Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha az egyetemista...

Mit szólnál, ha az egyetemista gyereked előállna azzal, hogy nem akar kollégista lenni?

Figyelt kérdés

Soha nem volt saját szobája, otthon se. Gimitől kezdve folyamatosan kolis volt, majd egyetemen is két évet(öt éves a képzés) összesen hét év. Közli veled, hogy neki ebből rohadtul elege van, gyűlöli, ő biztos, hogy nem megy vissza következő tanévbe, hamarabb iratkozik ki, minthogy még egy évet kolis legyen. Mert szobatárs mentes férőhelyre esélytelen bekerülni bizonyos összeköttetések nélkül.

Sehogy nem tud annyit dolgozni suli mellett, hogy eltartsa magát. Ha albérletbe megy, akár csak szoba bérléssel, akkor sem tudod eltartani. Ő mondta, hogy inkább dolgozna valamennyit és előteremti az a szoba bérléssel járó extra költségeket, de te ezt ellenzed, mondván, hogy a tanulás rovására menne szerinted. A bejárósság nem opció.


Mit szólnál ehhez? Támogatnád?


febr. 19. 20:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Kedves kérdező, felveszed a dh-t és dőzsölsz az albiban. Nem kell anyád nevében írni...
febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Felnőtt ember. Hagyd döntést hozni. Próbálja meg, a saját bőrén kell megtapasztalnia, jobb lesz -e neki úgy. Ha bírja akkor megállja a helyét az életben.
febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem ellenezném. Felnőtt ember, ő tudja, hogy bírja- e a kolit.

Én pl a gyakorlati évre inkább hazaköltöztem a szüleimhez, és tanulás mellett segítettem az akkor már náluk lakó nagyszüleimet is ápolni, mert nem volt esélyem kizárólag nemdohányzó szobatársakra. Más gondom nem volt, de totál elegem lett a benti füstből.

febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nem támogatnám.
febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Kemény helyzet és megértem. Én is jutottam már el ilyen pontra, egyszerűen eléri azt a kort a legtöbb ember, hogy nem szeretne már másokkal egy szobában élni. Szülő nem tud mit csinálni, ha nem bírjátok anyagilag a szoba fizetést, akkor muszáj elfogadni, hogy halaszt egy kicsit és utána folytatja.
febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként kb egy kezemen meg tudom számolni azokat a szakokat/egyetemeket, amik mellett nem lehet dolgozni. Ha nem orvosira vagy a BME-re jársz kedves kérdező (gyereke?), akkor össze lehetne hozni egy 20 órás munkát az egyetem mellett is és nem fog(sz) belehalni.
febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%
Főleg nyáron. Imádom, akik nyáron se képesek elmenni dolgozni, hogy kipihenjék az egyetemet. Most komolyan, van kb 2x3 hónap, amikor intenzíven kell tanulni, mi a szart kell ezen 3 hónapig kipihenni? :D
febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%

6, egyikre sem jártam mégsem tudtam dolgozni csak msc végén. Bsc-n esélytelen volt, sok gyak, plusz szeptember vegetol folyamatos 2- 3 zh hetente de volt hogy egy nap volt ennyi. Konkretan vizsgaidoszak elejere mar ki voltunk égve.

Én megértem hogy nem akar kolit a kerdezo, vagy halasszon vagy diakhitel..

febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Teremtse meg rá a feltételeket. Ha nem sikerül, majd megoldja, halaszt, diákhitel stb. Mindenki a maga kárán tanul.
febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha más felnőtt ember képes munka mellett estin tanulni, diplomát szerezni, akkor ő is képes erre.
febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!