Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus szülővel való...

Nárcisztikus szülővel való kapcsolatot megszakítók, a döntéskor milyen könnyen mondtatok le arról, hogy örököljetek utána?

Figyelt kérdés

jan. 20. 23:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
Ezt inkább a szülő dönti el, hogy kire hagyja a dolgait.
jan. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Van köteles rész is.
jan. 21. 01:46
 3/35 A kérdező kommentje:
Bár némelyik megátalkodott nárcisztikus szülő pusztán kitolásból direkt eltartási szerződést köt egy idegennel, csakhogy ne örököljenek a gyerekei.
jan. 21. 01:49
 4/35 anonim ***** válasza:
75%
Miért kellene lemondani róla?
jan. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Ha a szülő idős, és a gyereke megszakította vele a kapcsolatot, akkor fog keresni egy olyan megoldást, hogy más gondoskodjon róla, mivel neki saját maga a legfontosabb. Meg lehet hivatkoznia is arra, hogy felé sem nézett a gyereke, miért hagyjon rá bármit is.

A kapcsolatot megszakító gyereknek lehet sokkal fontosabb, hogy ne mérgezze tovább a szülő, még olyan áron is, hogy semmit nem örököl.

jan. 21. 02:08
 6/35 anonim ***** válasza:
77%
nem kell ezt elkapkodni. Ha tesz róla a szülő, akkor ugyse örökölsz. De ami jár azt miért ne fogadnád el? Vedd ugy, hogy az elszenvedett dolgokért kapod.
jan. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%

Már bocsi, de ALAP, hogy a köteles rész az enyém. :D, még szép.

Tönkretett lelkileg, abuzált kiskoromtól kezdve, az a minimum, hogy legalább a köteles részt megkapom - jogilag is.


Ennek semmi köze ahhoz, hgoy megszakítom vele a kapcsolatot, mert egy bántalmazó toxic szr alak. A kettő teljesen különálló dolog ;)

jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
74%

Simán elfogadnám a köteles részt. Annyi szart kaptam tőle, hogy legalább "vigaszdíjként" is már jó lenne.

Még él és virul, de biztos vagyok benne, hogy annyira pofátlanul fogom tartani a markom, mint ő, amikor elvette a fizetésem, hogy egy csomag betétet se tudjak venni amikor szükségem lett volna rá.

jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
94%

"Bár némelyik megátalkodott nárcisztikus szülő pusztán kitolásból direkt eltartási szerződést köt egy idegennel, csakhogy ne örököljenek a gyerekei"


És ezzel mi dolga van a gyereknek? Ha megszakította a szülővel a kapcsolatot, nyilván gondoskodni sem akar róla. Akkor az miért zavarja, ha a szülő ezt megoldja mással?

Ha teljesen jó a szülő-gyerek viszony, akkor is joga van a szülőnek az esetleges hagyatékot pénzzé tenni még életében, hogy saját magának jobb körülményeket biztosítson.

jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

"akkor fog keresni egy olyan megoldást, hogy más gondoskodjon róla, mivel neki saját maga a legfontosabb."


Mert amúgy egy nem nárcisztikus nem teheti ezt meg? Ha pl. magatehetlen lassan, akkor is kínlódjon a házában egyedül, ahelyett, hogy segítséget intézzen magának?

Én nem akarnám, hogy a fiam ápoljon, ellenben hadd legyen jogom pl. a lakásomat pénzzé tenni, és annak egy részéből bevásárolni magam egy jobb otthonba. És ettől nem önző szemét vagyok. Láttam, milyen egy állami szociális otthon. Én nem olyan helyen akarok megrohadni, már bocsánat.

jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!