Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermekelhelyezési per válás...

Gyermekelhelyezési per válás előtt?

Figyelt kérdés

Van babavárónk (tudtam mik a buktatói, nem is a teljes összegről van szó), ezért nem válunk el, míg az vissza nem lesz fizetve. Megyegyeztünk, hogy gyűjt a részére mindenki.


Decemberben eljőttem a gyerekkel, apuka nem volt erőszakos, ellenséges. Írásban tájékoztattam, hogy lakcímátírás akkor megtörtént, anyukámhoz vagyunk bejelentve mindketten. Kőzös ház nincs, nagymamája házában éltünk.


Most viszont kitalálta a férj, hogy azonnal visszafizeti a hitelt, ez legyen az első. Mondom rendben, de átirattam a lakcímet ugye, akkor a gyermekelhelyezést intézzük el hivatalos úton. Azt mondta első a hitel.


Kérdésem: gyermekelhelyezési kérvény hol nyújtható be? Válás előtt is lehetséges?


Nagyon félek, hogy szervezkedés megy a hátam mögött.


febr. 12. 18:13
 1/7 babyboom567 ***** válasza:
67%

Előbb a válás van, aztán a gyerekelhelyezés.

De különben a babaváró feltételeiben benne van,hogy nem lehet elválni?Mert én csak azt tudom, hogy a gyereknek meg kell születni.

febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
1# ha válnak, büntetőkamat van
febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha valas elott visszafizetik az egeszet, nem lesz buntetes, hiszen megszunik a hitel. Kiveve ha nem szuletett gyerek a babavaro felvetele ota, mert akkor par millios a buntetes.
febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Válás nélkül nincs gyermekelhelyezes
febr. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy ügyvédet, az a biztos!

Szerintem amíg tart a per, ideiglenesen addig is el kell helyezni valakinél a gyermeket.

febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Első tényleg a hitel legyen. Ha normális a férjed akkor gondolom per nélkül is meg tudjátok beszélni mikor kinél legyen. A külön lakcím semmit nem számít jogilag, nálunk sem egy címen van hivatalosan a férjem meg a gyerek.
febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13%
Komolyan nem értem mi a problémád. Nem akartok elvalni, amíg nincs kifizetve a hitel. Ok. Ha nem váltok, nincs gyermekelhelyezesi per. A férjed rendezni akarja a hitelt. Rendezitek, aztán váltok, és vagy azzal egyidoben, vagy a válás jogerőre emelkedése után elinditjatok a gyermekelhelyezesi pert.
febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!