Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit tennétek ebben...

Szülők ti mit tennétek ebben a helyzetben, ha gyerek álma a tét?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban él egy elvált anyuka, akinek a felnőtt gyereke kitalálta, hogy "TEK"-es lesz. (A történet ezen részét a felismerhetőség miatt átírok, de nem kamu a sztori.)

Elsőre átment a mindenféle teszteken, megfelelt, aminek meg kellett és részt vett egy képzésen is. Időközben azonban kiderült, hogy korábbi eü problémák miatt mégse alkalmas és soha nem lehet belőle tekes. Beadott valami kérelmet, aztán közben még folytathatta a képzéseket, gyakorlatozást, de elutasították.

Erre az anyjának azt mondta megöli magát, ha nem lehet ez a hivatása, méghozzá utolsó napján fegyverrel mielőtt végleg be kell fejeznie.

A szomszédunknak egész jó kapcsolatai vannak, nyugtatgatta a gyerekét, hogy ne csináljon semmit, ő majd felsőbb körökben intézkedik, hogy maradhasson és karriert építhessen a teknél.


Én ezen elképedtem, meg is jegyeztem, de hát biztos jogszabály van rá és ha öngyilkossággal fenyegetőzik, akkor nem is alkalmas ilyen pályára, de erre majdnem rámcsapta az ajtajat hozzátéve, mit vagyok úgy oda, protekció volt is lesz is és mindent a gyerekért.


Szülők ti ezzel egyetértetek? Ilyen esetben is? Fegyveres állományba való olyan fiatal, aki öngyilkossággal fenyegetőzik? Vagy én vagyok eltévedve és valóban be kell nyomni a gyerekemet oda, ahova ő megálmodta magát 5 évesen és ezért ha kell jogszabályt szegek, könyörgöm a felsőbb vezetőknek, politikusoknak?

Nincs gyerekem, azért nehéz ezt elképzelnem.



#öngyilkosság #protekció #Egészségügyi alkalmatlanság
2021. jún. 15. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem értek vele egyet. Ön és közveszélyes a gyerek.
2021. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 maathorusz ***** válasza:
84%

A gyerek az első és legfontosabb. Ugyanakkor meg kell tanulni külső szemlélőként is látni magunkat, a gyerekünket és a kapcsolatunkat.


A konkrét helyzetbe, nehezen tudom elképzelni, hogy tényleg öngyilkos lesz, csak azért, mert egy pályát választott és az nem sikerül. Nyilván komoly problémákat jelezz, ha eleve ezzel fenyegetőzik, ezzel kell kezdeni valamit. Abban igazad van, hogy így nem való fegyveres pályára, de minden ilyen esetben van pszichológiai vizsgálat. Azon átment akkor, hogy csak a fizikaira vár?


A történet azon részét nem értem, hogy jut fegyverhez, ha még fel sem vették? Akkor sem a rendőrség, sem a katonaság, sem más szerv nem vette fel, hanem próbaidős, még nincs fegyvere. Valamennyire ismerem belülről az ilyen rendszereket, ezért nem teljesen értem a példát, hogy ha már túl van az elsődleges felvételiken (orvosin, pszichológiain, fizikain), hogy derül ki a betegsége?

2021. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nem kamu a story,igazán megnyugtató a tudat,hogy újabb veszélyes ember juthat fegyverek közelébe. Lesz@rom az álmát,ha ezzel másokat veszélyeztethet.
2021. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen a pszichiátriára való, nem a TEK-be.
2021. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2-es EESZT-t lehet menetközben ellenőrízték.
2021. jún. 15. 15:48
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Rendőr akartam lenni mindig is. Középsulit is ilyen irányon végeztem. Aztán első évbe jelentkeztem, elutasítottak. Második évben is jelentkeztem, akkor össze is jött, csak rajtam kívülálló okokból nem vettek fel.

Tudom milyen vizsgálatokon kell atmenni, ahoz hogy alkalmas legyen az ember.

És ez csak maga a felvételi. Ez után, hogy fegyvert is foghas meg egy eleg komplex pszichológiai vizsgálat kell... elég hihetetlen a szrory számomra.


De hogy a kérdésre is valaszoljak, nem, nem szolnék bele a dolgaiba.

2021. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a szomszéd tolta túl a sztorit, és fogalma sincs amúgy, hogy mit hogy csinál a fia, mi történik a képzésével. Az is lehet, hogy csak tréfásan megjegyezte a gyerek, h ha nem sikerül, abba beledöglik. De jobban hangzik azt mondani h anyuci mindent megtesz, hogy a kisfia elérje a célját, nehogy beledögöljön már. Szóval lehet h inkább önfényezés ez a nő részéről. Meg hencegés, hogy vannak kapcsolatai. Ha olyan izé a srác, hogy öngyilkos lenne ilyen miatt, az a pszichés teszteken már biztos kiderült, sőt lehet pont ezért nem is engedik tovább, akkor pedig jöhet akármilyen protekció, ha pszichésen alkalmatlan. Befagy vmi szituban meg sírvafakad, akkor lehet majd nézelődni. Nem minden a protekció. Szerintem.
2021. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerinted hány teljesen alkalmatlan, protekciós ember van ott?

ÉS az nem zavar titeket, hogy kik ülnek a parlamentben?

2021. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonymousreview60 ***** válasza:
82%
A gyerekkel(!, mert az) el kell menni terápiára együtt. Ott meg kell tanulnia efogadni, hogy ez nem fog menni. Ha már most öngyi lenne, akkor már eleve nem csak a régi eü. baja miatt alkalmatlan, hanem mostmár pszichikailag is.
2021. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ez nem így működik.

Már az sem igaz, hogy eü alkalmatlanként kérelemmel maradhatott.


Tiszthelyettes képzés kell, már a kezdésnek feltétele az eü és pszichológiai alkalmasság.

2021. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!