Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt férjem le akar mondani a...

Volt férjem le akar mondani a 14 éves lányunkról , megteheti?

Figyelt kérdés

3 közös gyermekünk van, 8 éve váltunk el. Legidősebb gyermekünk elmúlt 14 éves . Sajnos értelmileg sérült és autizmussal él. Volt férjem a három gyerekre összesen 66. 000 Ft gyermektartást fizet. A sérült kislányunkat nagyon ritkán látja , egy évben 2-3 alkalom . Le akar róla mondani , hogy ne legyenek költségei. Van a két nagyobb gyermekünk nevén egy ingatlan , ami nincs terhelve haszonélvezettel sem. Az ingatlanba a volt férj lakik. Ha lemond a lányunkról abban az esetben az ingatlanból is mennie kell? Mert a sérült lányunk 50 százalékos tulajdonos . Volt Férjemnek nincs tulajdon joga benne.


Köszönöm a segítségeteket .


dec. 30. 17:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, rengeteget segítettetek vele.


Való igaz, hogy jogilag ő nem élhetne ott a gyermekek családi házába, de annak idején csak így ment bele a válásba. Bérbe volt adva az az ingatlan és nap mint nap zaklatta és fenyegette a bérlőket. Gyakorlatilag megengedtem , hogy ott lakjon!

dec. 30. 19:33
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
10+ Ha ő veszi fel, akkor gyakorlatilag egy fillér gyt-st nem fizet, hanem csak lepasszolja nektek azt a pénzt amit adókedvezményben megkap havonta és még marad is belőle neki. Ugyanis 99 eFt havonta az adókedvezmény ha a maximumot tudja igénybe venni. A saját gyerekéről még ha sérült is, nem tud lemondani.
dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Én veszem igénybe a családi adókedvezményt, közös szülői felügyeleti joggal váltunk el , de a gyermekek nálam lettek elhelyezve, gyermektartási kötelezettséget szabtak ki rá. Ő minimálbéres papíron. A gyermekeket hivatalosan minden második hétvégén viheti .
dec. 30. 19:36
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
11 Ideje, hogy lakbért fizessen az urad. meg gyerektartást, gyerekenként minimum 66 eFt-ot, és adókedvezményt meg külön a kezedbe, vagy te igényeld. Szóval itt lenne az ideje, hogy lépj.
dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
*Szóval itt lenne az ideje, hogy lépj. Ha már ily "nagylelkű" a saját sérült beteg gyermekével szemben.
dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
98%

"Az ingatlanba a volt férj lakik. Ha lemond a lányunkról abban az esetben az ingatlanból is mennie kell? Mert a sérült lányunk 50 százalékos tulajdonos . Volt Férjemnek nincs tulajdon joga benne."

"Való igaz, hogy jogilag ő nem élhetne ott a gyermekek családi házába, de annak idején csak így ment bele a válásba. Bérbe volt adva az az ingatlan és nap mint nap zaklatta és fenyegette a bérlőket. Gyakorlatilag megengedtem , hogy ott lakjon!"


Innentől nem értem a kérdésed második felét.

Ha tudod, hogy hivatalosan most sem lakhatna ott, csak te megengedted (igaz, nem jószántadból), akkor miért kérdés, hogy ezután mennie kellene-e? Csak ugyanannyira, mint eddig...

dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%

A volt férjed egy féreg.

Csak így ment bele a válásba? Agyam eldobom...


Az a ház hogyan került a gyerekek nevére? Hogyhogy nem egyelőre arányban?


Közösen hoztátok össze?

Vagy örököltétek?

dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

"...meg gyerektartást, gyerekenként minimum 66 eFt-ot..."


Ezt az osszeget honnan szedted?

dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
92%
Mi az, hogy csak így ment bele a válásba? Hol él ez? Ha te elakartál tőle válni, akkor a bíróság minden zsarolás nélkül is kimondta volna a válást naiv lelkem.
dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"de annak idején csak így ment bele a válásba"


Én vagyok, aki az ügyvédet javasolta a lakás miatt. Most módosítanám a hozzászólásomat: mindenképp keress egy ügyvédet, ne csak a lakás miatt. Mesélj el neki mindent, de tényleg mindent a helyzetről, és várd a javaslatait.


Nem bántásból, de úgy tűnik, hogy abszolút nem vagy tisztában a gyerekeid jogaival. A helyzetedben többszörösen megtérülhet az ügyvédre költött pénz.

dec. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!