Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 5 igazolatlan óra miatt...

Ha 5 igazolatlan óra miatt kijönnek a családsegítők miről akarnak majd beszélgetni (a hianyzason kivul)?

Figyelt kérdés

És meddig tart a beszélgetés?

Illetve egyszeri alkalom vagy többször is számítani lehet rá?

Akinek van tapasztalata azt szívesen elolvasom, illetve bármi információt még ezzel kapcsolatosan ha eszébe jut.



jan. 25. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes de 5 igazolatlan óra után még nem szólnak a családsegítőnek, csak a szülőnek megy a jelzés, ez az első felszólítás. A második 10 óra után megy és ezt már a szülőn kívül megkapja a gyermekjóléti Szolgálat és a rendőrség is. További hiányzások után kezdődnek az intézkedések, családlátogatás, védelembe vétel, folyamatos figyelemmel kísérés. 50 óra után megvonják a családi pótlékot.

Látható, hogy elég fokozatos a rendszer, 5 óra igazolatlan után nem szoktak még kimenni, hacsak nincs valami más is amit meg kell nézniük, egyéb körülmények, valami nincs rendben, vagy volt már probléma a családdal más esetben is.

jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
5-ös/6-os: Ez korfüggő is lehet, családban a 17 éves gyerek volt érintett. Szülőket gyerekkel együtt behívták a suliba, közölték mi lesz a következménye, nem hitte el (vagy ki tudja mit gondolt), kirúgták amikor összegyűlt a megfelelő mennyiség, szó sem volt gyámhivatalról meg védelembe vételről, gondolom mert már úgyis nagykorú lett volna, mire oda jutnak.
jan. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#11 gondolod hogy nem csak az 5 óra miatt jönnek ki hanem azért is mert korábban családi problémáról számoltam be?
jan. 26. 09:34
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: mondjuk ez egy elég fontos plusz információ. Nem értem ha már feltesz valaki egy kérdést miért nem lehet konkrétan leírni a szitut, információkat.
jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én tényleg azt hittem, hogy csupán ennyiért jönnek majd ki. De ezt meg se említették a levélben, miért?
jan. 26. 10:36
 16/17 anonim ***** válasza:

szerintem van ott más is bőven. Mármint vaj a füled mögött.

De kb megnézik, hogy a szülők is olyan trógerek-e mint a gyerek

jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Van ott más is. Ha mindenkihez kimennének 5 igazolatlan után...ne vicceljünk már.
jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!