleményét. Évekig nagyon keményen kellett hagynom az egyetemen, akkor nem is lett volna ilyesmire időm. Nagyon szeretem őt, de nem tudom hogy mit kezdjek ezzel az egésszel.

2023. máj. 14. 17:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja egyébként azt kihagytam, hogy anyukám tényleg otthon ül szinte állandóan, alig van barátokkal programja.
2023. máj. 14. 17:37
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem veszed fel....
2023. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó hát de ez nem megoldás, valamikor vissza kell hívnom...
2023. máj. 14. 17:43
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Megmondod, hogy ne szóljon bele az életedbe, mert azonnal leteszed, és utána egy hétig nem fogod felvenni.
2023. máj. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom anyagilag erősen függsz a szülőktől.

Egyszerűbb ilyenkor csak ráhagyni. Igen, persze, majd talán valamikor elmegyek valakivel kávézni.

Ha rákérdez, esetleg mondhatod, h hétköznap néha együtt tanulsz másokkal.

2023. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Én néha kitalált sztorikat mondok olyan emberekről, akiket úgyse vinnék haza. Tehát ilyen szaktársak, de nem barátok emberekről említek olyat, hogy együtt tanultunk, meg ilyenek, és mindig más neveket mondok, mert úgyse jegyzi meg. Azokat se jegyzi meg, akiket sűrűn emlegetett, akár találkozott is vele. Tök mindegy.
2023. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Anyád csak aggódik, hogy antiszoc vagy és nem éled a szokásos diákéletet.
2023. máj. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

"... valamikor vissza kell hívnom..."

Nem kell. Vagy ha kell is, nem kell meghallgatnod a kioktatását. Látod, hogy keresett, felhívod, hogy mit akart és ha kezdi a small talk-ot, hogy "csak megkérdezem már, mi újság", akkor letudod pár szavas válasszal. Élsz, haladsz a tanulmányaiddal, majd X időpontban mész haza. Ennyi.

Persze ha ő tart el, akkor úgy táncolsz, ahogy ő fütyül, úgyhogy ha ez a helyzet, tessék sürgősen függetlenedni anyagilag, onnantól kezdve már úgy b***od rá a telefont, ahogy szeretnéd.

2023. máj. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

le írásodbol jogosan aggodik anyukád mert te szabadidődben inkább haza szaladt anyucihoz mint ismerkednél barátkoznål .

nem jogos anyukåd folytonos telefonásása ,de az aggodása viszont jogos .

2023. máj. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Jó hát de ez nem megoldás, valamikor vissza kell hívnom... :D Miért kellene?


Nem kell, csak nem tudsz elszakadni édesanyádtól. Nem kell hívni, írsz neki szombatonként egy üzenetet whatsappon vagy valahol, hogy élsz, és ennyi.


Én ezt sem csináltam, egyszerűen ignoráltam több, mint félévre, mert 24 évesen úgy kezelt, mintha 14 volnék, és minden másnap elszámoltatott volna.

2023. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!