Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell azon hisztizni,...

Miért kell azon hisztizni, hogy kettest kaptam az egyik tárgyamra?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, sajnos a szüleimtől függök részben, egyenlőre nem tudom megoldani, hogy ne így legyen, már ha nem hagyom félbe a tanulmányaimat, amit nem szeretnék.

Én szeretnék nem beszámolni nekik a jegyeimről, magamtól nem is hozom szóba, de mindig kérdezgetik, anyám néha meg akarja nézni a Neptunt, tehát hazudni se tudok róla. Azt csak nem mondhatom, hogy semmi köze hozzá, mert mégis tőle függök részben, hiába dolgozom suli mellett.

Nekem egyébként elég meglepő, hogy ennyire tudni akarják, hogy milyen jegyeim vannak, gimiben egyszer nem néztek rá az elektronikus naplóra, mindig csak az év végi bizonyítványt nézték meg. Most meg megy a szájhúzogatás már a hármasokra, meg a hepciáskodás. Utoljára általánosban csináltak ilyet.


Szóval az történt, hogy épp főztem anyuval, telómon meg volt nyitva a recept. Jött egy email "ZH EREDMÉNYEK" címmel, nyilván felugró értesítés, anyu meglátta. Meg akarta nézni, jó, megmutattam, erre mélységesen felháborodott, hogy mi az, hogy kettes, ő nem azért támogat, hogy bukdácsoljak...

A vicc az egészben, hogy ez az egyik legnehezebb tárgy, néztem az összesített táblázatot, ahol mindenkinek az eredménye ott van az évfolyamról (nyilván nem névvel, hanem kóddal), enyém a második legjobb eredmény. Amúgy meg 80% volt a kettes alsó határa... Szerintem ilyenkor örülni kéne, hogy egyáltalán meglett a tárgy elsőre.

Anyámat persze nem érdekli, nem fogja fel, ha mondom neki, hogy amúgy mi van, a táblázat nem érdekli. Azzal jön, hogy magamnak választottam ezt a szakot, nem kell bukdácsolni....


dec. 31. 11:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
8%

"Amúgy meg 80% volt a kettes alsó határa... "


Hihető.


Diakhitel és máris nem kell beszámolni q jegyekrol

dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk nem ezért vagyok felháborodva, hanem mert tudom a valós jegyet, amit kellett volna kapnia-az órai munkák alapján a gyereknek-és a tanár jellemgyengesége miatt, egy ember töménytelen energiáját, munkáját, fáradságát nullázta le. "csak" azért, mert rossz napja volt. Milyen tanár az, akinek az Ázsiai tanár-kollégája odasziszegi, hogy : jobb ha befogod a szádat, mert te még alap szinten sem beszéled sem az angolt, sem a magyart" Mind ezt az adott diák előtt, akiről ódákat zengett, hogy a pályafutása alatti legjobbja. Szóval, tökre nem probléma, ha a jegy csak görbül-ha úgy sikerül, de a jellemgyengeséget, becstelenséget, a hatalommal való visszaélést nem viselem. Sajnálom a gyermekemet összességébe-és sosem voltam vele szemben elfogult.
dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

1 "Diakhitel és máris nem kell beszámolni q jegyekrol"


Kell a fenének diákhitel, egyáltalán bármilyen hitel itt Magyarországon.

dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
9%

3!


Nem kötelező hitelt felvenni, de ha nem tetszik valakinek, hogy az anyját érdeklik a jegyei és mivel ő támogatja, jogosan érdekli, más megoldás nem nagyon van, ugye,

dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
19%
*Mind ezt az adott diák előtt, vizsgán. A peche a tanárnak az volt, hogy a gyerek már totálisan érti az adott nyelvet és beszéli is.
dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
23%

2!


Merthat te konkrétan jelen voltál és azt hallottad a saját fuleddel? Hja, hogy a gyerek kamuzta be?????

dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

#1 A 80% hihető, ha nem valami fingreszelő szakra jár valaki, ne adj isten kifog egy szigorúbb professzort. Ez annyi, hogy 100-tól lefelé 5 százalékonként van a határ.

#4 Az érdeklődés meg az idegbeteg hepciáskodás nem egy kategória. Pláne ha előtte egész gimnázium alatt lexarta a jegyeit a kérdezőnek az anyuka.

dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a jogon 60% + 1 volt a kettes határa.


De az elég elgondolkodtató, hogy a szülőt pont a gyerek egyetemi pályafutása kezdi el érdekelni, míg a középiskolai jegyeit lesz@rta.


Más kérdés, hogy már középsuliban sem csak az érdemei szerint kapja a jegyet a gyerek, az egyetemen meg aztán különösen nem (3 diplomám van a jogból, úgyhogy tudom..)

dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%
Pofozd fel majd küld a gyk-re agyatosztani csak nyávog össze vissza jó helye lesz itt.
dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
6 A gyerekem nem hazudik, és mindig vállalja a saját hibáját ha hibázik. Igy is lett nevelve. Lehet, hogy a tiéd hazudik, az enyém nem.
dec. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!