Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszakítsam anyukámmal a...

Megszakítsam anyukámmal a kapcsolatot, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy anyukám alapból aranyos ember, viszont folyamatosan vannak amolyan dühkitörései. Sokszor van, amikor a semmiért el kezd kiabálni, ordítozni velem és a párjával is. A párjával minden nap megteszi, olyankor mindenfélét vág a fejéhez, de teljesen ok nélkül kezdődik például mondd valamit, a párja nem tud mit mondani és elkezd vele ordítozni amiből tíz percen belül az lesz, hogy "te köcsög" "itt hagylak titeket a francba" ilyenek, mindig is éreztette velem, hogy ilyen egy normális család például mondta, hogy ne csodálkoztak, ha majd a párom jól megver, ha nem tudok valamit megfőzni rendesen. De azt is párszor a fejemhez vágta, hogy bár hagyott volna engem egy intézetben. De ezek után lenyugszik, és ő maga mondja, hogy ezeket nem kell komolyan venni. Csak mindig gyomoridegem van a közelében, mert tudom bármiből lehet ordítozás. Azt, hogy ilyen a normálisan család valahogy nem akarom elfogadni, kezdem azzal, hogy elköttetem magam (hétfőn megyek orvoshoz) meg nem házasodom és nem is költözöm össze senkivel. Viszont azt nem tudom, hogy megszakítsam - e vele a kapcsolatot?

19/L



2019. okt. 11. 12:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

Emiatt ne szakitsd meg a kapcsolatot vele. De az nem ártana, ha felvennéd egy hangfájlba töle: "ezeket nem kell komolyan venni" és ilyen alkalommal végtelenitve hangosan játszanád neki amig meg nem nyugszik.

" kezdem azzal, hogy elköttetem magam (hétfőn megyek orvoshoz)" Gondolod ez ennyi???????

2019. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

1.- sok családban van veszekedés - de nem ilyen a normális család

2.- ne köttesd el magad - másképp is lehet védekezni és hidd el, még Te is megtalálhatod a nagy Ő-t

3.- nem derült ki, de gondolom, anyukáddal élsz. hogy is akarod megszakítani vele a kapcsolatot? Van önálló kereseted, lehetőséged különköltözni?

2019. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Már külön élek. Van munkám.

Oké, de akkor sem kockáztatom meg, hogy nekem is ilyen családom legyen, hogy ordítanak velem minden nap vagy ne adj isten megvernek.

2019. okt. 11. 12:51
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Nőket nem "kötnek el", hanem művileg meddővé teszik.

De nem egy 19 éves lányt!

"A művi meddővé tétel jogszabályi hátterét az Egészségügyi Törvény, az 1997. évi CLIV. törvény 187. § adja meg. Családtervezési célból művi meddővé tételt kérelmezhet a cselekvőképes, 40. életévét betöltött, vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező 18. életévét betöltött cselekvőképes személy. A kérelmet közokiratban, vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban kell előterjeszteni. Ezt a kérelmet 6 hónap múlva meg kell erősíteni és újabb 6 hónap múlva kerülhet sor a beavatkozásra. A törvény szabályozza az egészségügyi indokból történő művi meddővé tételt is, valamint a korlátozottan cselekvőképes személyekre vonatkozó előírásokat is tartalmazza."

Részletek: [link]

Erről ennyit!

2019. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

#3

1. Kérdező, butaságot írsz! Ha figyelsz magadra, akkor nem fogsz így üvölteni. Nem fogsz üvölteni.

2. Édesanyádnak segítségre van szüksége. Első körben a családon belül kell egyeztetni, hogy elfáradt-e vagy mi a baj. Ha ez nem használ, pszichoterápiára kell mennie, mert ez nem jó. Így nem szabad viselkedni.

2019. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

4-es jól írja, szerencsére nem ilyen egyszerű a dolog, és 19 évesen nem is lenne okos döntés, nyilván nem leszel ilyen, mint az anyukád, ha ennyire bánt.

Ha nem éltek együtt, akkor nagyon egyszerű dolgod van, amikor így viselkedik veszed a kabátod, és irány az ajtó. Nem kell megszakítani a kapcsolatot, de nem is kell elviselned a kirohanásait.

2019. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
Ilyenek miatt ne szakítsd meg a kapcsolatot! Nekem is van hasonló ember a családban, de attól még nem hagynám el. Mindenkinek meg van a maga természete. Fogadd el így!
2019. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
En nem nagyon keresnem, uvoltozzon massal🤭. Oke h toleraljuk egymast, stb, de nekem ez elfogadhatatlan dolog, nem uvoltozunk azokkal, akiket szeretunk. Foleg nem ilyesmit v adtalak vna intezetbe. Majd ha ugy alakul, te is mondhatod ezt neki ha mar oreg lesz... utalom az ilyeneket.
2019. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%

Nem. Anyukádnak valami baja van.

Tudom nem könnyű.

2019. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

A művi meddővé tétel jogszabályi hátterét az Egészségügyi Törvény, az 1997. évi CLIV. törvény 187. § adja meg.


Családtervezési célból művi meddővé tételt kérelmezhet a cselekvőképes, 40. életévét betöltött, vagy három vérszerinti gyermekkel rendelkező 18. életévét betöltött cselekvőképes személy. A kérelmet közokiratban, vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban kell előterjeszteni. Ezt a kérelmet 6 hónap múlva meg kell erősíteni és újabb 6 hónap múlva kerülhet sor a beavatkozásra.

2019. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!