Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az olyan, aki...

Milyen szülő az olyan, aki felnevel utána meg azon van, hogy minél előbb költözz el otthonról?

Figyelt kérdés

jan. 16. 16:48
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
35%

Olyan, aki társadalmi elvárásból vállalt gyereket, nem szereti, és már nyűg neki.


Az ilyenek szoktak vinnyogni 80 évesen, hogy ápold őket, költözz haza, mert addigra megint jó leszel!

jan. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
73%

21


Látom, kliséket tudsz puffogtatni, mikor nem is ismered a háttér sztorit. Semmit nem tudunk.

Lehet, neked van igazad, de az is lehet, hogy a gyerekkel képtelenség együtt élni.

jan. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
72%
Hát legalább önálló lesz.
jan. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
86%
Az a normális, hogy ha felnő a gyerek, önállóságra vágyik, és lelép! Te már igencsak felnőtt vagy, és nem írod, hogy most mi váltotta ezt ki: befejezeted a tanulmányaidat, és dolgozol, vagy éppen semmit sem csinálsz? Herdálod a pénzt, ahelyett, hogy megtanultad volna beosztani, félretenni, és aggódnak a jövőd miatt? Másfél szobás panelban éltek, és már nagyon zavarja őket az életmódod? Azért sok tényezőtől függ a kérdés megítélése...
jan. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Hát, mert szerintük nem oke ennyi idősen szülőkkel lakni. Abszolút normális életet élek
jan. 17. 06:22
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Fejtsd már ki bővebben, ne csak csepegtess naponta egy fél mondatos infót.

Mi a végzettséged?

Mennyi a kereseted?

Esetleg egyetemista vagy?

Van hova menned?

Ezernyi kérdés agyalap!

Szerinted mi a normális az életviteledben?

A szüleid szerint mi nem az benne?

Falusiak vagytok és szájukra vett benneteket julcsi, meg marcsi?

Szerettek/szeretnek egyáltalán a szüleid?

jan. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

"Fejtsd már ki bővebben, ne csak csepegtess naponta egy fél mondatos infót.


Mi a végzettséged?


Mennyi a kereseted?


Esetleg egyetemista vagy?


Van hova menned?


Ezernyi kérdés agyalap!


Szerinted mi a normális az életviteledben?


A szüleid szerint mi nem az benne?


Falusiak vagytok és szájukra vett benneteket julcsi, meg marcsi?


Szerettek/szeretnek egyáltalán a szüleid?"


Ezekre tényleg jó lenne ha választ adnál plusz kiegészíteném annyival hogy mennyire szálsz be a közös költségekbe? Hazaadsz a fizetésedből vagy csak élősködsz mint egy pióca?


Amíg ezekre nem tudsz válaszolni addig elég egyoldalú a kérdésed és persze így rá lehetne vágni hogy nem jó hogy elküldenek de a mélyebb megértéséhez több információra van szükség. Ne csak kerülgesd a forró kását.

jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
64%
Nem azért "nevelt fel" (mert ezek szerint nem nőtt fel) egy gyereket, hogy aztán a nyakán maradjon. Az élet rendje, hogy önállósodjon, kirepüljön, párt találjon, egzisztenciát, karriert építsen. Nagyon csalódott lennék, ha a gyerekem azért maradna velem, mert elkényelmesedett, amúgy lenne rá lehetősége, hogy elmenjen. Kudarcank élném meg.
jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl. 140 négyzetméteres családi házból utált ki az anyám. 18 évesen, érettségi után dolgoztam, és úgy jelentkeztem 2 év kihagyás után a főiskolára, amit munka mellett végeztem, hát nem volt könnyű (pénzügyi-számviteli, 80-as évek). Tényleg az volt, hogy dolgoztam egy cég pénzügyi osztályán, mellette tanultam, konzultációkra jártam, vizsgázni jártam, és mivel otthonülő, csendes lány voltam, ezért sokat segítettem is otthon. Fizuból a rezsi és kaja rám jutó részét leadtam. Ezzel együtt is belém állt, alig tudta kivárni, hogy elmenjek, diploma után.

Most meg 81 éves, és 150 kilométerre lakom a férjemmel, a lányunk kirepült, most jönne az a rész, hogy én munka mellett, férj mellett, 150 kilométerre lakva segítek anyámnak, na ez az, ami nem fog összejönni. Azóta már lakásban lakik, mondtam neki, hogy idősotthoni apartmanra cserélje be, aztán ennyike.

jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Engem mondjuk 18 évesen kiraktak volna, mondván felnőttem. Köszi :D

Szerencsére míg nappali tagozatos vagyok, nem dobhatnak ki csak úgy.


Egyetemre jártam, mellette dolgoztam és 21 évesen elmentem. Addigra már lett annyi pénzem, hogy össze tudtam cuccolni másik két csajjal.


Már külföldön élek, jól keresek, most hirtelen elkezdtem nagyon érdekelni őket (persze, a pénzem kellene, mert "ők indítottak el az életben" bla-bla. Ja, ha tehetik 18 éves koromban a híd alá küldenek :D)

jan. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!