Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Burkoltan jelzik, hogy felesle...

Burkoltan jelzik, hogy felesleges vagyok, csak eddig nem vettem észre?

Figyelt kérdés
13 éves koromig anyu nevelt egyedül, aztán lett egy párja. Nem házasodtak össze, de együtt vannak. Lett egy kistesóm is, már 3 éves, bár a fickó állítólag nem akart saját gyereket. Azt mondta elég vagyok én is, de anyu nagyon akarta. Mondjuk nekem mindegy, aranyos az öcsém, szeretem. Aztán nemrég született még egy öcsém, azóta itthon állandóan balhé van. A párja este jár haza, nem segít semmit, anyu totál fáradt és ideges a két kistesóm miatt. Hétvégén sincs itthon, kb. 1 év múlva nagyobb lakásba akarunk költözni, ott dolgozgat (szakemberek csinálják, ő csak alakítgat rajta). Szerintem direkt nincs itthon segíteni. A kicsikkel sok a feladat, néha én is segítek, de suli és edzés mellett nincs sok időm. Aztán kitalálták, hogy mivel 2 szobánk van, és a kicsik mindig felébresztik egymást, a nagyobbik öcsém költözzön az én szobámba. Azóta nem tudok hol tanulni, a barátnőmnél szoktam, vagy a konyhában, de ott sem jó, mászkálás van állandóan. Ő alszik 8-kor, én még akkor javában leckét írnék, mert fél 6-kor érek haza edzésről. Éjjel is felkel pisilni, inni, rosszat álmodik és sír, nem tudom kipihenni magam soha. Már mondtam apunak, hogy átköltöznék. Belement, bár ott se lesz az igazi, leginkább egyedül lennék, 3 műszakban dolgozik. Szívesebben maradnék itthon, de így nem tudok normálisan élni.
2018. febr. 25. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem, szerintem nem jelzik, hogy felesleges vagy. Ott egyéb gondok vannak, nem te.
2018. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem útban vagyok, nincs hely. :-( Kétlem, hogy nem tudják, hogy egy 16 és egy 3 éves nem túl jó egy szobában... vagy, hogy nem fogunk elférni ennyien. A második öcsém tervezett volt, a csok miatt (légyszi emiatt ne hurrogjátok le őket). Nem akartam szólni mikor kitalálták, még azt sem tudják, hogy apuval beszéltem. Tiszta csoda az is, hogy átmehetek lakni.
2018. febr. 25. 12:31
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem szó sincs arról, hogy felesleges vagy. Ez csak a felnőttek közti gyermekes cseszegetés: ha akartad, hát most nyögd is.

Ez még eltart egy ideig, amíg a kicsik vaklamicskét felcseperedek. Az a hátránya, hogy ilyesminek te is a szenvedő alanya vagy.

2018. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem. Sőt, ha te vagy az egyetlen, aki segít kicsit is anyukádnak, akkor valószínűleg nem lesz boldog, ha elköltözöl.
2018. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Elmeséltem közben osztálytársamnak, azt mondja nem költözhetek el, mert akkor nem adják oda a csok-ot. Ez igaz?(!?!?) :-(
2018. febr. 25. 13:20
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg menj el, legalább lesz élettered.

A CSOK-ot gondolom a két gyerekre vették fel, téged nem beleértve.

2018. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Menj nyugodtan, szemmel láthatólag nekik fontosabb hogy a támogatást megkapják, mint a te alapvető igényeid. Nem lesz aki anyukádnak segít, aztán nézhetnek, hogy talán nem kellett volna semmibe venni hogy neked is szükséged van magánéletre és személyes térre...
2018. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van: ha 3 gyerekre vettek fel CSOK-ot, és te elköltözöl, akkor bukják az egészet. Vissza kell fizetni kamatostól.
2018. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem igazán értem, bocsáss meg!

Hova akarsz költözni?

A megvásárolt, készülő új lakásba? ... vagy hova?

Mennyire van az tőletek?

Iskolát és mindent kellene váltani? ... mert akkor bonyolult.

Viszont a kutya nem fogja ellenőrizni, hogy este te hova mész tanulni és aludni, ha egyébként nem jelentkezel át állandóra.

Ha megoldható, mert tudsz vécére menni, tisztálkodni és a szüleid beleegyeznek, akkor menj nyugodtan!

2018. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Na ezért nem pénzelmném a szülést,nulla forint a gyerek után, mindjárt nem lenne egyszobára 3 4 tesó a semmire.. Menj apudhoz,bukják csak ha ennyire kellett a pénz h eszköz gyerek kelett érte. A nők 80 % ban meg sajnos kapcsolat függők is,tök mindegy h milyen tuskó a pasi de kell pasi,aztán szülnek olyannak aki elmegy a macera elöl és aludni jár haza,de ide is feltétlen kelett az két ártatlan gyerek.. Menj Apádhoz,legyél önző, nem te kérted a helyzeted, saját nyugalmad fontosabb,mint h ők megkapják a fejpénzt...
2018. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!