Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam, aki 6 éve megszakított...

A fiam, aki 6 éve megszakította velem a kapcsolatot, jelentkezett, hogy segítség kellene neki. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
6 éve nem beszéltünk, az unokáimat eltiltotta tőlem. Az egyiket egyszer láttam messziről, a másikat egyszer sem. Most felkeresett azzal, hogy válófélben van és hónapok óta albérletben lakott. De most munka nélkül maradt, így jönne haza, a szülői házba egy időre. Nem tudom mit kellene reagálnom erre, biztos vagyok benne, hogy van értelme újrakezdeni a dolgokat, újra élni azt a rossz időszakot. De jelenleg nincs hová mennie, sajnálom, de nem tudom mi lenne a legjobb döntés.
márc. 1. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
77%
"Ezen a számon előfizető nem kapcsolható "
márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
80%
Ez attól függ, hogy ki volt a hibás.
márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim válasza:
93%
Attól függ miért váltatok el ilyen módon. Gondolj bele ha veled lenne valami segítene e rajtad, vagy számíthatnál-e rá (remélem) és ez alapján döntsd el.
márc. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
86%
Én megengedném, hogy haza jöjjön. Talán újra tudnátok építeni a kapcsolatot. Sajnos minden családban van ilyen. Azért légy észnél, ne hagyd magad lehúzni de segíts neki. Beszéljétek meg előre hány hónapig akar otthon maradni stb…
márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudjuk, miért volt anno a vita.

Én a saját gyerekemet befogadnám, ha van rá helyem, de megmondanám, hogy eltartani nem tudom hármukat magammal együtt, így bármilyen munkát talál, ne válogasson. Nem tudnám őket a híd alatt látni, ha erőmből telik.

Egy garzonban vagy másfél szobás panelban megoldást keresnék vele, de ha nálam elférne, jöhetne azonnal.

márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
40%
Tökmindegy mi volt az ok, ami miatt megszakadt a kapcsolat, ha 6 évig xart rám, akkor most megoldhatja egyedul.
márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
91%
Igazából, ha te nem tudod, mit kéne tenned, pedig te élted át az okokat, akkor mi innen, semmit sem tudva igazán, milyen tanácsot adjunk?
márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
65%

Nem.

Érdekes módon, még a válása után sem volt rád kíváncsi (amikor már a gonosz házastárs ármánykodására sem lehetett hivatkozni). Amíg tudta fizetni az albérletét, addig nem keresett meg. Csak most, amikor már segítség kéne.

Megmondanám neki, hogy ez nem így működik.

márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim válasza:
91%
Én is megszakitottam apámmal a kapcsolatot,és sose lenne pofám visszamenni hozzá,ha már egyszer én takaritottam el az életemből :D
márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
71%

Az emberi jellem és emberség egyik legfontosabb ismérve az őszinte megbocsátás hajlandósága.


Én nem vagyok híve ezeknek a szélsőséges "ölelgessük csak az örihari"-t. Persze, nyilván visszás, hogy valaki akkor jelenik meg, amikor szarba került, de ha túl tudunk látni az egókon, ez egy jó alkalom lehet új alapokra helyezni és újraépíteni egy családi kapcsolatot. Mert aztán mejd lehet ríni, amikor már nem él ez vagy az, hogy de jó lett volna időben észbekapni. (Ez az eltávolodó fiúra vonatkozik elsősorban, ő a fiatalabb.)

Én leülnék vele beszélni, az örihari még sosem szült jót.

márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!