Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két kamaszfiam (14 és 16éves)...

Két kamaszfiam (14 és 16éves) egy szobában alszik,és tegnap a szennyesruhák összeszedése közben egy kólásflakonban cigarettacsikkeket találtam .mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Valószínűleg a szobájukhoz tartozó erkélyen szívja valamelyik,mert a lakásban sosem éreztem cigiszagot.

jan. 19. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, hogy kié a csikk
jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Psycho ***** válasza:
87%

Nem érdemes túlreagálni. Ha jön a számonkérés, lecseszés, vádlás, tiltás (összességében annak a sugallása, hogy ez valami ördögtől való ügy, amit nem tudsz elfogadni), akkor az csak ellenállást fog szülni, és távolságot teremt köztetek. Úgyis csinálni fogja, csak innentől még kevésbé lesz őszinte.


Nyilván a struccpolitika sem a legjobb stratégia. Inkább érdemes leülni, és PÁRBESZÉDET folytatni. Nem kioktató lelkifröccsre gondolok, mert az kb. semmivel semi jobb, mint a fentiek.


Hallgasd meg őt. Kérdezz is. Miért csinálja? Esetleg mióta, vagy ilyesmi. Biztos akarja-e ezt csinálni? De nagyon fontos, hogy nem kioktatva, hanem igyekezz megérteni őt (?őket?). Partnerként tekits rá, ne egy kisgyerekként, akinek meg kell mondani a tutit.

jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Valahogy meg kell értetned vele/velük, hogy milyen butaságot csinálnak a szervezetükkel, ha egyes dohányzó felnőtteket majmolnak. Ettől ők még nem lesznek azok.

Kérdezz rá,hogy mi motiválta az elkövetőt.

Meséld el nekik, hogy gyerekkorodban te is kipróbáltad, de semmi jót nem találtál benne és ma már tudod milyen káros.

jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

A Partagas cigaretta földes aromájú és kimondottan erős. Bár nem tudom még elérhető-e Magyarországon. Én 16-17 évesen szívtam. Olcsó és nagyon elegáns csomagolása volt a 80-as évek közepén.

Minden "koca" dohányos csak egyszer kért tőlem cigit...


Boldog születésnapot!!!

jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Ki adott neki/nekik pénzt cigire?
jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 NTBS ***** válasza:
91%
Beszélni kell velük a kérdésről. De lassan rá kellene szoktatni őket, hogy a szennyes ruhát ne a szobájában tárolja. Juttassa el a mosásig.
jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szennyes ruhákon akadnék ki először, hogy mi a frászért nem kint vannak, a szennyesben. :D

Amúgy kérdezd meg, ami érdekel. Melyikük volt, honnan veszi, milyen pénzből, mennyit szív stb. Aztán törődj bele, hogy sokat úgysem tudsz tenni (azon kívül, hogy annyival kevesebb pénzt adsz neki, mert hülyeséget nem kell finanszíroznod). Egy kamaszt sosem a szülői szentbeszéd térített jó útra, hogy "ja, anyukámnak igaza van, dohányozni rossz dolog, és butaságot csinálok". Nem kell neki elmondani, hogy káros az egészségre, tudja, általános alsótól beszéltek neki róla vagy 5 iskolai előadáson, meg ott vannak a ronda képek a dobozon, csak nem érdekli. Azt is tudja, hogy racionálisan nem indokolt sem a tevékenység, sem a ráfordított kiadás, tudja. Csak ő cigizni akar és ennyi. A patália csak idegesíti. Szerintem még az teszi a legnagyobb hatást, ha rezignáltan megállapítod, hogy "jó hülye vagy", és legyintesz egyet, mintha kb. azon kaptad volna rajta, hogy a nyelvével portalanítja a monitort.

jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg... Felneveltél egy 14 és 16 éves gyereket, most meg tőlünk vársz tanácsra cigi ügyben? Tudod én mit csinálnék? Egy: az már jó pont, hogy nem nekem kell pénzt adnom nekik cigire; kettő: szembesítés. Ha annyira tökös gyerekek, hogy tizenévesen tudnak cigizni, akkor vallják is be nekem. Nem fogom érte leszedni a fejüket, senki nem halt még bele ilyesmibe, de akkor legyenek őszinték, mondják meg a frankót legalább a saját anyjuknak, cigit meg majd vesznek abból, amiből akarnak, vagy tudnak.
jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

"Én is a szennyes ruhákon akadnék ki először, hogy mi a frászért nem kint vannak, a szennyesben."


Akkor neked soha nem volt fiad vagy fiú tesód. Tudod te, mennyire trehányak tudnak lenni, főleg kamaszkorban? Néha még apám is oda dobja a nadrágját, ahová éri. Hiába mondod el nekik százegyszer, hogy a koszos ruhának a szennyes kosárban a helye, egyszerűen meg sem hallja. És ne mondd, hogy nem így van.

jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%
Nagyìts ki egy sokkolò kèpet valamelyik undorìtò cigisdobozròl,ès tedd ki az ajtòra belülrõl. Szò nèlkül. Hidd el,tèma lesz a dohànyzàs 8mp belül. Pro kontra lehet èrvelni.
jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!