Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik otthon élnek: milyen a...

Akik otthon élnek: milyen a kapcsolatotok a szüleitekkel? Miket szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

Még suliba járok, nincs lehetőségem elköltözni még egy jó darabig, nem is szeretnék.

Anyummal élek, apum külföldön él nincsenek is együtt, de ez szinte mindig így volt.

Nincs is semmi gond otthon, 3-4 körül mindennap hazajövök anyum 6 körül kb. Picit beszélgetünk, néha ha valamelyikünk főz a másik a konyhában segít/dumálunk. De többnyire ennyi. Tény hogy sokszor tanulok este picit, vagy írok valamit de szinte semmit nem csinálunk soha, néha olyan nehéz beszélgetést is indítani, főként a napomról mesélek, vagy valami progiról amit csinálnék mondjuk hétvégén.

Ülünk ugyanabban a szobában teljesen csendben ő olvas, játszik valamivel a telefonon hasonló én tanulok vagy ilyesmi és mikor beszélnék valahogy mindig kihal.

Hétvégén is van hogy ez megy néha ha itthon vagyunk.

Nem tudom mit csináljak, hogyan javíthatnék a kapcsolatunkon úgymond. Vagy mit vethetnék fel beszélgetésnek már ami őt is érdekli vagy nem lesz vége rögtön.

Akik hasonló helyzetben élnek (pl egy szülő), nálatok ez hogy néz ki?



2022. jan. 13. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista vagyok és a szüleimmel élek, nincsen lehetőségem elköltözni. Sosem volt velük jó kapcsolatom, egyetlen pozitív élményem sincs ami a családhoz lenne köthető. Nem nagyon szoktunk beszélni egymással, maximum. csak ilyen átlag hétköznapi témákról mint mondjuk időjárás, mi legyen a kaja stb., de nem szoktunk normálisan beszélgetni egymással. Nem is szoktunk semmit sem csinálni együtt, soha nem voltak nálunk családi programok (mint nyaralás, kirándulás, közös főzés, közös film nézés, közös vacsora, társasjáték stb.), még ünnepekkor sem, soha. Általában mindenki csak elvonul a ház egyik pontjába egyedül és ennyi. Szomorú és engem is nagyon zavar, de ez van, mindig ez volt és hiába próbáltam ezen változtatni, nem tudok.
2022. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
94%
Én is édesanyummal éltem amíg el nem hunyt, jelenleg egyedül tartom fent magam. Néha előfordult nálunk is, hogy ritkábban beszélgettünk, de azért mindennap igyekeztünk érdeklődni a másik felől, és jó is volt a kapcsolatunk. Általában hétvégén ebéd közben mindig dumáltunk, ő pl szeretett a munkahelyi dolgokról beszélni illetve olyan témákról amik érdekelték, nyilván a te anyudnak is vannak ilyen témái dolgai, próbálj kicsit jobban érdeklődni, és ne csak a te dolgaidról beszélgessetek. Illetve volt hogy anyummal megnéztem filmet is, valamikor egy egy sorozatának a részét megnéztem vele, valamikor vásárolni is elkísértem egyébként én fiú vagyok te ugye írtad h anya lánya viszonyban vagytok, pl ti mégkönyebben el tudtok menni vásárolgatni, vagy valami közös programra. Egyébként dicséretes, hogy javítani akarod a kapcsolatodat vele, és érdemes is minden percet megbecsülni amit együtt tölthettek, én bármit megadnék, hogy egy pillanatig is, de újra láthassam a szüleimet, és bár több időt tudtam volna velük tölteni, de sajnos ez már nem lehetséges :/.
2022. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én máe 28 vagyok de ugyanúgy itthon élek, nagy kertes ház, 3 szobával, több mint kényelmesen elég, csak azért meg nem fogok elköltözni, mert hát páran ugye rögtön jönnek azzal, hogy jajj 18 at betöltötte el kell költöznie másnap.
2022. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

"mit vethetnék fel beszélgetésnek már ami őt is érdekli"

Vesd fel ezt, amit itt leírtál és beszéljétek át, hátha lesz valami ötletetek, hogy ne mindig csak otthon üljetek. :)

2022. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem szörnyű a kapcsolatom a nevelőanyámmal. Egy egocentrikus barom, aki nem ismeri a kérem, köszönöm, bocsánat, szeretlek szavakat. Gyűlölöm őt.
2022. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Én is a szüleimmel élek, anyukámmal igazából mindig van téma, beszélünk a napunkról, ha hallunk valami hírt akkor arról, szóval ami épp körülöttünk folyik. Apukámmal már nehezebb, esténként szoktunk együtt tévét nézni, akkor könnyebben megnyílik és a filmhez kapcsolódóan tudunk beszélgetni. Vele sem rossz a viszonyom egyáltalán,csak kevés a közös téma.
2022. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Én is anyukámmal éltem amíg meg nem halt a szentem. Nem mindig beszéltünk mi sem. Általában tv-ztünk este együtt. Ha valamiben elakadtam az életben midnig ki kértem a tanácsát, bár nem mindig fogadtam meg. Ekkor hasznosnak érezte magát az életben. Pl a csajos témákon órákig tudott gondolkodni :D

Aztán volt, hogy ő kérte ki néhol az én véleményem, ekkor a legjobb szándékkal segítettem neki.

Esetleg, ha segítesz neki mondjuk a vásárlásnál vagy valahol?

2022. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is itthon élek. Mi pletykálni szoktunk általában:D
2022. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb az a helyzet mint az első válaszolónál,annyi különbséggel hogy nem vagyok egyetemista, párommal vagyunk itt, akit természetesen nem bírnak, úgyhogy teljes gőzzel azon vagyunk hogy tudjunk venni házat 1 éven belül.
2022. jan. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!