Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan menekülhetnék el...

Hogyan menekülhetnék el itthonról?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hogy melyik kategóriába kellene tennem ezt a kérdést.


Élettörténetem:

Soha nem volt egy szerető családom. A szüleim nem igazán szülőknek valók. Azt hiszik hogy mert nekik nincs szakmájuk, csak 8 osztály,ezért nekem se kell hogy legyen.

Általános iskola kb. 6. osztályától fújom nekik hogy írassanak be a közelünkben lévő lovasiskolába.

8-ban eljött a pályaválasztás ideje. Ők azt mondták hogy kibírod már azt az egy évet egy olyan suliban ami...hát nem a legjobb. Plusz olyan szakmában amit gyűlölök. Vendéglátó (szakács,pincér,cukrász)

Mikor mondtam nekik hogy át akarok menni másik suliba, nem tettek semmit.

Elcseszték szinte az életem.

Most 16 vagyok. Ugyan ez van. Nem íratnak be lovardába. És ezzel az a nagy baj, hogy lovasedző szeretnék lenni. Viszont a suliba csak úgy vesznek fel, ha már rendelkezek tapasztalattal és küldök magamról egy lovaglós videót. Csakhogy mindezt nem tudom megtenni a szüleim miatt.


Folyton engem csesztetnek. Nagyon elegem van mindenből. Csodálkoznak rajta hogy nem megyek suliba. Rám veszekednek, de értem nem tesznek semmit. Anyám olyanokat beszél hogy nem lenne szomorú ha elmennék. Ha elvinnének.


Én már teljesen ki vagyok készülve. Senki nem támogat semmiben. El szeretnék innen tűnni valahogy. Anyámékat soha nem akarom többet látni. Konkrétan már egyfolytában remeg a lában ezektől a dolgoktól. Többször is eszembe jutott már hogy beszedek valami gyógyszert, aztán szia. Nekem ebből elég.

Egyszerűen nem tudom hogy mit tehetnék. Csak el akarok tűnni innen. Nem tudna nekem valaki ajánlani valami? Konkrétan én már bármilyen megoldást elfogadok.



jan. 23. 15:06
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
45%

20


Persze, hogy nem. A burkoló is jó szakma. De a kérdező azt hiszi ha szerez egy szakközépben valami lovasoktató okj szintű papírt, akkor ő lesz a király és még itt adjátok is alá a lovat hogy bu*i alulképzett csóró szülei miért nem íratják be lovasikolába.


Hát talán eltakarodhat 16 évesen ingyen ganét lapátolni egy lovardába, ez lesz a legjobb kezdet. Talán még lóra is felülhet. Majd ha lesz önálló keresete, vagy elmegy egyetemre, akkor kitanulhatja normálisan ezt a szakmát.

jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
81%

21

Pont ezért van, hogy sok felnőtt is még 23-25-30 évesen is otthon lakik, mert amikor tiniként csinálna valamit, a szülők is ezzel a dumával jönnek: majd ha felnőtt leszel, majd ha önálló kereseted lesz: soha nem lesz ha te nem kezeled a gyerekedet felnőttként. Most nem arra gondolok hoy írasd be lovasiskolába ha nincs pénzed, hanem arra hogy ezt el kellene mondani neki, nem elvárni hogy ő ezt tudja és még pluszban legyen is hálás

jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
28%

Én azért elég jól keresek azzal a seg*törlő szakközépiskolai papírral és ahogy írták többen azon gondolkoztál már hogy nem tehetik meg a szülők?

Nyáron probálj meg munkát szerezni és legalább bele tudsz pótolni


Ja azt elfelejtettem írni hogy egy lovas központ közelében dolgozom nem nagyon keresik az önkénteseket

Szóval az sem olyan egyszerű

jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
13%

Azért annak, aki azzal jön, hogy 16 évesen dolgozzon, csak mondom, nem olyan easy, mint ahogy leírjátok.

Nekem faluról az a tapasztalatom, hogy vagy van összeköttetésed, és akkor felvesznek ilyen szürke zónás dolgokra, kp-ban megkapod a fizetésed, hurrá-hurrá. Vagy diákszövetkezet. Ahhoz meg számlaszámot kell megadni. Nekem anno a szüleim nem engedték, hogy legyen saját számlám 16 évesen, mert "minek egy kisgyereknek, ők felnőttként is csak arra használják a sajátjukat, hogy a fizut levegyék kp-ban, amint lehet", illetve az ő szánlaszámukat se adhattam meg, hogy akkor arra utalják a fizetésem. Én meg ott álltam, hogy se kapcsolatok a szürke zónás melókhoz, se számlaszám. Nyilván nem dolgoztam. De olyat is hallottam, akinek nem engedték a saját bankszámlát, de belementek a szülők nagy kegyesen abba, hogy dolgozzon a gyerek, hogy majd a fizuját odaadják neki kp-ban/ha kér valamit, akkor megveszik neki a fizujából. Egy fillért látott belőle az illető, ha meg akart valamit venni a saját fizetéséből, akkor csak a szülők engedélyével tehette meg, mert a szülőknél volt az ő pénze. Természetesen nem kapott engedélyt. De ilyenekre gondolj, hogy a 16 éves osztálytársam szeretett volna venni egy könyvet a diákmelós fizetéséből, de nem lehet, mert a szüleinél a pénze, akik szerint az a könyv felesleges hülyeség.

jan. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
85%
#24 azért nem tudom, egy mekibe elmenni nem nagy szám dolgozni, azt kb bárki meg tudja csinálni, diákként is. Aki drága hobbit akar, az keresse meg rá a pénzt
jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

#25 Nem is azt írtam, hogy nehéz, hanem azt, hogy kiskorúként nem annyi, hogy elmegy és lesz pénze. Mekibe alapból 16 évesen max diákszövetkezeten keresztül vesznek fel. Olvasd vissza megint a kommentemet, ha elsőre nem ment a szövegértés.


De akkor mégegyszer: diákszövetkezeten keresztül akkor tudsz melót vállalni, ha meg tudod adni azt, hogy hová utalják a fizud. Saját bankszámlát nem tudsz szülő nélkül nyitni, tapasztalatból mondom. Én se tudtam számlát nyitni 18 éves koromig, mert mindenütt kellett volna anyu vagy apu aláírása személyesen, ők meg nem engedték, hogy saját számlám legyen. Ha nem engedik a szüleid a saját számlát, akkor vagy nem tudsz dolgozni, mert nem találsz olyan melót, pláne 16 évesen, ahol kp-ban kifizetnek, vagy úgy dolgozol, hogy valamelyik szülődnek utalják a fizud, akik vagy engedik, hogy a belátásod szerint költsd, vagy nem, vagy odaadják, vagy nem. Ez ellen meg nem tudsz tenni, mert minimum 18 éves korodig rájuk vagy szorulva, de inkább középsuli végéig, tehát ha reklamálsz egy illetékes szervnél a lenyúlt fizetésed miatt, akkor a következő minimum két évre magaddal cseszel ki

jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
4%

Ha a szüleid szemszögéből nézem a történetet, azt tanácsolnám, öld meg magad. Persze nem. De milyen felébresztő pofon lenne egy masszív monológ egy videón, ahol elmondod nekik hosszasan, részletesen, hogy szisztematikusan, hogyan verték szét az életed, ami még el sem kezdődött, mindezt a friss hullád tudata mellett.


Na vissza a valóságba...

Nos igen. Hát nem tudok semmit se mondani. Meditálj, és menekülj majd.

Sajnálom. Legyél jobban ellenkező. Akaratlanul is hagyod, hogy ezt tegyék veled. Legyél tudatosabb abban, hogy hogyan és mennyire lázadj, mert se a formája nem jó, se a mértéke, mert se nem látják, se nem veszik észre.

jan. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Hisztis 16 éves. Örülj amíg otthon élsz. Ugyan hova is mennél, miből tartanád fenn magad. Tanulj, hogy te többre vihesd mint a szüleid.

Tudod te, hogy mennyi pénz az, ha beíratnak egy lovardába? Az nem szegény emberek sportja...

jan. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
84%
A kegyetlen gonosz szüleid nem adnak pénzt lovaglásra..szólj a gyerekvédelemnek hogy vigyenek intézetbe ott sokkal jobb lesz neked.
jan. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
2 évet kell kibírnod és oda mész ahova csak szeretnl.
jan. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!