Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám féltékeny, mert...

Az anyám féltékeny, mert egyetemre járok és gonoszkodik. Költözzek el végleg?

Figyelt kérdés
Én leszek az első diplomás nő a családban. Apámnak van diplomája, de anyum családjában senkinek. Minden nő rajtam köszörüli a nyelvét.
febr. 23. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Mondhatod neki nyugodt szívvel, hogy ha ennyire irigy, elkezdheti ő is, senki nem tiltja meg neki. Az egyik tanárnőmnek kisgyerek, munka és háztartás vezetése mellett lett diplomája. Aztán később lett még egy. Majd ötven valahány évesen csinálta a harmadikat.


Költözz el. Ennyi ésszel jobb tőle a távolság.

febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Hiába a nők már csak ilyenek.
febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs elég pontja. Egy ötöse sem volt érettséginél, se nyelvvizsgája.
febr. 23. 17:36
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld megérteni. Az aluliskolázott emberek egy része nagyon rosszul viseli, ha a gyereke magasabb iskolázottságú (lesz), mert úgy érzi, hogy ő, a szülő elveszíti a családban betöltött pozicióját.
febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De fiúknál nem érdekel senkit.
febr. 23. 17:48
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

"Költözzek el végleg?"

Még ne. Még túlságosan gyerek vagy hozzá. Majd akkor, ha már anélkül is tudni fogod, hogy el kell költöznöd, hogy a gyk előbb jóváhagyná.

febr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NovaTerra válasza:
24%

#2: "Hiába a nők már csak ilyenek."

#5: "De fiúknál nem érdekel senkit."


Viccet félretéve, hogyan köszörülik a nyelvüket? A félreértések elkerülése végett, nem vagyok nő. Mármint, attól hogy többre viszed, és bizonyítottan intelligensebb vagy mint ők, mivel tudnak bántani?

Már ha szabad érdeklődni.

febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

"De fiúknál nem érdekel senkit."

Ezt jobb, ha megjegyzed egy életre.

A nők legfőbb ellensége egy másik nő, legalábbis a társadalmi életben.

Az "üvegplafont" sem férfiak rakják oda, az esetek többségében, hanem irigy nők.

Nem foglalkozz velük, éld az életed, tanulj, fejlődj, ahogy neked tetszik.

Én nem költöznék sehova, ez egy jó tréning, meg gondolom olcsóbb is, mint elköltözni.

febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Visszahúzó, irigy szülő. Borzasztó, milyen szülők léteznek. Én idővel elmennék, amikor az anyagi helyzetem engedi. Ezt sose bocsátanám meg neki. Egy anya dolga, hogy segítse a gyereke kibontakozását, nem pedig az, hogy letörje az önbizalmát és gonoszkodjon.
febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Én is nő vagyok, az egész családban kb első, akinek van diplomája, rajtam apám vezette le néha a flusztrációját, de mikor mérlegre tettem az elköltözés/maradás összes negatívumát és pozitívumát a saját élethelyzetemre vonatkoztatva, akkor egyértelmű volt, hogy ennyit bőven elbírok inkább (nem tudom, hogy téged milyen gyakran és mennyire bántanak, mert nem írtad).

Volt szobatársam, aki más miatt nem tudott az anyjával egy fedél alatt tölteni egy napot sem, így ő mindig a koliban volt - ő amúgy dolgozni nem járt, a szülei támogatták minden kiadását, külföldi utazgatását, szóval nem biztos h annyira borzalmasak voltak-. Néhányan meg lakást kaptak örökre vagy kölcsönbe vagy az albit állták nekik és még ilyen-olyan mértékben anyagi támogatást is kaptak és szintén úgy vélekedtek, hogy ők nem bírják ki otthon...

Szóval ha nem kapnál otthonról anyagi támogatást, akkor szerintem elköltözni el lehet, de annyi lemondással, negatívummal jár, hogy nem gondolom, hogy megérné. Koliban meg az a szívás, hogy heti kb 3-4 napon keresztül 2-3 emberrel kell egy légtérben létezned, cserébe jóval olcsóbb, mint az albi és ha pár napot dolgozol, már kényelmesen ki tudsz jönni a pénzből. Alapon végig kolis voltam, ha olyan helyen laktuk volna, ahonnan bármikor indulok, egy órán belül az egyetemen vagyok, biztos h inkább a bejárást választottam volna.

febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!