Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim tiltják a sportot!...

Szüleim tiltják a sportot! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta akarok soltolni, de a szüleim nem engedték. Se az egészséges étkezést. Mindig veszekedés van hogy ha főzök valamit. Így hogy már dolgozok, se engedik (de attól függetlenül sportolok, mert diákként nem tudtam pénz hiányában). Kaját a szobámban főzöm meg. Szerintetek mi lehet ennek a pszihológiája, ha egy ember ennyire elitéli akik sportolnak? A szüleim el vannak hízva és gyógyszereken élnek, soha nem sportoltak semmit se az egészségükre nem figyeltek oda.


24f



2023. okt. 15. 19:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Ha 24 éves vagy, akkor nem tilthatnak Neked semmit.
2023. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Felnőtt férfi vagy, nem kisgyerek. Viselkedj is úgy. Nem tilthatnak meg semmit.
2023. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
93%
24 éves korodban hogy tilthatnak a szüleid bármit is, főleg sportot???
2023. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

"mi lehet ennek a pszihológiája"

24 évesen nem értem ezt az állapotot. Én szintén 24 éves vagyok, két éve elköltöztem otthonról egy albérletbe a barátnőmmel, idén pedig megszületett a kisbabánk is. Évek óta nem reális, hogy olyan problémám legyen, hogy a szüleim dolgokat tiltanak meg nekem, mint gyerekkoromban (hiszen jó ideje nem vagyok már gyerek, ahogy te sem), pláne nem azt, hogy eljárjak konditerembe, hogy sportoljak, ami az életmódom egyik alapja, és nagyon szomorú az, ha valakinek nem. Ha te 24 évesen ilyen problémákkal küzdesz, akkor sürgősen tudatosítsd magadban, hogy már egy jó ideje elérted azt a kort, hogy leválj a szüleidről. Nem reális, hogy itt tartasz, meg hogy ilyen piti dolgokban is hatalmat gyakorolnak fölötted a szüleid. Ha neked 24 évesen a szobádban bújkálva kell főzőcskélni, mert ha anyud megtudja, hogy csirke-rizst eszel, akkor ráver a fenekedre, az számomra elképesztő. Nem kitaláció a kiírt kérdés?

Egyébként nem azt mondom, hogy 24 évesen már mindenkinek legyen gyereke, mert akinek nincs, az csicska, szó sincs ilyesmiről, de ahol te tartasz a problémád alapján, az már 14 éves kor fölött ciki.

2023. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
24 évesen már nem tilthatják, de azért azt megkérdezném, hogy milyen okkal tiltják? Valószínűleg nem azért mert "csak", hanem van rá valami okuk, hogy tiltani akarják.
2023. okt. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
52%

4, sokkal azért ne érezd magad különbnek, elég gyerek vagy te is. Albérletbe meg nem túo ideális gyereket vállalni.


Kérdező, válj le, amint tudsz, költözz el

2023. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

"sokkal azért ne érezd magad különbnek"

24 évesen már nem a gyerekszobámba zárkózva főzöm meg az ebédemet, mert ha anyucim meglátja, hogy gyúrós kaját eszek, akkor felpofoz, úgyhogy ebben az aspektusban mindenképp különbnek érzem magam. Másban természetesen nem, hiszen mindannyian csak emberek vagyunk, egyikünk se különb vagy felsőbbrendű a másiknál.

"elég gyerek vagy te is"

Ahogy mindenki.

"Albérletbe meg nem túo ideális gyereket vállalni"

Ez a mantra főleg csak Magyarországon létezik, a legtöbb nyugati országban nem, illetőleg nettó 600 ezres alapbér mellett (mérnök vagyok) és a megfelelő szociális hálóm miatt annyira nem aggódom az egzisztenciális problémáktól, de köszönöm a magvas gondolatokat.

2023. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%
24 évesen?
2023. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
te is ugyanolyan zakkant vagy mint ok. 24 evesen ezt jatszod meg? azt hittem ezt egy 14 eves irja ki.
2023. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Kérd meg őket, hogy tiltsák az internetet is neked, és akkor nem tudsz ilyen felesleges kérdéseket kiírni.
2023. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!