Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 11 éves gyerek még a szülők...

11 éves gyerek még a szülők ágyában alszik, ez egészséges még?

Figyelt kérdés

Van neki külön szobája, de megvárja amíg elalszunk és bejön hozzánk aludni. Páromnak mondtam már, hogy valahogy muszáj lesz megszoknia a külön szobát, de valahogy nem jön össze. Ötletek?

(Már unom, hogy a fürdőkádban kell intézni mindig az akciókat)

Egyébként nevelt gyerekem.


jan. 26. 20:54
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg 190 centi vagyok és kb 90 kiló, tehát egyáltalán nem férünk már az ágyon.
jan. 26. 20:56
 2/36 anonim ***** válasza:
98%
Egyeltalán nem normális. Miért alszik veletek? Fél a szobájában?
jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem normális. Gondolom egyedül volt vele a párod sokáig és egymás mellé szoktak.

Ilyen ha gyerekessel kezdesz. Vagy megbeszéled pároddal, hogy szoktassátok le erről közösen, vagy tűrsz még 2-3 évet, míg tini lesz, vagy elhagyod a párod. Ezek a lehetőségek vannak.

jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
86%
4-es, magadra ismertél? Nem, nem normális, hogy 11 éves gyerek így viselkedik.
jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
4-es. Nem tudom miről beszélsz. Teljes mértékben elfogadtak engem (van egy 16 éves is) és én is őket. A vérszerinti apjuk egy alkoholista. Nem vagyok frusztrált álló pöcsű. 1 éve vagyunk együtt és eszem ágában sincs őket elhagyni, csak ez az egy dolog amit beszélünk már egy ideje, mert párom is kezdi belátni, hogy ez már nem jó. Sikerül kint aludnia egyébként néha. Igen egyedül volt úgymond vele. Otthon volt az apjuk, de mint említettem alkoholista és sokat voltak együtt. Saját magamból és öcséimből indultam ki, hogy ez már így nem normális dolog 11 évesen, de ezek szerint igazam van akkor. Egyébként nem fél a szobájába.
jan. 26. 21:24
 6/36 anonim ***** válasza:
43%

nem, a 4-es(21:10) csak egy kidobott tehén, aki nem képes a fos modora miatt megtartani egy palit sem.

Remélhetőleg nem szaporodik az ilyen....


Kérdező, a gyerek nem igazán válik le anyukáról, bár ez inkább fordított, anyuka ragaszkodik nagyon.

Volt hasonló eset, garantálom, még 20+ évesen is az anyjával alszik a "gyerek"

Anno még olyanokat is megtippeltem, anyuka néha segít rajta....🤮🤮🤮🤮🤮

jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
7-es: igen vannak ilyen esetek is, de azért a párom nem lenne ilyenre képes. Csak úgy volt vele, hogy kint alszik majd, kint alszik majd aztán most vagyunk ott, hogy hoppá mégse.
jan. 26. 21:29
 8/36 anonim ***** válasza:
75%
4-es valami ősanya lehet,
jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%

Nem halálos, nem egetrengető, de azért tényleg nem ideális. Az én családomban 2 olyan is volt, aki kb 13 éves koráig az anyja mellett aludt, egyik sem én voltam. De én is csak úgy kerültem a szülőktől külön szobába, hogy a testvéremmel együtt raktak át, így végülis nem voltam egyedül. Kb. 11-12 éves lehettem, mikor a tesóm saját szobát kapott, így én is, hiszen egyedül maradtam az addigi közös szobában, és emlékszem, még jó ideig, talán 1-2 évig is ijesztőnek és magányosnak éreztem este a sötét szobát. Sokáig még az ajtót is inkább résnyire nyitva hagytam.

Szerintem az a 11 éves igenis fél egyedül a szobájában, vagy akkor ne nevezzük félelemnek, mondhatjuk azt is, hogy szorong, rosszul érzi magát. Különben minek menne át?

Van valami éjjeli fény? Vagy esetleg elalváskapcsos tévé? (Tudom, nem a legjobb dolog tévére aludni.) Bekapcsolni neki valami hangoskönyvet? Vagy lehetne valami esti rutin, amikor az anyja kicsit vele foglalkozik lefekvés előtt, aztán lerakja aludni és jó éjszakát kíván, hogy meglegyen a nyugalom, és a lefekvéshez és a szobához kapcsolódó kellemes, biztonságos, kuckós érzés.

Ő mit mond, miért megy át? Hogyan és mennyire egyértelműen mondtátok meg neki, hogy szeretnétek, hogy a saját szobájában éjszakázzon? Egy ilyen korú gyerekkel már kéne hogy lehessen értelmesen, okokat, kívánságokat és érzéseket kifejtve, megmagyarázva megbeszélni dolgokat, mindkét fél részéről.

jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%

#5 Igen, a zaklatott lelkű, félő gyerekben ismertem magamra és valóban, nem normális az, ha egy gyerek ennyi idősen így viselkedik, de ez nem a gyerek hibája! Ez lenne a lényeg.


#7 Kidobott tehén. :) Soha nem jutna eszembe bárkit ezekkel a szavakkal jellemezni, neked honnan jött ez? Talán épp hogy te ismertél magadra ezekben a szavakban?

jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!