Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni olyan szülőkke...

Mit lehet tenni olyan szülőkkel, akik mindenbe beleszólnak az életemben? 27/F

Figyelt kérdés
Miután elvégeztem a mérnöki egyetemet, elköltöztem és a paksi erőműben kezdtem el dolgozni. A szüleim nem diplomás emberek, szóval már emiatt is problémáztak, hogy minek megyek egyetemre, ők anélkül is tudtak boldogulni. Most pedig az a bajuk, hogy miért pont egy ilyen helyre kellett elmennem dolgozni, miért nem választottam valami kevésbé veszélyeset, biztos, hogy annyi káros anyaggal van dolgom, hogy majd rákban halok meg stb stb. Szóval elég irreális dolgokkal állnak elő és ezt minden alkalommal elmondják, amikor beszélünk. Most már egyre kevesebbet beszélek velük és nem is járok haza annyit, míg el nem fogadják, hogy én ezt az utat választottam. Most vérig vannak sértve, hogy miért nem beszélek velük, milyen hálátlan vagyok, nem azt érdemlik, hogy ignoráljam őket.
febr. 18. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

"Most már egyre kevesebbet beszélek velük"

. Ezt.

febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
ne ignoráld őket inkább magyarázd el nekik hogy biztonságban vagy stb
febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Semmit nem tudsz kezdeni veluk azon kivul, hogy egyre kevesebbet vagy hajlando hazamenni, amugy nagyon helyesen. Allandoan csak a suket szoveget hallgatni, minek? Es nem, ez nem aggodas. Ez kontrollmania meg mindig. ;-)
febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, Pakson szoktak nyílt napokat és un. családi napokat szervezni. Tudom, mert a környéken lakom....Vidd el egyszer oda a szüleidet, hogy körül tudjanak nézni.

A korodból ítélve 10-11 éves lehettél, amikor felrobbant Csernobil. Valószínűleg egy életre beléjük égett akkor az aggodalom. Pláne, ahogyan akkoriban a hírek terjengtek.

Hátha így megnyugszanak.

febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

"A korodból ítélve 10-11 éves lehettél, amikor felrobbant Csernobil."

. És ezt miből számolta ki? Matematikus ön, vagy miből számolta ki?

febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen nálunk is volt nem kevés, bár amit leírtál, még elég gyenge azokhoz képest..:D

Én leszarnám őket aztán annyi, gondolom öregek, ők már nem igazán fognak változni, ha szarabb múltjuk van, vagy valami gyerekkori trauma féle, valszeg ilyenek maradnak, nálunk semmi nem segített, csak hogy kizártam ezeket az embereket teljesen az életemből, semmi teret nem adtam nekik.:)

febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
#5, a kérdező 27 éves - fentebb írta -, ergo 1997-ben születhetett (plusz mínusz 1 év) Csernobil pedig 1986-ban robbant. Egyéb kérdés?
febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
7-es: a 4-es válasz pont az ellenkezőjét állítja, tehát, hogy a kérdező 11 éves lehetett a csernobili katasztrófakor, pedig pont fordítva: 11 évvel később született, az 5-ös válaszoló gondolom erre akart célozni.
febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
28%

#7

Kellemetlen, ha egy buta okoskodik és utána még magyarázza is.

Ha Csernobil robbanásánál 10-11 éves volt valaki, akkor az 1975-76-ban született. Egyéb kérdés?

febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Egy mérnök (legyen az villamos-, építész- vagy élelmiszermérnök) soha nem írna le olyant, hogy elvégezte a mérnöki egyetemet.
febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!