Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyek jobb kapcsolatba...

Hogyan legyek jobb kapcsolatban a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Egy ideje már nem olyan a viszonyom a szüleimmel. Sokat veszekedünk. Kicsi dolgokon is van, hogy hosszas veszekedésekbe torkollik. Bevallom sokszor van az, hogy én vagyok az aki ezt okozza, viszont a veszekedés pillanatában nem tudom bevallani, hogy túllőttem a célon. Az után gondolkodom el rajta miután már késő. Általában ilyenkor odamegyek a szüleimhez és bocsánatot kérek amit csináltam, viszont ez már túl sokszor fordult elő. Szeretnék megváltozni. Szeretnék jobb kapcsolatba kerülni a szüleimmel. Ne gondoljatok nagyon rossz tettekre. Soha nem jöttem haza késve, soha nem buliztam, soha nem részegedtem le, soha nem dohányoztam. Ha hiszitek ha nem ez így van.

Lenne valami tanácsotok?



febr. 17. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Kamaszkorban teljesen normális a saját akarat érvényesítésének szándéka, kezdesz felnőtt lenni. Az lenne a baj, ha nem így lenne. Nem baj a veszekedés. Hogy meddig tart, az kettőn áll. A szüleidnek se kéne elhúzniuk, hanem a súlyuknak megfelelően kezelni a dolgokat, és rövid szóváltás után felnőttként túllépni a lényegtelen dolgokon. Ugyanúgy neked is abba kell tudni hagynod. Én a magam részéről utálom a bocsánatkérést. Nem utólag kell bocsánatot kérni, az nem teszi meg nem történtté az indokolatlan sértést, hanem előtte kell átgondolni, hogy mit mondunk, és nem kimondani azt, amiről tudjuk, hogy fölösleges gonoszkodás.
febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felnőttek között is kevesen képesek beismerni ha hibáztak és bocsánatot kérni.

AMiket írtál magadról, a szüleid nagyon büszkék lehetnek rád.

Remélem, nekem is hasonló gyerekem lesz majd :)

febr. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha tini vagy, nem kell most jóban lenni a szülőkkel. Ez most a lázadás, hiszti ideje, ilyenkor szembe kell menni a szülőkkel, ez ilyen időszak. Igenis menj bulizni, csavarogni, fedezd fel a világot, csinálj őrültségeket, mikor, ha nem most?
febr. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as, azért, mert valaki tini nem kell teljesen megőrülni és juszt azért is szembe menni a szülőkkel, mert annak nem lesz jó vége.


Az én tesóm is próbálkozott ilyennel - azt sikerült elérnie, hogy hozták-vitték, és szakkörökön kívül jóideig sehová nem járhatott. 🤣


Szerintem kamaszként sem elfogadható, hogy a GYEREK még este 9-kor is mondjuk a közeli parkban piál a haverjaival, mert "juj de menő". Nem az.


Én sem voltam minta-kamasz, de nem is ment el az eszem.


Nem az, inkább szánalmas.

febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És ha dohányoztál akkor mi lenne?
febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!