Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi idő után "illik"...

Mennyi idő után "illik" bemutatni a páromat otthon? Idősebb, így tartok kicsit a dologtól

Figyelt kérdés

A volt párommal 6 évig együtt voltunk, még gimiben jöttünk össze.


Ott nem kellett kötelező köröket menni a bemutatással, mert egy baráti társaság voltunk kis túlzással az óvoda óta. Szüleink ismerték egymást, nálunk is megfordult nem egyszer, mire egy pár lettünk.


Idegent még sosem vittem haza, ráadásul sokszor azt érzem, hogy a szüleim nincsenek túl a szakításomon. Állandóan ez a téma, hogy az XY hogy van, beszéltem-e mostanában vele? Miért nem találkozunk, barátok attól még lehetnénk. Folyamatosan róla kérdeznek, meg hogy amiért szakítottunk, ne tegyek úgy, mintha meghalt volna... Nem teszek így, de a kapcsolatunknak vége lett, nem fogunk csevegni egymással, vagy programokat szervezni együtt. Nem volt csúnya a szakítás, de nem működött már a kapcsolatunk, ezt mind a ketten éreztük az utolsó hónapokban.


Majd nekem jött valaki, akivel én semmi komolyat nem is akartam, mókának indult. De szép lassan komolyabb lett köztünk minden, már teljesen hivatalos, felvállalt dolog ez közöttünk. Nem kürtöljük világgá, nem posztolom a közösségi oldalaimon, de nem is a négy fal között élünk. Nem akarom, hogy a szüleim ezt másoktól tudják meg, tényleg szeretném, hogy megismerjék, megkedveljék.


Itt jön a "de", mégpedig, hogy idősebb nálam, nem vagyunk egy korosztály. Ő inkább a szüleim korosztályához tartozik... 47-21 a felállás, apukám 55 éves, anyukám 44.


Apukám miatt annyira nem aggódom, inkább anya miatt... Ha mondogattam előtte, hogy már randizom, ismerkedek, azonnal azzal jött, hogy "áh ez még nagyon korai", meg hogy ne temessem még azt a kapcsolatot, adjak időt magunknak, hátha újra megpróbáljuk. Nyáron szakítottunk, végleg. Nem akarjuk és nem is fogjuk újra megpróbálni.


febr. 23. 21:53
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%
Nyugodtan leallithatod oket az exeddel kapcsolatban. Viszont ezt a 26 ev korkulonbseget, hat..nem tudom, hogy fogjak benyelni.
febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%
Valószínű sehogyan sem fogják ezt benyelni. xD
febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%
Nem vinnem haza. Egyebkent is a helyen kell kezelni az ilyesmi kapcsolatokat, nem kell nagyon a jovot tervezni vele. En is dugtam anno idosebb faszikkal, egyiket se vittem haza, nem kell a szuloknek mindenrol tudni.
febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Mint írtam, egy hivatalos kapcsolatról van szó, nem titkos dugásokról.


Nekem a szüleimmel őszinte és közvetlen a kapcsolatom, sosem voltak otthon tabuk, titkok.

febr. 23. 22:25
 5/41 anonim ***** válasza:
78%
Én megértem, hogy miért nincs egészséges önképed magadról és önbizalmad sem. Ha tényleg komoly, felnőtt lennél, normális, támogató családdal, ez a kérdés nem jelent volna meg itt.
febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
24%

A helyedben még nem mutatnám be először próbálnám felvezetni mi a helyzet elmondanám hogy boldog vagyok vele,végre túlléptem az exen stb majd ezután megkérdezném hogy bemutathatom e

De a választol függetlenül mindenképpen elmondanám hogy van bőven korkülönbség

febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
32%

A életkor az csak egy szám. Mondom ezt úgy hogy 46 éves vagyok. És habár jómagam eléggé modern gondolkodásúnak tartom magam, ez a korkülönbség valahogy nem nagyon tűnik emészthetőnek.

Persze vannak enyhítő körülmények, pl ha az illető rendelkezik megfelelő anyagi háttérrel, és ezt nem pejoratív módon értem. Az sem mellékes ha az illető jó kondiban van, ez sem megoldhatatlan. Ám ami a legfontosabb, látniuk kell a szülőknek hogy ti ketten jól működtök együtt, hogy megvan köztetek a kötődés, hogy nem vesztegeted a fiatalságod erre az idősebb valakire.

Biztosra veszem hogy sokfelől jön a rosszalló tekintet, pusmogás és kibeszélés, de ha a szüleid elfogadják a többi nem számít.

És hogy hogyan kezeld? Természetességgel. Az a legfontosabb4 Mintha belőled nőtt volna ki, vagy a testrészed lenne, legyen annyira természetes az egymáshoz való viszonyotok. Talán lesznek mély sóhatások, de jó eséllyel elfogadják a választásod(idővel)

febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
89%

Mivel lényegesen idősebb a párod, mint te, így kérdezd meg őt is.

De persze leginkább attól függ, hogy te hogy érzed, elvégre te döntesz.

A 47-21-et én is kicsit soknak tartom és nem irigységből, hanem érettség szempontjából, én a saját 21 éves énemmel sem akarnék semmilyen kapcsolatot kialakítani, így ez a te döntésed, mert nem írtad, mióta vagytok együtt.

Az én véleményem erről, ha a szüleid helyében lennék: Működhet, de azért várjunk ezzel egy kicsit.

febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
79%
Ja, amit anyukádról írtál, nem fér bele az őszinte, empatikus kapcsolatba. Akkor nem ezeket mondaná, hogy ráérsz, ne temesd a másikat. Csupa kontroll. Ezért alakult ki benned hiány, ezért van most egy idősebb, érett pasid. Biztonságérzetet ad.
febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%
Hát öszintén nem megbántásként de nagyon sok a 26 év, a szüleidnek pedig ne kertely mond meg az igazat, és ne csodálkozz ha nem akarnak hallani a barátodrol, én sem akarnék te azt csinálsz amit akarsz nincs bele szolásuk ahogy neked sem hogy kit akarnak megismerni
febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!