Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim szerint szégyen 21...

A szüleim szerint szégyen 21 évesen férjhez menni?

Figyelt kérdés

21/L

A héten a párom, akivel 2 éve együtt vagyunk megkérte a kezem. Egyeltalán nem számítottam rá, persze, beszéltünk már erről, de nem számítottam rá, hogy mostanánan lesz. Ezt leszámítva nyilván igent mondtam, mert szeretem és jól bánik velem. Kb 1 éve együtt is élünk, mindketten dolgozunk és ugyanúgy kiveszi a részét a házi munkából is. Lehet, hogy hihetetlen, de sosem bántott meg vagy sértett vérig. Igen, néha még összekapunk, de semmi komolyabb dolog miatt. Nincs is miért. Volt a múltban egy pár párkapcsolatom, és őszintén egyik sem volt ennyire nyugodt és biztos.

A lényeg, hogy falun nőttem fel, az én szüleim szerint pedig hatalmas csalódás vagyok a családban. Először is, mert ott hagytam az egyetemet, emiatt pedig a páromat hibáztatják, habár még azelőtt depressziós voltam az egyetem miatt mielőtt megismerjem a párom.

Egy idő után úgy tűnt, hogy megbékéltek ezzel, és még mondták is, hogy milyen rendes fiú meg minden. Bármikor találkozunk velük vagy beszélünk telefonon mindig elbeszélgetnek vele.

Most, hogy megkérte a kezem, apám úgy áll hozzá, hogy ha megtörtént, akkor ez van, megy minden előre és hozzá kell szokni. Ennek ellenére érződik rajta, hogy nem tetszik neki. Anyám viszont borzasztó. Azt mondja, hogy elba**tam a fiatalságom, és milyen szégyen, mert csak a buta tanulatlan lányok mennek férjhez fiatalon. És, hogy rólam fognak pletykálni a faluban. Stb.

Ma megkérdezte, hogy mikor akarnánk tartani az esküvőt, mondtam,hogy talán jövőben vagy ha nem jön össze, akkor azután. (úgyhogy nyilván nem lennék már 21 éves). Erre azt mondta, hogy ő nem bánja ha még várunk pár évet, nem kell sietni.

Én nem értem, hogy mi van a fejükben. Ott van előttem életem szerelme, féltérden, kezében a gyürűvel és kérdezi, ha akarok lenni a felesége. Mindkettőnknek van munkája és együtt élünk. Azt kellett volna mondanom, hogy "nem, mit fognak mondani aztán anyámék és a faluban?"?!

Elnézést megint felháborodtam.

Kíváncsi vagyok a véleményekre, esetleg tanácsokra.

Köszönöm!



jan. 28. 18:58
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
22%
Igen
jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
93%

Napi 2 les*arom tabletta.


Elég buta anyukád, bocsáss meg. De ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. Talán idővel ő is napirendre tér felette.

jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
95%
2024 van, ilyesmi már nem szégyen. Rettenetesen sajnálom azokat az embereket akik még úgy élik az életüket, hogy mit szól majd a szomszéd. Ne törődj másokkal, úgy élj ahogy neked jó!
jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanebben a szituban vagyok, velünk is halasztatni akarják, különben nem támogatnak bennünket és nem adják ránk az áldásukat.
jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 Senior Séf ***** válasza:
92%
Magyarázd el nekik, hogy ez a te életed. Nagyon köszönöd, amit eddig érted tettek, de most már te tartozol magadnak elszámolással.
jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
90%
Remélem, nem mentek bele.
jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem épp hogy tiszteletreméltó, romantikus és gyönyörű, le a kalappal a vőlegényed előtt! És előtted is, hogy a buta szülői nyomás ellenére igent mondtál. <3
jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
78%
Adj neki
jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
77%
Pedig falun épp ez lenne a követendő példa, sőt már kéne is 1-2 gyerek
jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
48%
Ünneprontó leszek, de ez nagyon gyors tempó. Nem lepne meg, ha 2 év múlva már nem lennétek együtt.
jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!