Tudnátok segíteni?👇

Figyelt kérdés
Sziasztok!16 éves fiú vagyok,azért fordulok hozzátok,mert nem tudom mi tévő legyek.Sajnos pár hónapja apám nem dolgozik az ital miatt.Édesanyám nem tud elmenni a kistesóm végett,ezért elég nehezen élünk.Nagyon fontos nekem az iskolai tanulmányom,de sokszor nem tudok bemenni,mert nincs bérletre-kajára pénz.Dolgozni iskola mellett nem tudok.Mondtam apámnak,hogy ez így nem mehet,de le se sz@rta.Nyílván anyumnak sem tetszik,bármit mond neki,nem változik.Sokszor kajára sincs pénz,ami az ivászatàból adódik,nem azért,mert nincs legetősége mit tenni.Mit tehetnék ez ügyben?Köszönöm,ha segítesz!
jan. 11. 13:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Kistesód menjen bölcsibe, anyukád dolgozni.
jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Kedves,első. persze a részegdisznó meg otthon dögöljön és vedeljen mi???? Kérdező szerintem anyukádnak kéne ultimátumot adni a faterodnak mert így nagy bajok lesznek, arra készülj fel hogy nehéz lesz egy alkoholisták meggyőzni a munkára
jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Költözz rokonokhoz, ha megoldható.
jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

amíg anyád nem hajlandó a sarkára állni és anyaként viselkedni, addig szívhatsz, mert kiszolgálni az alkoholista, lusta disznót fontosabb neki, mint gondoskodnia a kölykeiről.

nem tudom hol tanulsz, de ha nagyobb város, és van gyerekkollégium, szociális alapon kérhetsz bejutást, akkor legalább hétköznapokon megszabadulsz tőlük. érdemes lenne, ha van és megbízható, osztályfőnökkel, iskolapszichológussal beszélni, vagy a helyi gyerekvédelmet megkeresni.

jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az lesz a megoldás, amit a #2-es írt. Sajnos ultimátumot kell adni a papának: vagy elmegy dolgozni, vagy válás. Kap mondjuk egy hónapot.


Nyilván jobb megoldás lenne a pszichoterápia, feltárni, hogy mi a kedves papa problémája, de gondolom erre most nincs se idő, se pénz. Piálós depresszióból még pszichológus segítségével is évekig tart a felgyógyulás, tapasztalatból mondom. Én tudtam mellette dolgozni (nyilván nem reggel kezdtem a tütükézést, hanem este munka után), gondolom a papa is tudna, ha megemberelné magát. Nem mondom, hogy könnyű volt: sőt, rohadt nehéz és sz.r volt, de csinálni kellett, ha nem szerettem volna utcára kerülni.


Ez van, sajnos a problémákat meg kell oldani, akármilyen sz.r és nehéz is. Rosszabb lenne most ebben a hidegben a híd alatt vacogni és a kukából enni.

jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, elég sokan dolgoznak suli mellett, többek között én is melóztam. Ha nincs mit enni, az azért nagy úr.


Nem mondom hogy helyes amit apád csinál, de aki alkoholista, míg önmaga nem ismeri fel hogy gond van, azon nem lehet segíteni.


Anyud meg adja be a kistesód bölcsibe és menjen dolgozni. Apádat meg tegyétek ki.

jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van a sztoriban 2 kiskorú gyerek, simán bedobhatod a gyámosokat, hogy ha mutterod nem válik el a faterod, akkor idehívod őket. Hidd el, elég ciki az egy szülőnek, ha kijönnek...
jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Annyira szeretem ezt a "menjen bölcsibe" szöveget..

Te felfogod, hogy rengeteg lakóhelyen nincs bölcsi?

jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb családban mindig eltűrik az alkholista apát, ugyanis vagy nem mernek lépni, vagy azt remélik megváltozik, vagy szégyenli elmondani valakinek.

Anyádnak kell megtennie a lépést, hogy ha elmegy inni kipakolni az ajtó mögé az összes cuccát, ha őrjöng, akkor meg rendőrt hívni. Tudom, nehéz, de meg kell lépni, különben tönkretesz titeket, és végignézitek mind fizikai mind mentális leépülését.

Hány éves a kistesód? Nincsenek nagyszülők/akárki rokon, aki tudna vigyázni rá?

jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jav.: hogyha elmegy inni, ki kell pakolni az ajtó elé az összes cuccát...

(16:37)

jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!