Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha ilyen szüleit...

Mit tennétek, ha ilyen szüleitek lennének?

Figyelt kérdés
Hónapokig nem fürdenek, anyám most június és december között, csak "mosakszik". Koszos, büdös ruhákban vannak. Fogat nem mosnak. Van, hogy okádok mellettük, olyan hagyma szaguk van. Általános iskolás koromig ugyanezt csinálták velünk, hetente szabadott fürödni, nyáron nem kellett. Hajat mosni is hetente, nyáron minek. Fogat mosni "csak ha mész valahova", máskor minek. Fogtömésre akkor sem engedett el, mikor már ezerszer beírták. Nyilván bizonyos kor után magadtól már nem így viselkedtél. De a házban is undorító hely van és ha valamit megcsinálsz, "megőrülök, menj előkelő helyre". Az ányneműit is titokban elloptam mostam ki, mert nem lehetett. Ahova leül, már ott is bűz van.
jan. 13. 12:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Menekülnék, amint tehetem. Ha még kiskorú vagy, kollégium. Ha nagykorú, akkor mihamarabb önállósodni.
jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy meg tudod változtatni őket. Magadat tartsd rendben, és bírd ki, amíg el tudsz költözni, vagy legalább el tudod magad különíteni -pl másik szobában- tőlük.

Szerencsére te igényesebb vagy, maradj is így.

Nálunk is ilyesmi volt -nem ilyen durván- apám szerint is elég lett volna hetente fürödni. A veszekedés elkerülése érdekében akkor zuhanyoztam, ha nem volt otthon.

jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első sor felénél elég indok a nenekülésre.
jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Lelocsolnám őket slaggal és ahol tudnám égetném őket, hogy mennyire igénytelenek, ezek nem szülők, ezek valami állatkerti állatok.
jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Jujj, ezt még végigolvasni is nehéz volt. Pont nyáron nem fürdenek, amikor 40 fokban mindenki izzad? Meg ahova leülnek már ott is bűz van? Milyen szag lehet abban a házban, te jó isten! Már minden magába szívhatta azt a szagot. A lakástextilek, bútorhuzatok, párnák, ágyneműk, minden. Ha ilyen mértékben nem tisztálkodnak, akkor már az egész lakásban vagy házban olyan szag csaphatja meg az ember orrát amikor belép, mintha oroszlánbarlangba lépne. Vagy az állatkertben az elefántházban. Ha velük laksz és van külön szobád, akkor azt tartsd szépen tisztán, rendben, higiénikusan, fertőtleníts mindent, legyen egy biztonságos kis külön zugod a házban, vonulj szépen külön tőlük, amikor csak lehet. Aztán amint lehet, spuri otthonról elfele. Külön tőlük egy szép, igényes, jó illatú, tiszta lakásba, biztonságos otthonba.
jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A fos és szar szagot sem szabad kiszellőztetni, meg télen ablakot sem szabadna nyitni, mert nem azért fűtünk. Zsíros, koszos kilincseket is ha letörlöm, akkor megzavarodnak. Az udvar is régen kert volt, füves, most sárudvar mindenfele összveszett puszta roncsokkal, szemetekkel. Egyébként utána velem ordibálnak, hogy miattam van mocsok, mert ostoba dög vagyok. Egyébként kisgyerekként sem tudom, hogyy tudta elsumákolni, hogy nyakig érő szemetben tartott minket. Most is cirkuszol a fürdésért, de leszarom. Amúgy anyámnak már a munkahelyen is beszóltak a szaga miatt, nem veszi észre magát. Most meg teljesen megzavarodott, hogy hónapokig meg sem fürdik.
jan. 13. 13:36
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ó, Jézusom! Mikor ilyen redvás, zsírtól csöpögő hajú, koszos, büdös embereket látok (akik nem hajléktalanok), mindig elgondolkodom, hogy vajon ők hogyan látják magukat. Hát így. Jólvan az úgy, minek fogat mosni, meg minek megfürödni. Uramisten. Bár az még mindig nem tiszta, hogy hogy nem érzékelik a maguk és a többi ember közti különbséget, és abból hogy nem esik le nekik, hogy nem tartoznak a "normális" fogalmába, merthogy a többiek nem koszosak, nem bűzlenek, csak ők.

Menekülnék, amint tudok.

jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt akartam én is már gyerekként. Bár ők idősgondozónak szánnának. Nekik ez a normális... Nem érdekli őket, mások a nagyképűek és az előkelők.
jan. 13. 14:16
 9/18 anonim válasza:
100%
Kérdező, hány éves vagy?
jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Rendre tanítanám őket
jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!