Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 év körüliek! Ti mennyit...

18 év körüliek! Ti mennyit segítetek otthon a szüleiteknek?

Figyelt kérdés
Anyukám néha kiakad, mert ha nem kér meg valamire, magamtól nem segítek. Ritkán kitakarítom a szobám,mosok magamra, de mindig húzom a szám, ha megkér, hogy segítsek. Magamtól nem tenném. Ti mennyit segítetek otthon?

dec. 9. 23:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%
Felporszívóztam, elmosogattam, elraktam a tiszta elmosott edényeket.Elpakoltam magam után.Az állatoknak enni adtam.Igazán besegíthetnél..
dec. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
60%
18 évesen felnőtt ember vagy. Magyarán ha nem segítesz, ingyenélő pióca vagy.
dec. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%

Azért akad ki, mert most látja a nevelésének az eredményét. Ugye 18 éves embert már nem igazán lehet nevelni, ezért marad a kiadás mint egy kétségbe esett meg oldás.

Ha okos akarsz lenni, akkor keresed a lehetőséget, hogy miben segíthetsz. Biztos hálás lesz érte majd figyeld meg.

dec. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%
Nem kéne külön kérnie.
dec. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez voltam én is ennyi idősen, mint te. Igazából csak akkor változtam meg, amikor külön költöztem és rájöttem, h ha tiszta wc-t akarok, akkor nem kell kipucolni.

Persze ahogy látom a válaszokat mások nagyon ügyes segítőkész gyerekek voltak.

dec. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

*nekem kell kipucolni.

Ezt akartam írni természetesen, bocs az elírásért.

dec. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy háztartásban élsz valakivel (főleg felnőttként) akkor azért lehet elvárt, hogy ki vedd a részed a házimunkában valamennyire, pláne, ha külön megkérnek rá. Megértem, hogy nehezen veszed rá magad és a legtöbb embernek van olyan házimunka, amit nem szívesen csinál, de mondjuk elmosogatni vagy felsöpörni néha nem egy nagy kaland
dec. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
89%
Te a 18 éveddel határeset vagy, de egy felnőtt ember, aki otthon, nem "sefít", hanem kiveszi a részét a közös feladatokból. Anyád nem a cselédet. És mielőtt jönne, hogy "nem én akartam megszületni", akkor sem. Senki sem akartz, de ez senkit nem érdekel.
dec. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
27%
#8 Mert nem így van? Ki akart megszületni? De igenis érdekli a normálisabb embereket, azt kell kihozni az életből, amit kaptál, nem megnyomorítani a gyermekedet, persze ez visszás, tehát a másik oldalra is igaz szóval segíteni érdemes, amennyit tudsz, de az, hogy anyád csicskáztat mert nála laksz az nem megy! Jó, lehet mondani, hogy akkor kitesz a házból, de remélem az olyan anya nem számol el soha a lelkiismeretével.
dec. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%
Mikor 18 voltam én csak akkor csináltam valamit, ha meg voltam rá kérve, néha én is húztam a számat rá. Mentségemre szóljon, hogy úgy lettem felnevelve hogy nem volt elvárv, hogy bármit is csináljak, ha akartam bármit is, akkor nem volt megengedve. Általában csak bevásároltam, illetve nagyobb takarításnál arrébb tettem a nehezenn dolgokat. A saját ruháimat összepakoltam, porszívózni porszívoztam. De mosogatni, kaját csinálni, wct puccolni és ilyeneket, azt nem. A feleségem haragszik is hogy nem vagyok ezzel megszokva.
dec. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!