Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki egy évben pl. egyszer...

Aki egy évben pl. egyszer látogat a szüleihez, azt mi fogja vissza attól, hogy teljesen megszakítsa a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Többször olvasni itt, hogy "és akkor csodálkoznak, hogy egy évben egyszer megyek", stb. (Most nem arról beszélek, aki mondjuk USA-ban vagy Japánban lakik). Hanem aki érzelmi okból egy évben egyszer megy haza. Érdekel a téma.

jan. 12. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

A mi családunkban íratlan szabály, hogy illik minél előbb függetlenedni. Az ünnepeket együtt töltjük, ha útba esik, de egyébként csak akkor keressük egymást, ha valamiben segítség kell, vagy valamilyen munkaügyben összevág az utunk. Például apám most nagybátyámmal kezdett egy vállalkozást, ezért gyakran találkoznak, de előtte évekig nem látták egymást, legfeljebb telefonon beszéltek. Mindenkinek megvan a saját kis élete, akinek pedig nincs, annak nagyanyám kioktatásávak kell szembe néznie, mi szerint "illene már". :D


Jellemző nálunk, hogy mindenki legkésőbb még a 20-as éveiben elköltözik otthonról. Én is 20 voltam, amikor már nem függtem egyáltalán a rokonoktól.


Nem feltétlenül vagyunk rosszban egymással, még ha vannak is nézeteltérések.


26/F

jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-es, értem, de ti alapból jóban vagytok egymással. Ez oké.
jan. 12. 10:57
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem az a fura, amikor egy év alatt egyszer látják egymást, mert rossz a kapcsolat. Hogy akkor minek egyáltalán...
jan. 12. 10:57
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom olyan esetekben, amikor rossz a családi kapcsolat, de meg akarják menteni attól, hogy mégrosszabb legyen.
jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom ilyenkor megbeszélik a " kötelező " dolgokat, aztán ennyi.
jan. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja, értem. Unokatesóm kapcsán jutott eszembe. Amióta tudom (30 éve, mikor férjhez ment), rossz a kapcsolat a szülei és közte. Évente egyszer találkoztak, de ennyi (illetve míg a szomszéd faluban éltek, addig az unokák miatt azért havonta, de amikor 100 km-re költöztek - és a kapcsolat is rossz volt - onnantól az évi egy alkalom maradt).

Most meghaltak a szülők, előbb az apja, fél évre rá az anyja. És kiderült, hogy a húggal volt eltartási szerződésük a szülőknek, ő volt a kedvenc gyerek.

Olyan visszás most bennem az egész, csak azért is kérdeztem, hogy ha már ennyire szar, akkor még a teljes megszakítás is jobb lehet.

jan. 12. 11:18
 7/11 Metionin ***** válasza:
69%
Nálunk azért van viszonylag normális kapcsolat, mert egy évben csak pár alkalommal találkozunk. Van, ahol jót tesz a távolság.
jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Aki évente egyszer találkozik a családjával az ott nem nevezhető annak, max vérbeli rokonok, semmi több.
jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
ahogy 7 írta. tåvolság normalizája kapcsolatott.
jan. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pl nem a "szűk családomhoz" járok haza, viszont mivel egy településen lakik mindenki sajnos elkerülhetetlen, hogy velük is találkozzak, mert valamelyik nagyokos rokon tuti, hogy apámékat is meghívja, amikor hazalátogatok.


NEM miattuk megyek, egyesek mégis képtelenek ezt felfogni és kavarják a sz.t

jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!