Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám érzelmileg bántalmaz,...

Anyám érzelmileg bántalmaz, szeretném megszakítani a kapcsolatot, tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Anyám gyerekkoromtól kezdve kegyetlen volt, rendszeresen letagadta a valóságot, ezáltal idiótának állított be, gyakran nevetség tárgyává tett, érzelmileg elég komolyan bántott, minden túlzás nélkül. Volt olyan exbarátom, aki egy-egy durván manipulatív húzása után kijelentette, hogy többet nem akarja látni. Apám elhagyta, mert úgy érezte megfullad mellette, és én is ezt érzem, illetve azt, hogy minél többet lépek vele kapcsolatba annál drasztikusan romlik a mentális egészségem.

Elgondolkodtam azon, hogy teljesen és végérvényesen megszakítom vele a kapcsolatot. Egyszer már eljutottam idáig és akkor nem beszéltem vele egy évig, az egy lelkileg nagyon könnyed év volt.


Tudnátok esetleg néhány gondolatot írni ezzel kapcsolatban? Hogyan temessem el magamban ezt a kapcsolatot? Hogyan legyek ezúttal elég “erős” ahhoz, hogy ne hagyjam magam vissza manipulálni?

Nagyon szomorú vagyok de úgy érzem több bántást és manipulálást egyszerűen nem bírok el.


dec. 28. 15:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%

Én azt gondolom, hogy az sokkal károsabb, hogy azért járatsz le valakit, mert nem tudsz kapcsolódni a gondolatmenetéhez.

Valóban könnyebb, mint a saját önismereti utadra rálépni.

A legnehezebb, legmagasabb szint a mások békén hagyása, elfogadása.

dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
#11 Szóval azt mondod, hogy én rossz ember vagyok azért mert górcső alá veszek bizonyos videósokat, amik nekem kínosnak számítanak, és kritikát fogalmazok meg róluk viccesen, illetve "mémelem" őket?
dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
5%
Nem nekem van azzal dolgom, hogy te mit hogyan értelmezel.
dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
4%
#13 Tehát szerinted problémás, hogy a tévképzetekben élő videósokat, mint pl Viki, illetve pár egyéb, aztán a súlyosan mentális beteg "coach"okat, illetve alkohol, vagy kábítószer hatása latt álló tartalomkészítőkről nincsen jó véleményem.. Értem.
dec. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

Vicces kritika, még most látom.

Na innentől kezdve vagy komolytalan.

Tudod sokan nem csípnek engem. Semmi dolgom velük. Nincs is sok barátom, nem is kell. Nekem a minőség számít.

Kicsit olyan, amikor mész felfelé az önismereti szinteken, és látod mennyi kártékony, kontrollmániás ember van(ugye a kérdés sem Bihari Vikiről szólt, te egy választ kezdtél el leszólni), mint amikor mászod a Himaláját, minél feljebb vagy, annál kevesebb az oxigén. Pont ahogy az emberek hullanak, akiknek semmi belső értékük. Számomra.

dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
28%
10 Te nagyon nem vagy képbe vele. Ő kijött abból, amiből kevesen tudunk kijönni, és én nagyon sajnálom, hogy nem 30 éve láttam ilyen videót. Az egész életem jobb lett volna, ha akkor lett volna egyetlen ilyen személy, aki így tudott volna segíteni. A mai hasonlókon végig járt embereknek ő óriási segítség. Tudod kinek nem segítség: A nárciknak, mert abszolőút leleplezi az előadásukat, és a pőre valóságot mutatja meg róluk, amit a nárcik gyűlölnek láttatni magukról. Te is nárci vagy, mert akkor érthető az előadásod.
dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#16 Áhh de szeretem, rögtön előkapni a nárcisztikus kártyát ha a te "istenedet" leszólják, aki egyébként egy káros videós.:DD Az ilyen emberek akik ezen sírnak, számomra nagyon komolytalanok.
dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
17 Kedves nárci, ne koslass már minden hozzászólásom után, mert már unalmas vagy. Számodra nagyon komolytalan vagyok, az nagyon jó, csak azt nem értem akkor miért is loholsz örökké utánam?:D uncsi, komolytalan vagyok, van nálam izgalmasabb, komolyabb emberke kotorj utánuk. Én meg maradok kis unalmas-úgy hogy keress magadnak mást:D
dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18 Az unalmas mellé, kiégett, és szánalmas is vagy. Úgy minősítesz, hogy nem ismersz, csupán azért mert megingattam a hited az istenedben. Most pedig egy régi dakota közmondás következik: "Nárci az édesapád!"


Viszlát!

dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
9, nem, Viki rájött, hogy ebben pénz van... Ha nem értesz egyet vele, repülsz a francba, letilt...
dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!