Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám érzelmileg bántalmaz,...

Anyám érzelmileg bántalmaz, szeretném megszakítani a kapcsolatot, tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Anyám gyerekkoromtól kezdve kegyetlen volt, rendszeresen letagadta a valóságot, ezáltal idiótának állított be, gyakran nevetség tárgyává tett, érzelmileg elég komolyan bántott, minden túlzás nélkül. Volt olyan exbarátom, aki egy-egy durván manipulatív húzása után kijelentette, hogy többet nem akarja látni. Apám elhagyta, mert úgy érezte megfullad mellette, és én is ezt érzem, illetve azt, hogy minél többet lépek vele kapcsolatba annál drasztikusan romlik a mentális egészségem.

Elgondolkodtam azon, hogy teljesen és végérvényesen megszakítom vele a kapcsolatot. Egyszer már eljutottam idáig és akkor nem beszéltem vele egy évig, az egy lelkileg nagyon könnyed év volt.


Tudnátok esetleg néhány gondolatot írni ezzel kapcsolatban? Hogyan temessem el magamban ezt a kapcsolatot? Hogyan legyek ezúttal elég “erős” ahhoz, hogy ne hagyjam magam vissza manipulálni?

Nagyon szomorú vagyok de úgy érzem több bántást és manipulálást egyszerűen nem bírok el.


dec. 28. 15:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%

Ezt ne hagyd ki, mindent meg fogsz érteni belőle, jobban mint a kommentekből:


[link]

dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Felnőtt korú vagy? Ha igen, felnőtt korú vagy. Akkor azzal tartod a kapcsolatot, akivel akarod! Ugyanis felnőttként nem vagy köteles a szüleiddel tartani a kapcsolatot. Ha nem akarod, akkor ne tartsd a kapcsolatot. És kész.
dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
1, biharivikinek szakember kéne, nem mások oktatása.
dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
19%
#1 Bihariviki kimaxolja a személyiségzavart rendesen..
dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

3,4.

Miért?

dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
2 nem azt kérdezte h leléphet e...hanem lelkileg hogyan tartsa magát ahhoz hogy "nincs anyja".
dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
#5 Röviden, toömören: Mindenhez próbál érteni, mikor elvileg ő a bántalmazó kapcsolatokra (párkapcsolat, szülő-gyermek kapcsolat)ra korlátozódik. Mostanában egyre több olyan témában próbál okosnak tűnni, amiről látszik, hogy fogalma sincsen, hogy nagyobb nézettsége legyen. 2. Egyik nap ez a véleménye a nárcisztikus emberekről, másik nap már a szöges ellentéte. Meg lehet nézni a blogjait is, amit 2010-103 között publikálgatott, elég "szép" szövegek, az biztos... Nagyon durván sok indulat lehet benne, no-ha még csak szatirikusan írta is a blogot.. Teljesen normális ember nem ír úgy, illetve nem mond ellent magának.
dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hallgatom a Bihari Vikis videót azonnal, köszönöm.

Annyit még kihagytam, és emiatt maximálisan hibáztatható vagyok, hogy pontosan tudom, érzem, hogy nem oké a helyzet, hogy anyám hogyan viselkedik velem, illetve egyetemen tanulom is, hogy mi az érzelmi bántalmazás, és társai, és pszichológus is mondta, hogy jobb lenne nem tartani a kapcsolatot.

Valamiért mégis elgyengültem azután az egy év után és azt gondoltam hogy:

- én sem vagyok tökéletes, ő is megérdemel meg egy esélyt

- majd ezúttal csak elengedem a fülem mellett a bántást

- nem nagy ügy amit csinál, másnak sem tökéletesek a szülei…stb.

Tehát a saját életem lehetetlenítettem el, saját magam szabotáltam azáltal, hogy hagytam magam általa vissza édesgetni, és így persze hogy kezdődött elölről a földi pokol (érzelmi bántalmazás, szidás, alázás, megszégyenítés).

Szóval fel kell nőnöm és ki kell tartanom a döntésem mellett, hogy megszakítom a kapcsolatot.

dec. 28. 16:42
 9/24 anonim ***** válasza:
57%

Akkor elsiklottál a legfontosabb felett 7-es.

A pszichoterápia képes arra, hogy akár az egész személyiséget lecserélje. Ezt az utat megtette Viki, de ha te a 2013-as dolgait hozod fel, hát nem vagy különb azoktól, akikről beszél a videóiban.

De nincs ezzel baj. Te még itt tartasz az életedben.

dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
#9 Semmiben nem különb mint nagy spirituális tanító sok pénzért, csak ő épp nem az ezotériával foglalkozik, és nem skizo, ennyi a diferencia, egyébként ugyanúgy káros.
dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!