Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kellene reagálnom,...

Hogyan kellene reagálnom, amikor a szüleim megvádolnak olyannal amit nem csináltam?

Figyelt kérdés

Pl. mindig figyelek, hogy mosogassak, de az öcsém nem mosogat


Erre apám megvádol, hogy nem MOSOGATUNK


De ezt csinálja, kb bármiről legyen szó amit már kis korom óta nem csinálok, de még a fejében az van, hogy igen


Ilyenkor mit csinálsz? Hogyan kellene erre reagálnom?! Az, hogy érvelek neki valós bizonyítékokkal, az nem ér semmit, ilyenkor mit érdemes csinálni?


Nyilván kilépni a szituációból amit lehet, az elköltözés nyilván lenne a legésszerűbb, de hadd ne mondjam el az okait, hiszen az túl egyértelmű


jan. 2. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha dolgozol, akkor a legkevésbé sem egyértelmű.

Ha az érvelés nem használ, akkor semmit. Veszekedni akar, abból táplálkozik. Otthagyod.

jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

Mondasz egy Bocsánatot, és gyorsan elmosogatsz. Hamarabb szabadulsz, talán leszáll rólad és mind a cirkuszt, mind a verbális kiabálást és más dolgokat talán el tudod kerülni. Szemben azzal, hogy ha véded a magad igazát, és olyan habitusú ember, akkor elég nagy bajod is származhat egy ilyen jelentéktelennek tünő eseményből. Ha van a közeletekben könyvtár az egy jó hely, és béke van ott..


Ismered a mondást: Okos enged..Többet ésszel.

jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy nagyon buta mondás, 2-es! Akinek van esze, az nem így gondolkodik ...
jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
3 Tegnap már szóltam neked-a másik regednél. Felnőtt ember 1x is megérti ha szólnak neki és nem reg-et váltva folytatja ugyan azt, ahol abbahagyta.
jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Mondanám, hogy jó lenne tudni, kihez és miről beszélsz, 3-as (megjegyzem, honnan az istenből veszed a merészséget, hogy két névtelenről megállapítsd, hogy azonosak?), de valójában annyira nem érdekel.
jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, maradjunk a mosogatásnál, amit példaként írtál.

Mikor szokás mosogatni nálatok? Ebéd után? Vacsora után?

Ezután minden nap, amikor te vagy a soros, és elmosogatsz, utána menj oda apádhoz és közöld vele:

"Ma én vagyok a soros mosogatásban és nézd meg, el is mosogattam."

Minden olyan nap, amikor nem te vagy a soros, menj oda apádhoz és közöld vele:

"Ma nem én vagyok a soros mosogatásban, hanem az öcsém, úgyhogy ha nem lesz elmosogatva, ne énrajtam, hanem kizárólag őrajta kérd számon, hogy nincs elmosogatva."

jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Akkor majd talál mást, 6-os! Az ilyen nem racionális! Nem az a lényeg, hogy mit mond, hanem hogy valamit mondjon. Akármit. Mért a jobb oldalra tette a cipőjét, mért nem a balra, mért a piros törölközőt használja, mért nem a kéket, mért kukoricás kenyeret eszik, mért nem rozsosat.
jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egybehívod a családi tanácsot, hogy neked ebből eleged van, nem akarsz állandóan basztatva lenni, leosztott feladatok kellenek. Jó esetben megbeszélitek, hogy mikor ki mosogat, mos, porszívózik, viszi ki a szemetet, akármi. Felírjátok egy naptárba, aztán onnantól kezdve nem téged fog azzal b@szogatni, ami nem a te dolgod.

Rossz esetben meg helyből leordítja a fejed, hogy nem igaz már, hogy ilyen idősen nem látod a feladatokat, és megint te leszel a hibás, nem pedig az öcséd.

jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Megmondod nekik amit itt is leírtál
jan. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as, persze, majd a kérdező kérjen bocsánatot, meg mosogasson a lusta öccse után is, mert az apja idióta. Hát hogyne :D


Kérdező: nem kell meghallani. Vállat vonsz és ennyi, mert aki olyan, mint apád, az folyamatosan és mindenért is cs.sztet.


Amúgy tényleg költözés, amint lehet és mielőbb. A saját! érdekedben.

jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!