Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen fiatalok mégis mit...

Az ilyen fiatalok mégis mit gondolnak? Szerintük mi lenne a szülő anyagi feladata?

Figyelt kérdés

Van egy 19 éves lány rokonom. Nem olyan rég kifakadt, hogy őt mennyire elhanyagolják a szülei és mennyire anyagi rosszlétben él, és felháborító, hogy dolgoznia kell, ha meg akar venni magának valami dolgot, és felháborító, hogy belefizetett egy apró részletet a jogosítványa megszerzésébe. Persze a nagyját a szülei állták. Csak mikor már 3x megbukott, akkor kértek tőle.

Szerinte ez igazán anyagi elhanyagolás.

Azzal dobálózott, hogy a szülei “””csak””” ételt, ruhákat vesznek neki, “””csak””” az iskoláztatását fizetik (magán középsuli), és “””csak””” évi egy nyaralásra viszik. Azt mondta ez édes kevés, és nem akarja, hogy majd az ő gyerekét ennyire ne támogassák.


Szerintetek? Én ezen nagyon fennakadtam. Mármint, hogy egy majdnem 20 éves vén szamár elvárja, hogy ezeken felül is minden költségét állják, pl legtrendibb új telefon.


jan. 8. 16:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

Az a sok “””csak””” a szülők kötelessége, ha már lepulyáztak. Ha nem csinálták volna, mentek volna szépen a börtönbe kiskorú veszélyeztetése miatt.


Igen, már 19 éves, de mint te is írtad, még középiskolás. Még egy szomorú érettségije sincs, ami talán elég lenne egy elfogadható másodálláshoz. (Mert a főállás az iskola még ugyabár.)

jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De mindent állnak neki, és szerinte ez kevés. A szülei szívüket-lelküket kiteszik, nyaralni viszik, ruháztatják, suliztatják, mégis nem elég neki, mert nem vesznek neki fél milliós telefont, vagy nem fizetik a már 4. forgalmi vizsgáját.
jan. 8. 16:51
 3/19 A kérdező kommentje:
Én pl legszívesebben szájon vertem volna, ahogyan beszélt, és amilyen mártírt csinált magából, mikor sokkal többet megkap, mint az átlag magyarországi tini. A szüleit ócsárolja, mert nem úgy él, mint a tiktok konzum bébik.
jan. 8. 16:53
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
El kell zárni a pénzcsapot, ha szerinte ez olyan rossz. Nem kell fizetni a magánsulit, nem kell fizetni a jogsit, és majd rájön a kisasszonyka.
jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
20 éves vén szamáron felröhögtem
jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5, de nem szó szerint értettem, hogy vén. :D

Hanem ahhoz, hogy hisztikézzen, mint egy 5 éves.

jan. 8. 17:16
 7/19 Senior Séf ***** válasza:
100%
4-esnél a pont.
jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

16 eves kora ota dolgozik mind a ket gyerekem

Soha egy rossz szot nem kaptam toluk inkabb ha kellett kisegitettek anyagilag.

A 21 evesnek van 3.5 milla a szamlajan - diakmelo es az osztondijjal versenyek gyakorlatok jutalmai.

A kisebbnek csak 2.1 van. Szinten hasonlo dolgokbol tette ossze.


Szoval a 19 eves leanyzo mar reg komoly vagyonnal rendelkezne a korahoz kepest ha tett volna erte. Es nem a sultgalambot varna.


Am en felvettem volna videora es elkuldtem volna a szuleinek h allitsanak a csajon.

jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Amugy az alapellatas a szulo kotelezetsege.

Normalis ruha, allami iskola, normalis etkezes, lakhatas biztositasa.

A telo a markas ruha, magansuli nem alapellatas ahogy a jogsi sem.

jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen csajokból szoktak végül hát mondjuk úgy nem " átlag munkások " lenni csak mert kell a sok pénz.
jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!