Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapcsolattartás gyakorisága...

Kapcsolattartás gyakorisága gyermekkel válás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 év után válunk a férjemmel.Van egy 10 éves lányunk .

Milyen gyakori látogatásra kell számítanunk?

A váltott felügyelet kizárva, nálam lesz a gyerek.

Ismerős annak idején a gyermekét kéthetente látogatta hétvégén, aztán mikor nagyobb lett szombaton már el is vitte, vasárnap délután pedig vissza.

Ez már régen volt, nem tudom történt e változás, vagy még most is így állapítják meg.

A gyámügyön érdeklődtem,ott azt mondták, hogy ha ők a papírba nekem pl. havi egyet írnak,akkor a bíró abból fog kiindulni.

Nem szeretném eltiltani a gyereket, mielőtt valaki ezzel jönne, és a havi egyet nem szeretném én sem,de aki mostanában vált el és nem közös megegyezéssel, hogy állapították meg a láthatás gyakoriságát?

Mennyire tartható ez a kéthetente hétvége?



2022. jún. 13. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy ez teljesen egyéni dolog. Nem az ismerősökből kell kiindulni, hanem hogy Ti mit szeretnétek.
2022. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Rajtatok múlik. Az tartható, amit ti tartani tudtok.
2022. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy ti szeretnétek, a bíró megítéli a kéthetente hétvégét is, de ha hétközben is szeretné apuka látni a gyereket, annak se nagyon lehet akadálya.

Váltott felügyelet miért kizárva? Apuka nem szeretné?

2022. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

A szokás az, hogy vagy heti egy hétvégi nap vagy kéthetente egy teljes hétvége.

Normáliséknál persze úgy zajlik, hogy bármikor találkozhat a külön élő szülő (általában az apa) a gyerekével, és az anya ezt nemhogy nem akadályozza, de örül annak, ha jó a gyereknek az apjával való kapcsolata.


Mondom: ez így megy normáliséknál, de bizony rengeteg nemnormális szülő is él ebben az országban!

2022. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Az a normális, ha az apa akkor találkozik a gyerekkel, mikor akar. Sőt! El is viheti üdülni!
2022. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvalt szulok gyereke vagyok, nalunk heti egy hetkoznap ottalvassal es kethetente egy hetvege volt megallapitva. Meg asszem az iskolai szunetek felezve voltak, papiron.


Nekunk ugymond egyszeru volt, mert egy varosban laktunk es jo volt a kapcsolatom a szuleimmel, illetve ok is normalisan viselkedtek egymassal, igy akkor mentem apahoz, amikor csak akartam (elore megbeszelve persze).


Aztan tinikent pl nekem sokkal jobban bejott, hogy 1 hetet itt vagyok, 1 hetet ott, ugyhogy akkor valtottunk arra, de nem hivatalos uton, csak megbeszeltuk.

2022. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 hetente, péntek délutántól vasárnap délutánig.

Volt rá példa, hogy hétfőn vitte el őket. Viszont a gyakorlatban szombaton vagy vasárnap viszi el őket egy fél napra, holott bármikor vihetné őket, csak nem tart rá igényt.

Van, hogy hónapokig nem is hallunk róla, hozzáteszem fél óra távolságra lakik.

2022. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a megszokott minden második hétvége, de amiben emgegyeztek, azt foglalják határozatba, ha ti meg tudtok egyezni.

Viszont ami a határozatban van, az rád nézve kötelezö.

Szerintem célszerü a kéthetenkénti láthatást lenne hivatalossá tenni, ha gyakrabban találkoznak, az nem problémás.

Idövel úgyis kialakul, mi az, ami az apának is meg a gyereknek is megfelelö, márcsak azért is, mert ez sem lesz fix, ahogy a gyerek is idösebb lesz, meg valószínüleg az apjának is lesz új kapcsolata, ami befolyásolja a találkozásokat.

Azt te tudod, milyen az exed, mennyire lehet vele beszélni, mennyire tartja be, amiben megeyeztek, a gyereknek az a legjobb, ha nem veszitek túl mereven az egészet.

2022. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
A kapcsolattartási idő remélem tudod, a különélő fél részére nem kötelező. Tehát ha neki olyanja van, akkor soha nem fogja elvinni a gyereket, és egyedül oldhatod meg a betegségeken túl az összes szünetet is.
2022. jún. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Alap a kéthetente most is, ha nincs kompromisszum.

Ki harcolhat magának többet is ha akar. Minden héten láthassa a gyereket.


De egyéni megállapodás jobb szerintem. Folyamatosan fix dolog nehézkes, és ha rugalmasabban tudjátok kezelni az mindenkinek jobb.

De ehhez 2 ember kell szintén.


Sajnos a kislány is le fogja venni ha feszültség van már csak a megegyezés miatt is.

2022. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!