Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én vettem ezt észre?

Csak én vettem ezt észre?

Figyelt kérdés

A médiában (Facebookon, Instagramon, Google-ban, akárhol) a legtöbb gyerekneveléses cikkben az van, hogy a szülők merjék elmondani, vagy pontosabban merjenek beszélni arról, hogy a gyerekük mennyi szomorúságot, csalódást, bosszúságot okozott nekik, mert olyan természetű, és erről nem a szülők tehetnek, mert a gyerek született ilyen személyiséggel.



Na de arról miért nincsenek cikkek, hogy sok szülő (főleg az olyanok akik valamilyen nyomásra vállaltak gyereket, de valójában nem is akartak) hogyan bánik/bánt a gyerekével a "nevelése" alatt, esetleg kizsákmányolta, csúnyán beszélt vele vagy egyszerűen csak nem foglalkozott vele, letojta, hogy mit csinál, mert ilyen szülők BŐVEN vannak, én is ismerek egy ilyen anyát, aki arra használja a legidősebb lányát, hogy nevelje a 2 kistestvérét, ő pedig pasizik.


Úgyhogy ez számomra érdekes, hogy abban is a gyerek a hibás, ha nem tartja a szüleivel a kapcsolatot vagy rájuk sem nyitja az ajtót, mert mérgezőek vagy nárcisztikusak, nyilván a gyerek a hálátlan rohadék, akit nem érdekli, hogy mi van a szüleivel.


jan. 14. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Más is észrevette.
jan. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tevedesben vagy. A rossz szülő régóta ismert dolog, annak elfogadása pedig hogy a gyerek személyiséggel születik egy új dolog.
jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es, hát pedig én soha nem olvasok olyan cikket, hogy a nárcisztikus szülő beismerné, hogy ő valóban rossz szülő volt, hanem mindig csak arról van szó, hogy a gyerek kérjen bocsánatot a szüleitől akkor is, ha amúgy a szülőknek visszaadta amit ők érdekeltek.
jan. 14. 13:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3


Mert a rossz szülők soha nem értik meg, hogy azok. De mindenki más látja. Toxikus szülőnek hívják őket felkapottan, igenis nagy hírneve van ennek.


Kettesnek van igaza, az viszont új dolog, hogy a gyerek is lehet "rossz". Általában mindig védve voltak, mindig a toxikus szülő a hibás. De előfordul az is, hogy a szülő minden igyekezetére ellen a gyereknek teljesen eltérő személyisége van, amit mások észrevéve egyből a szülőt hibáztatják.

jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát kérdező, én sem olvasok cikket arról, hogy a gyerek beismerné a szüleinek, hogy katasztrofális gyerek volt és bocsánatot kérne
jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Csak te vetted észre. Én még olyan cikket nem láttam, amelyik szerint a gyereknek kellene magába néznie. Szülőket ekéző cikket annál többet.

Szerintem meg az van, hogyha egyik fél sem toxikus személyiségű vagy mentálisan beteg, akkor is lehet olyan, hogy a gyerek és a szülő személyisége nem kompatibilis, pl extrém extrovertált gyerek, introvertált szülő vagy fordítva, ilyenkor óhatatlanul több a konfliktus, súrlódás, de ilyen esetekben egyszerűen senki sem hibás, ezt dobta a gép. Csak amíg egy ismerős, kolléga esetében megtehetjük, hogy kerüljük a kapcsolatot, ha nem kompatibilis a személyiségünk, egy gyerek-szülő kapcsolatban ez lehetetlen.

jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Minden gyerek érdemel szülőt, de nem minden szülő érdemel gyereket.
jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
6-os szerintem teljesen jól kifejtette.
jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Amit médiában írnak az általában max valami ideális világra érvényes, de jó messze van a valóságtól.
jan. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!