Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az összes hitel rámmarad? Mit...

Az összes hitel rámmarad? Mit lehet majd akkor tenni? Mit tudtok tanácsolni a későbbiekre?

Figyelt kérdés

Még mikor kicsi voltam anyukám vett fel hitelt, azt egy idő után nem fizette, nem is ebben az országban vette fel.

De mar jo 10 éve nem fizeti.

Most itt nemrég vett magának egy saját telket házzal, amit ugy tervez ha ő már nem lesz akkor azt rámhagyja.

Sajnos alapbol olyan helyen van ahol kocsival kéne közlekedni mert abba a faluba 1 bolt van es minden mas csak a kövi városban van ami persze vonattal fél óra.

Nekem nincs kocsim és nem is szeretném letenni a jogsit mert nem bírom az utazást es még félek is tőle.


Sajnos nem tudom pontosan mennyi hitele van, de biztos nem kevés.

A házra amiben él nagyon sokat költ folyamat újítgatja szépitgeti, es annyira rám szeretné hagyni.


Ha én nem fogom elfogadni akkor gondolom mindem az államnak megy az a sok dolog amit ő szívből felépített mivel mindig is arra vágyott hogy egy cuki kis kertes házikója legyen.

Es nagyon jo a kapcsolatunk undorito lenne tőlem ha nem fogadnám el.

De akkor nekem oda muszáj lenne be is költözzek igaz?

Es akkor az összes hitel az én nyakamon maradna amit fogalmam sincs hogy kellene majd ki fizessek. Es nem tudom azt sem, hogyha most en elfogadom majd a házat akkor én nekem azt fizetnem kell ugy is hogy az már teljesen az anyukámé? Vagyis majd akkor az enyém lesz de értitek.

Sajnos nem értek ehez.

En elfogadnám ha akkor epp nem leszek rossz helyzetben es mondjuk havonta kellene fizessek egy keveset, addigra már biztos lesz családom es gyerekem.

De az hogy nekem az összes tartozást majd egybe le kell tudjam vagy nagyobb összegekben az esélytelen.



jan. 21. 01:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha örökölsz egy ingatlant, attól még nem kell odaköltöznöd. Használhatod nyaralóként, ki is adhatod, el is adhatod, azt csinálsz vele, amit akarsz.


A hitelekkel kapcsolatban már bonyolultabb a kérdés, hiszen külföldön vette fel, nem tudni, hogy épp hogy áll az ügy. Ha azóta itthon él és a behajtók/végrehajtók nem tudják sok éve elérni, lehet, hogy már el is évült, de ehhez ismerni kellene a pontos helyzetet, meg az adott ország jogszabályait.


Visszautasítani csak az örökség egészét lehet, nem lehet külön csak a tartozásokat.


Azt a részét speciel nem értem, hogy "undorito lenne tőlem ha nem fogadnám el". Ez örökség lenne, csak akkor lenne a tied, ha ő már nem él, és visszautasítani is csak akkor aktuális.

(Lehet előre is lemondani még az életében, de az szerintem felesleges)


Viszont ha még életében elajándékozza neked, akkor a halála után már nyugodtan visszautasíthatod az örökséget, mert akkor már csak az esetleges tartozásokat örökölnéd. Ezt a témát azonban érdemes szakértő ügyvéddel átbeszélni, nehogy a fennálló tartozások miatt fedezetelvonó ügyletnek minősüljön.

jan. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha örökségről lemondasz akkor a hitelről is egyúttal.
jan. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Annyit még meg kell jegyeznünk, hogy tartozást csak a hagyaték értékéig lehet örökölni. Ha például a ház ér 20 millió forintot, viszont van egy 50 milliós tartozás, akkor a tartozásból is csak 20 millió forint lesz az, ami a hagyaték részét fogja képezni.


A legegyszerűbb megoldás valóban az lenne, hogyha életében neked ajándékozná a házat (már ha komolyan gondolja, hogy rád szeretné hagyni), a házra pedig egyidőben holtig tartó haszonélvezetet jegyeztetne be magának. Ilyen esetben a haszonélvezet bejegyeztetése illetékmentes, ahogyan az ajándékozás is, egyedül az ügyvédet és a földhivatali díjakat kell kifizetni.

jan. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
talán meg kellene kérdezni tőle, hogy áll a hitelekkel. és megbeszélni az öröklés -ajándékozás előnyeit és hátrányait.
jan. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Minden a matekon múlik! Azt kell a mérleg két serpenyőjébe tenni, hogy mit örökölsz, mint pozitív tétel, házat, ingóságot stb, ennek mi az összértéke, illetve mik a negatív tételek, azaz tartozások. Ha a tartozás mértéke meghaladja vagy közel azonos a javak értékével, akkor visszautasíthatod az örökséget, ha nem, akkor elfogadod, a szépen kikerázott vidéki házat eladod, a tartozást kirendezed és élsz mint Márton Heves vármegyében.


Vagy kiadod bérlőnek a házat és abból rendezed.


A külföldi tartozás viszont nem tudom, hogy nálunk egyáltalán megjelenik-e a hagyatéki témában.

jan. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, az írásodból kb 12-15 szerintem,De a lényeg,hogy kommunikálni kellene anyukáddal.például:

Anya,tudom,hogy őszintén jót akarsz,de ne költsél semmit arra a világvégi falusi viskóra, mert ÉN nem fogok itt élni sosem.Én a várost,a nyüzsgést, szeretem.

jan. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, még annyit, hogy lehet, hogy jobb lenne, ha nincs tartozás a hézon vagy minimális, hogy neked ajándékozza még életében. Egyenes ágon illetékmentes, továbbá ha meghal, nem az örökség része, így lemondhatsz a tartozásokról, de a ház megmarad. Max ha a házon is van, az lesz a tiéd. De itt megint a matek számít.
jan. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 babyboom567 ***** válasza:
93%
Meg azért a számokat is érdemes lenne tudni,hogy mennyi hitelt vett fel,mennyi tartozás van most,tényleg nem fizeti/tiltják a fizetéséből, stbstbstb.Ha tényleg nem fizeti, akkor valahogy meggyőzni, hogy fizesse inkább abból amit a házra költ.Szóval mindenképpen számszerűsíteni kellene ezt a dolgot,mert lehet van 5millió tartozás, de a ház ér 15 milliót(ha holnap örökölnél is "megérné" átvenni mindet,mert eladod a házat kifizeted a tartozást és marad egy kezdőtőkéd.Azt a rész meg baromira nem is értem, hogy miért lenne muszáj beköltöznöd?A kutyát sem érdekli hol laksz, a híd alatt is élhetsz.A ház fizetésén nem tudom mit értesz.Ha megöröklöd a tiéd lesz,igen fizetni kell minden költséget vele, a fűtéstől kezdve a szemétszállítást, áramot,netet mindent.Mindenki ezt csinálja, ez a rezsi.Ezt csak akkor nem kell fizetned,ha hajléktalan vagy.A felnőtt emberek dolgoznak,fizetést kapnak abból tartják el a családjukat, és fizetik a rezsit,meg mindent a házon.
jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
3 Ez èrdekes, nekem apám amikor meghalt (kb 3-5 ève) a hagyatèki rèsze 4000 ft volt ami a bankszámláján volt. Ezen kívül olyan 15000 svájci frank alapú tartozás. Temetèsi költsèg x ft. 2 örökös volt. Tehát az egèsz tartozását belevettèk a hagyatèkiba. A 4000 ft-on kívül más èrtèk nem volt.
jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a problémát még nem kell a nyakadva venni. Ha 10 éve nem fizeti a tartozását, és a következő 30-40 évben sem verik rá az ajtót emiatt, akkor téged se fognak ezzel már megtalálni. Amut pedig örökölsz, azzal azt csinálsz, amit akarsz. Nem kötelezhet rá senki, hogy oda költözz. Ne szorongj ezek miatt, mert nincs értelme.
jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!