Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most a szüleim miért csodálkoz...

Most a szüleim miért csodálkoznak, hogy nem akarok velük lakni?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy gyerekkoromtól kezdve kigúnyoltak, röhögtek rajtam, akármit elterveztem azt mondták, hogy hülye vagyok, és úgy se fog sikerülni. Mindig azt fújták, hogy dagadt vagyok, csúnya, és ormótlan az alakom(168 cm vagyok, és 66 kg). Ha mondjuk a fürdőben voltam, verték rám az ajtót, hogy takarodjak ki onnan, mert ők is jönnének. Meg színészkednek sokszor, hogy engem mennyire szeretnek, de mindig annak örültek(főleg apám), ha nekem valami nem sikerült, olyankor is kigúnyol, de szószerint csillag a szeme a boldogságtól ha valami kudarc történik az életemben. Most kimentem külföldre dolgozni(arra is azt mondta hogy úgy se fog sikerülni), és csodálkozik, hogy többet nem akarok hazamenni. És tudom, hogy annak se örül, hogy boldog vagyok, és jól keresek, ő annak örülne, ha valami gyárba dögölnék meg 12 órába.

jan. 11. 06:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
ismerős...szarni rájuk magasról. kb ennyi.
jan. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát ebben igazad van.
jan. 11. 06:32
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
sanyarú begyepesedett irigy emberek lehetnek, akik sose értek el semmit, így lenézik azt, aki tenni akar a jobb életért. az ilyenekre tényleg szarni kell, mert ez mind negatív, visszahúzó tenyező. a mi családunk is kb ilyen. kétszinű dögök.
jan. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Na pont ez az, hogy anyámék gazdagok, szarásig vannak pénzzel. Csak ez a rosszindulat, egyébként apámnak az egész családja ilyen, hogy mindenkit kigúnyolnak, meg kibeszélnek.
jan. 11. 06:45
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg pont azért, mert gazdagok, lenéznek mindenkit. nekem is vannak ilyen ügyfeleim. arrogánsak, fent hordják az orrukat. kerülni kell őket, azt kész.
jan. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Csak a te boldogságod látja kárát annak, ha azzal törődsz, hogy ők mit mondtak, mit gondolnak. Tipikusan azok az emberek, akik azért vállaltak gyereket, mert az az "elvárt", nem pedig azért, mert ők szerettek volna, vagy egyáltalán alkalmasak lennének rá. Kifelé mutatták a tökéletes családot, de mivel nem lehet egy életen át szinészkedni, veled szemben előjött az igazi énjük, ami ilyen, ahogy láttad. Örülj, hogy sikerült megszabadulni tőlük, és jól élsz.
jan. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
Ismerős, én is mindig bántva voltam, nem vihettem haza soha vendéget, már felnőtt voltam és akkor is hívogattak este 10kor hogy hol vagyok és azonnal takarodjak haza, stb stb sorolhatnám. Aztán meg így néztek hogy wtf el akar költözni mi a f.asz? Ami azért is furcsa, mert 26 évesen költöztem el anyagi okok miatt, akkor lett csak olyan munkám, amivel kerestem annyit, hogy albi szobát béreljek, hát ilyen ez a Budapest, kevés fizu magas árak. Aztán jöttek azzal, hogy ki se tudom majd fizetni (nyilván kalkuláltam rengeteget mielőtt aláírtam a szerződést), meg hogy én nem tudok alkalmazkodni (azt csináltam velük 26 évig), és hogy nem szoktam főzni meg takarítani (de már akkor is csináltam ezeket, de nyilván ha kell akkor többet fogok). Fogalmam sincs, mit nem érzékelnek abban, hogy szar otthon neked, gondolom nekik ez a természetes, hogy folyton bántanak, biztos ők is ilyen szeretetet kaptak otthon.
jan. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7 velem is ilyeneket csináltak. Meg nekem azt mondják, hogy csak a szerencsének köszönhetem, hogy kijutottam, meg nem is tudok németül(közben társalgásiszinten beszélem a nyelvet).
jan. 11. 07:52
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Imádom, mikor a bántalmazó szülő csodálkozik, hogy a gyerek felé se akar nézni. Mégis mit gondolnak, mi okod lenne hazajárni? Az emberek nem szeretnek házhoz menni a pofonért.

Örülj neki, hogy sikerült kitörni, haladj szépen tovább és építsd az életed.

jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
A miért-re nem tudom a választ, de az én szüleim is ilyenek voltak. Sőt, anyám néha kitalált kudarcokat mesélt rólam mindenkinek, pl. jajj, szegény "Tündikét" nem vették fel a színművészetire - miközben pontosan tudta, hogy soha nem is jelentkeztem oda, nem is akartam. Aztán jött, hogy szegény én, milyen rossz nekem egyedül (akkor már évek óta együtt éltünk a párommal, csak nem volt hajlandó erről tudomást venni). Volt olyan sztorija is, hogy szegény én csak narancsszedő munkát találtam Spanyolországban - közben meg járt bent a munkahelyemen itthon, a titkárnőm kínálta kávéval. Évekkel később egyszer megkérdeztem, miért, akkor meg letagadta az egészet.
jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!