Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek ítéli nagyobb eséllyel...

Kinek ítéli nagyobb eséllyel a bíróság a gyermeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Válok a férjemtől. Van egy közös, 1,5 éves kislányunk. A férjem hangulata eléggé ingadozó. Sokszor úgy tűnt, hogy képes a kompromisszumra, de a végén mindig kiabálni kezdett, amikor meg szerettem volna beszélni a válás körül adódó dalokat (anyagiak, gyermek, közös ház stb.). Egyszerűen nem lehet vele normálisan kommunikálni.

Most kitalálta, hogy szeretné ő a felügyeleti jogot. Azzal érvel, hogy neki van jövedelme és a picinek itt van az egész családja.

Én elköltöztem messze, új kapcsolatom van (ő maximálisan vállalná a kislányomat) 2 hónapja, de nincsen jövedelmem, diplomás GYED-et kapok és nem is terveztem dolgozni, amíg az le nem jár, nem szeretném egyelőre bölcsibe adni a kislányomat.

A férjem viszont otthon lakik a szüleinél, teljesen el van adósodva és hetelős munkája van. A szülei állandóan veszekednek, nem érzem úgy, hogy a pici érzelmi fejlődése megfelelően biztosítva lenne. Ezen kívül a férjem nagyon megbízhatatlan, feledékeny, nem tudja rendesen kezelni az anyagi dolgait, teljesen szétszórt. Azt viszont nem tagadhatom, hogy jó apa.


Van reális esélye annak, hogy ő kapja a felügyeleti jogot? Mit tudok tenni, hogy ezt megakadályozzam? Igaz, messze lakunk, de én továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy annyiszor láthatná a kislányát, amennyiszer szeretné, hiszen neki is az a jó.



2022. jún. 19. 10:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván a gyk arra való, hogy azt kérdezz, akit akarsz... De itt mindenki mind, amit akar, annyit hazudik, amennyit akar.


Ellenben van egy ügyvéded, nyilván nem kevés tapasztalattal. Diplomás, értelmes felnőtt emberként miért nem vele beszéled meg ezt?


Itt most öten leírják, hogy tuti te kapod, hárman azt, hogy hát, nekik a szomszéd unokatestvérének a kollégája megkapta, pedig férfi.

2022. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

"Azzal érvel, hogy neki van jövedelme"

"A férjem viszont otthon lakik a szüleinél, teljesen el van adósodva és hetelős munkája van"

"a férjem nagyon megbízhatatlan, feledékeny, nem tudja rendesen kezelni az anyagi dolgait, teljesen szétszórt"


kizart hogy neki itelnek a gyereket

2022. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Tök mindegy mi a végkifejlet, a gyerek szenvedni fog a két hülye csatájában.
2022. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Van jovedelmed, hiszen q gyed jövedelem, sőt, q gyes is az lesz.


Egy másfél evést Bem fognak az apjának ítélni.

2022. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

3-as: Én is ettől félek. Ezért szeretnék kompromisszumot, de egyszerűen nem hajlandó rá. Folyamatosan üvöltözik, ha leülök vele beszélni.


Van ügyvédem, aki szerint nyert ügyem van. Az ő ügyvéde szerint pedig neki. Rettegek, hogy elveszítem a kislányomat.

2022. jún. 19. 11:23
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Elvesziteni nem fogod. A leghosszabb, ami történhet, az a megosztott elhelyezés, bár őszintén szólva kétlem, hogy egy ekkora gyereknél elfogadnak...

Mondjuk az, hogy elkoltoztel messze és már új kapcsolatod is van jó fényt nem vet rád. Engedélyezte a gyerek apja a koltozest?

2022. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Azért az se semmi, hogy egy két hónapos kapcsolatban valaki már pótapát akar játszani, aminek te kiteszed a kislányod. Ki költözik össze valakivel 2 hónap után és bízza rá a másfél évesét?

Van itt baj bőven.

2022. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Persze, hogy engedélyezte. Mindent megbeszéltünk.

És nem játszik pótapát, csupán teljesen elfogadja a kislányomat és támogat ebben az egészben.

2022. jún. 19. 11:52
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Hol éltek? Mert Magyarországon 99%-ban az anyának szokták ítélni a gyereket, ha nem tűnt volna fel.
2022. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
29%

Erről abhetelős ferjről már írtál ki kerdest pár hete...


Máris valtok?

2022. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!