Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő kb mindent...

Ha egy szülő kb mindent megtilt a gyerekének az mennyire lesz hatással a felnőtt korra?

Figyelt kérdés
Tehát hogy nem mehet sehova, megmondani meddig érjen a haja, mit vegyen fel, mit nézhet, meg a sok parancsolgatás stb. Ti mit tennétek a helyébe?

jan. 20. 02:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent megtilt neki, akkor felnőttként kialakulhat benne az, hogy keres valakit, aki majd "megmondja neki mi a helyes/helytelen", nem mer egyedül döntéseket hozni, fél a következményektől, felelősségvállalástól.

"Mit tennétek a helyében": függ attól, hogy mennyi idős.

Az "időben érjen haza" határszabást még meg is értem.

A többi (bármilyen) döntésébe beleszólni, ezzel nem feltétlenül értek egyet, csak akkor ha pl. polgárpukkasztóan akar öltözködni és ezt szeretnék megszabni.

Egyébként érdemes megmondani: úgy érzi, nem hagyják felnőni, nem lehet saját véleménye, döntési joga valamiben...

jan. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Lehet ahogy betölti a 18-at menekülni fog.
jan. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek egyéniségétől függ, hogy hogyan fog reagálni.

Az unokaöcsém pl. olyan felnőtt lett, aki mindenkivel barátságos, mindenkinek mindent megígér, de semmit nem tart be. Totál megbízhatatlan. A szüleinek is mindent megígért, de aztán semmit nem tartott be. Bármit mondtak neki, lepergett róla.

Most a gyerekével ő is a szülői mintát követi, nagyon szigorúan akarja fogni. De a gyerek meg aztán rettentő laza, ő még csak nem is nagyon akar úgy tenni, mint aki az elvárások alapján akarna viselkedni. De azért jól megvannak.

jan. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, menyi idös a gyerek, ha 6-8 éves, akkor a szülö sok mindent megtilthat a gyerek érdekében, ha 16 fölött, akkor meg eleve nem tud megtiltani mindent.
jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Az lesz, hogy ha kikerül a szülői felügyelet alól akkor átesik a ló túlsó oldalára és annak rossz vége lesz. Láttam rá példákat, szóval vigyázz magadra.
jan. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Én így voltam.

Megszabták kivel, mikor, meddig, hova mehetek. Sokszor el sem engedtek.

Ennek az lett az eredménye, 18évesen belemenekültem egy kapcsolatba. Na ott még nagyobb volt a "szigor". Mar nem csak a kivel mikor hova volt a kérdés. Hanem miért ezt a ruhát veszed fel, hova sminkelted így ki magad, minek az az ékszer....

4 évig éltem ebben, mikor az irányítasmániás exem megerőszakolt.


Hazaköltöztem, mert nem volt valasztásom. Onnan otthon mégjobban beszabályoztak.

24évesen költöztem el. 7 éve. De a mai napig ha megyek valahova, bejelentem a férjemnek, hogy ezzel ide megyek, ekkor jövök. Ha pl azt nondom hogy 8ra otthon vagyok és fél9lesz belőle, minden bajom van.

Nem tudok teljesen kikapcsolódni, mert az jár az eszembe, haza kell mennem.

Illetve a vásárlás. Mindig mindenen spórolok, magamnak kb semmit nem veszek. Ha mégis, napokig bűntudatom van.

jan. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
#5 Így van. Unokatesóm átesett. Wales-ben él, de elbaszta az életét, anyuci kislánya maradt, aki mindenkit lenéz. És kiskoromban mindig abuzált.
jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%
Személyiség függvénye. Az se kizárt, hogy nem is kell megvárni a felnőttkort, mert fellázad, menekül amint tud. Vagy éppen az, hogy semmi önbizalma nem lesz. Plusz ezzel el is szigetelik. Nehezebb lesz kapcsolatot teremteni, esetleg párt találni is, vagy, mint ahogy írta is itt valaki, hasonló kapcsolatban köt ki.
jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én így voltam nevelve, 28 vagyok és életképtelen. Ha nem mondja meg valaki, hog mit csináljak, akkor elakadok és nem tudom mit tegyek. Sosem tudtam dönteni, hogy milyen utat kellene járnom, mindig reménykedtem, hogy valaki megmondja. Így kitanultam azt (25 évesen) amit anyám javasolt, sajnos. Egyszerűen nem tudom, hogy mikor mi a helyes, a jó. Ha már otthon akarok lenni 8-ra de kések és eltelik 10 perc is akár rettegek, hogy valami történni fog, pedig egyedül élek, mégis ki cseszne le? Bármit kell tenni, akár hivatalos ügyet intézni rettegek, félek. Szociális közeget kerülöm, fóbiám lett tőlük. Nem megy az ismerkedés, nem megy a barátkozás. Mindenki mindig azt furcsálja, hogy sosem merek nemet mondani, én vagyok az aki mindenre és mindenkinek igent mond.
jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen jön a koppanás felnőtt korban, hogy nem tudja mit kellene csinálni.


18 fölött már nehezednek rá az elvárások, hogy legyen önálló, hozzon döntéseket, de mivel nem hagyták neki, hogy addig csinálja, nem tudja hogyan kell.


Példa magamról: étteremben vagy máshol (boltban) egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mit egyek. A párom többször is megjegyezte, hogy szinte mindig azt kérem, amit ő. Gyerekkoromban sosem dönthettem el, hogy mit eszek. Kész volt az ebéd, meg kellett enni,más opció nem volt. Csak azt tudom, hogy milyen ételeket utálok. Hogy milyen lenne egy átlagos étkezés (nem pizza s hasonlók), amit én választok, azt nem.

jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!