Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is teljes mértékbe...

Szerintetek is teljes mértékben a gyereknek van igaza ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy párkapcsolat kettő pályakezdő fiatallal, akiknek váratlanul becsúszik a gyerek. Eredetileg egyik fél sem akart családot alapítani, de végül úgy döntenek, megtartják. Az első években nagyon lelkesek, és szeretik a gyereküket. Aztán ahogy építik a karrierüket, mindketten elég magas pozícióba kerülnek. Az apa vezető, kb. minden percét a munkája köti le, sosincs ideje a családjára. Az anya irodista, és folyamatosan többet, jobbat akar, mindent megtanul amit csak a pályáján lehet, állandóan tovább marad bent mint a munkaideje. Ha van is szabadidejük, azt egymással, vagy a barátaikkal töltik, mert ki akarnak kapcsolódni. A gyerek azon kapja magát, hogy teljesen el van hanyagolva, már ajándékokat sem kap sem karácsonykor sem a születésnapján annak ellenére hogy a családnak bőven van pénze, nem csinálnak vele programokat, stb. Nagy ritkán leülnek vele beszélgetni, megdícsérik az iskolai eredményekért, de ennyi. Mikor a gyerek kamasszá válik, bejelenti, hogy a másik rokonaihoz költözik, akik szeretik, és végleg megszakítja a kapcsolatot a szüleivel. A szülők egy elég nagy veszekedést rendezve áldásukat adják a dologra, és azt vágják hozzá, hogy ők mindent megtettek, nem akarták feláldozni a karrierüket, és azzal töltik a szabadidejüket, akivel akarják,meg hogy ők szerették, és nem tudnak azzal mihez kezdeni,hogy neki semmi nem elég.

dec. 18. 15:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
11%

Majd harminc év múlva megbeszéljük. Akkor kiderül, hogy a mostani gyerek, hogy teljesít szülőként.

Nyilván érthető, hogy a gyerek vágyik a szeretetre, de szülőnek lenni sem könnyű. Kár, hogy az elején nem volt ott, az a most nagyszerű családtag, hogy még időben, szóval, segítséggel, példamutatással támogassa a szülőket, hogy fejlődhessenek.

dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
9%
7-es, bármennyire nem fogadod el az érvelésemet és szerinted bugyuta, én pont így működöm. Tudok örülni nagyon egyszerű dolgoknak is, pl annak, hogy olyan helyre születtem a Földön, ahol nem kell nyomorognom, soha nem éheztem, soha nem fáztam, van saját otthonom, van családom, születtek gyerekeim, van kellő mennyiségű bevételem, stb, stb. Nem állítom, hogy nincsenek problémáim, természetesen attól nem lesz tökéletes minden, mert ezek az alapszükségletek jelen vannak az életemben, de pont azért tudom helyén kezelni a problémáimat, mert látom, hogy ahhoz a kisebbséghez tartozom, akiknek ezek mind megvannak.
dec. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem haragudj, de tényleg igaza van a 7-esnek. Ez nem érv. Ez csak a fejedben van így. Mióta érv az, hogy másoknak még rosszabb? Ez a probléma teljes érvénytelenítése.

Pontosan az ilyen kijelentésekkel pattannak le a gyerekek a szülőről. Nem értik mit mondanak. Csak a saját gondolati sémak mennek. A bezzegelés. Sosem volt érv a bezzegelés. Csak az érzelmileg éretlen embereknél.

Ha így nevelés a gyerekeid, nagyon sajnálom.

dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

12-es, 7-es vagyok.

Az utolsó nagyon jól leírta, amit én is mondani próbáltam. Ez még nem jelenti, hogy én nem vagyok hálás, mert jobb dolgom van, mint sok másik embertársamnak, a két dolognak köze nincs egymáshoz.

dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen érthető, ha a gyerek kilép egy ilyen családból. De azt nem értem, miért kell velük VÉGLEG megszakítani a kapcsolatot? Miért nem elég, ha simán csak nem lakik otthon?

Nyilván a szülők nem fogják elismerni, hogy hibáztak, mivel a saját értékrendjükkel összhangban cselekedtek. Ugyanakkor a szülők értékrendje nagy mértékben a nagyszülők nevelésének az eredménye, amit befolyásolhatnak még különböző gyerekkori traumák stb. Ezzel együtt minden szülő teljes mértékben maga felelős azért, ahogy a gyerekével bánik, de lehet, hogy a dolog háttere sokkal bonyolultabb, mint ahogy elsőre tűnik, és lehet olyan pontja a történetnek, ahol ők maguk is áldozatok. Amennyiben van ilyen körülmény, az méginkább azt az érzést fogja erősíteni bennük, hogy ők nem hibáztak.

Mindennel együtt, ők a szüleid, és el kell fogadnod őket ilyeneknek. De nem kell kitenned magad annak, hogy bántsanak, érzelmileg zsaroljanak stb. Ettől még néha-néha találkozhattok. Neked sem jó, ha csak a harag marad benned, és nem tudod ezt elengedni. Bár értem azt is, hogy még nagyon friss az élmény, és most könnyebb így.

dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A mindentől azért emssze van.
dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
Irritálóak ezek a történetek, amelyek mintha egy kívülálló szemszögéből lennének megírva, de totál elfogultak az egyik szereplővel szemben, aki a kerdező.
dec. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
13%
Azért meghallgatnám a szüleid verzióját is...
dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megtettek - ezt az én fejemhez is vágták.


Érdekes, én nem így érzem, ugyanis érzelmileg sohasem éreztem magam biztonságban, sőt.


Mindegy, nem magyarázom nekik mit jelent a megértés, meghallgatás, elfogadás, szeretet, mert úgysem értenék meg.

Szerintük mindent megteszek = adok pénzt, ruhát, ételt, de amúgy nagy ívben szrok rád.

dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Cool story bro.
dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!