Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őrült, kibírhatatlan apát...

Őrült, kibírhatatlan apát hogy lehet elviselni?

Figyelt kérdés
Egész életemben rossz volt a helyzet, de ahogy idősödik mintha egyre jobban bekattanna. Szellemileg egy 3 éves gyerek szintjén van, elvárja hogy anya állandóan figyeljen rá, néha már azon is hisztizik meg kiabál hogy dolgozik, nem vele van. Semmi házimunkát nem csinál, szemetel (pl megeszik egy cukrot és eldobja a papírját), személyes higiéniája 0, a nap nagy részében elviselhetetlen szaga van, emellett extrémen túlsúlyos. Állandóan sajnáltatja magát, elvárja hogy mindenki őt pátyolgassa. De a legrosszabb, hogy dühkitörései vannak, mindenért képes kiabálni. Nem lehet neki nemet mondani, mert akkor ordít mint a sakál (mint mondtam, kb 3 éves szintjén van). Ez elég durva dolgokra is kiterjed. Még másfél évig nem tudok elköltözni, megnéztem minden albérletet, minden diákmunkát, minden pénzszerzési lehetőséget, de lehetetlen összehangolni az órarendemmel, a kollégiummal meg nem vagyok előrébb (hétvégén ugyanúgy haza kellene mennem). Az a fő bajom, hogy sokszor "kihozza belőlem az állatot", pl mikor ordít velem ok nélkül, akkor nagyon erősen kell koncetrálnom, hogy ne vágjam pofán. Anyámból is egy idegroncsot csinált, már csak árnyéka önmagának, pedig egy nagyon jó ember, aki milliószor jobbat érdemelt volna az élettől. Néha megkérdőjelezem, hogy én is beleőrültem-e már ebbe,mert ilyenkor általában a családtagok magukat hibáztatják, meghunyászkonak, és tagadják hogy szar az életük, de én pontosan tudom hogy apám egy köcs*g abuzív f*sz, és sokszor szívesen eltenném láb alól a francba. Tudom hogy egy ép elméjű ember ilyeneket nem gondol, azért mondtam hogy talán már nekem is az agyamra ment ez a helyzet. Igazából teljesen tanácstalan vagyok, mert ha ezt elmondom egy pszichológusnak, mehetek a zárt osztályra, közveszélyes címszó alatt, ami ha kiderül a suliba szerintem ki is b_sznak, és onnantól pláne nem lesz elég pénzem, hogy elköltözzek. Soha.

jan. 4. 18:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hazamenned a kollegiumbol, csak nyaron.

Ezzel miert ne lennel elorebb?

jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Nehéz elviselni az ilyet, de ha agresszivitással viszonzod a viselkedését, azzal csak súlyosbítod a helyzetet. Ha nyugodtabb, négyszemközt, szelídebben megpróbálhatsz beszélni vele, hogy bizonyos dolgokat nem jó, hogy csinál. Ha nem érti meg, rá kell hagynod, menj el sétálni, vagy valami. Indokolt esetben felemelheted a hangodat vele (pl. ne kiabáljon, stb.), de soha ne szidalmazd, azzal nem segítesz a dolgon. Bár ilyenkor nagyon nehéz, akkor is tudnod kell, hogy az édesapádról van szó, és egy bizonyos vonalat sosem léphetsz át, akármennyire is ingerel. Ha valamiben tudsz, próbálj neki segíteni - ha látja, elindulhat benne egy lassú változás jó irányba.
jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Megpróbáltam már, pont ma (az vett rá a kérdés kiírására). Mondtam, hogy nem akarom, hogy ő vigyen el valahova kocsival, mert a múltkor is üvöltözött a forgalom miatt. Ezt már nem mondtam neki, de szerintem aki ilyen szinten ideges, az nem tud biztonságosan vezetni, ezért nem is akartam vele menni. Ezen láthatóan besértődött, majd mikor anya megjött a munkából, már azzal fogadott, hogy apa megkérte őt, beszéljen velem, hogy legyek vele tisztelettudóbb. Magyarán azt fogta fel az egészből, hogy tiszteletlen vagyok.
jan. 4. 19:11
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Súlyos orvosi eset, a háziorvosnak kellene hatósági elmeorvosi vizsgálatot kérnie, és ha nem beszámítható, közveszélyes, zárt osztályra vagy valami elmeszociális otthonba vitetni. Te pedig igenis menj a kollégiumba, 7 napból 5 máris 5/7 megoldás. De biztos, hogy nem lehet ott maradni?
jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
Ha vezet meg tiszteletet követel, akkor nem egy hároméves szintjén van! Anyád mondjuk el is válhatna. Ez úgy mégis hogy nem jut eszébe?
jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#5 Nekem azt mondta,hogy ez is jobb, mint egyedül lenni. Szerintem tagadja magának, mennyire rossz a helyzet. Inkább megpróbál mindig apám kedvében járni, és megfelelni neki, mert azt hiszi, akkor majd kedves lesz. Persze sosem lesz az, de gondolom ezt elég nehéz lenne elfogadni. Meg nem is igazán teheti meg,minden hitel az ő nevén van, egyedül szerintem nem tudná őket fizetni.
jan. 4. 19:33
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

Az a helyzet, hogy a konfliktuskezelést gyakorolni kell. Ha a két fél közül az egyik ért hozzá, akkor már jóformán nyert ügyünk van. De ha egyik sem, vagy hiányzik a hajlandóság, abból könnyen veszekedések pattanhatnak ki.

Próbáljuk meg visszatekinteve kicsit kielemezni a #3-ban leírt esetedet.

Az első dolog, hogy jó, tényleg nem frankó, ha a forgalom miatt túlzottan felmegy a pumpa, de az igazság az, hogy a közlekedés időnként bizony fel tudja b.szni az ember agyát - ezzel nem édesapád az egyetlen. Azt hiszem, ez nem tartozik a tragikus dolgok közé, ilyen sokakkal megesik. Ha hasonló előfordul máskor, nyugodtan mondd azt neki, hogy "Jó, igazad van, de ne idegeskedj, azzal nem leszünk előrébb." Ezzel i) megértést tanusítasz felé, ii) nyugalomra inted.

A következő, hogy csak azt mondtad neki, hogy nem akarod, hogy ő vigyen el kocsival, de indoklást nem adtál. Ez az ő oldalán érthetően elég bántóan csapódott le. Ehelyett meg kellett volna neki mondani az okát, hogy pl. "Hát, bocs, de inkább ne, mert nem akarom, hogy úgy felidegesedj, mint múltkor, még nekimegyünk valakiknek" Vagy még jobb: "Oké, köszi, de csak, ha megígéred, hogy nem húzod fel magad, mint a múltkor - őszintén szólva, még attól is féltem, nekimegyünk valakinek". Vagy hasonló.

Az, hogy végül édesanyádat megkérte, hogy beszéljen veled, amiatt volt, hogy elutasítottad, nem adtál neki indoklást, és azért valószínű, hogy némileg nyersen is fogalmaztál.

Szóval összességében azt tudom javasolni, hogy a kommunikációban próbálj törekedni a tárgyilagosságra, és nem belevinni a negatív érzelmeidet, hangulatodat, stb. Meg van ennek a tudománya, asszertív kommunikációra keress rá, ha érdekel, olvasgathatsz róla neten rengeteget. Mindig a konfliktus megoldásának, elsímításának a vágya, és az édesapád iránti szeretet vezessen, ne pedig a pillanatnyi ellentmondás vagy érzelmi indulat késztetése. Ha ezekre tudatosan figyelsz, és próbálod gyakorolni a higgadt, őszintén segíteni akaró beszédet, hidd el, sokat változtathatsz a dolgokon.

jan. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

5, sokan benne ragadnak ebbe az egészben. Még az Is akit fizikailag (Is) bántalmaznak. Sajnos ez nem olyan egyszerű. Van akinek nincs is hova mennie, megszokta, vagy épp nincs is önbecsülése hogy azt mondja hogy én ezt nem tűröm tovább, plusz még sok egyéb ok lehet. Sokszor egy gyerek is Szerepel mint kifogás. Nem mintha a gyereknek nem úgy lenne a jobb ha elmennének még ha egy lyukba is. De akik ilyen bantalmazókkal vannak együtt ők maguknak is segítségre lenne szükségük.


Kérdésre válaszolva ne legyél vele egy légtérben. Ha ő kimegy a konyhába te menj be a szobába, vagy a fürdőbe vagy akárhová ahol ő nincs ott.

jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Apud dolgzik még? Vannak betegségei? Mikor látta a háziorvosa?

Lehet depressziója - a klinikai depressziós nem csendesen sírdogál a sarokban, hanem tehetetlenkedik, nem mosdik, és ingerlékeny, duzzogós. Minden, amit apudról leírtál.

Pszichiáter tud erre gyógyszert írni. Oda kellene elvinni.

jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#9 Volt pszichológusnál még régen, de nem lett jobb, most meg már nem is hajlandó elmenni, hiába mondja neki anya. Szedi a xanaxot egyre nagyobb mennyiségben (azt már nem tudom ki és miért írta fel neki, de jó ideje szedi), és ezzel le van tudva. Nem tudom, ha nem enne embertelen mennyiségű nyugtatót, milyen lenne a személyisége, ha így is állandóan felcseszi magát valamin. Dolgozik, már amikor hajlandó bemenni, sokszor azért is össze kell vele veszni(nem azért mert anyám köcsög, hanem mert így is nehezen jövünk ki), mert hajlamos random elmenni táppénzre vagy szabadságra mondvacsinált indokokkal.
jan. 4. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!