Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magától elfelejti, hogy...

Magától elfelejti, hogy utaljon, de ha szólok neki, akkor én vagyok a szemét? Hogy lehet ezt a problémát kiküszöbölni?

Figyelt kérdés

Nappalin tanulok (mert nincs levelező), a szüleim támogatnak anyagilag, ebben állapodtunk meg, elmondásuk alapján nem jelent gondot. Sajnos a bevételem arra elég, hogy ki tudom fizetni a lakhatásomat, meg a havi tömegközlekedést és ennyi, utána marad 10 ezrem, ami nyilván nem elég egy hónapra, mert nem vagyok fényevő.

Az van, hogy a szüleim havonta támogatnak, de anyu sokszor, hogy időszerű lenne(közös számlájuk van, amit anyu kezel). Ha mondom neki, akkor mindig megy a sértődés, szájhúzogatás hogy csak azért mentem haza, csak azért hívtam a hétvégén, hogy szóljak, meg ilyenek. Főleg most, hogy hétköznap kevesebbet üzenetet írok, mert a legrövidebb napom is hatig tart, anyu meg nyolckor alszik mindig, mert megszokás jellegűek hajnali fél négykor felkel legkésőbb, akkor is, ha szabadságon van, meg egyébként is elég lenne hatkor (ő mondta), ha meg olyankor írok, amikor nincs fent, akkor nem ír vissza, szóval elég szűk az a napi maximum két órás időintervallum, amikor benne van a pakliban, hogy válaszol is. (A faterom beéri a hétvégi videochattel)

Komolyan, mi a megoldás, hogy ne legyen sértődés havonta abból, hogy szólnom kell, hogy utalja már el azt, amit megbeszéltünk?

(Előre megjegyezném, nem vagyok hajlandó passziváltatni, ha ez opció lenne, akkor is leghamarabb a köv. félévben lenne megoldható, a jelenleginél több munkát meg nem tudok elvállani, szóval ezeket le se írja senki)


márc. 2. 11:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a legoptimálisabb, ha ezen túlteszed magad és bevállalod azt a havi fél napot, hogy rosszul érzed magad miatta.

Másik opció a koli, ahol 1-3 random emberrel kell egy légtérben lenned minimum heti 3 napot (voltam kolis, a többség hazautazik csütörtökön és jön hétfőn), cserébe havi 10-20 ezer ft-ba kerül csak.

Vagy nézel másik munkát.

márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

#3

Szerintem nagyobb hibahatár az, hogy mindíg kitöltögetni a számlaszámot, mint az, hogy egyszer jól megadni, majd utána menne rendszeresen.

Persze gondolom az előzményekből utalják, de ott is be lehet kattintani a rendszerest és akkor úgy már biztos, hogy jó.

Tényleg kicsit olyan ez is, mintha kifogást keresnének.

márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Tojáshéjakon is táncolhatsz, a lenyeg az, hogy nem tetszik neki, hogy penzt kell adjon. Es mindenen fel fog sértődni es minden gond, de a valódi problemaja ez.

Hogy utalom az ilyen alakoskodó becstelen embert, aki beleköt mindenbe, csak az igazat nem akarja kimondani, hogy te, nehezen adom ezt a penzt, ilyen smucig tetű vagyok, ez van.

márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%
Te se latogasd majd a kórházba, ha dögledezik es kér kompótot, talalj egy okot amin felsértődtél es megúsztad!
márc. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20%
Nézd, azt is el tudom képzelni, hogy nehéz nekik, de segíteni is akarnak neked, és mivel nem akarnak megbántani, ezért nem mondják mennyire nehéz nekik. Annyit tennék a helyedben hogy vagy tényleg halasztanek, hogy keressek egy kis pénzt, vagy még jobban spórolnék. Megteheted, hogy mondjuk pizza helyett kiflit vagy zsömlét veszel, szalámival, vajjal, kis zöldséggel. Esetek kenyeret, vajjal. Olcsóbb dolgokat veszel. Mondjuk az 1000 Ft-os sampon helyett 400-ast veszel, vagy papír zsebkendőn is tudsz spórolni például. Ez csak egy ötlet, nem tudom mi a helyzet, de összességében már felnőtt vagy, és tulajdonképp, orulhezsu, ha segítenek, mivel nem kötelességük.
márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
16%
14es, ha ilyen gyerekem lenne ne is látogasson meg, de az örökségért se tartsa a markát. Szerencsére az enyém nem ilyen haszonleső.
márc. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%

10-es, ETK-n tanultunk NINCS levelező, pedig az nem orvosi kar ;)


Kérdező: semmit. Ha kibukik, akkor így járt, az ő bromsága, amiért nem állít be rendszeres utalást.

A problémázásával neked nincs dolgod. Szólsz neki és ennyi.

márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
69%

10 es, mit spóroljon a 10.000 forinton?

Vagjon ki a combjából es süsse le? Egye meg a szarát?

márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
44%

Egy kérdést megér, hogy ugye anyukám igazából nem is telik nektek arra, hogy havi szinten pénzt adjatok nekem?

Ha igen a válasz, akkor megmondhatod, hogy ezentúl megoldod magadnak, szóval hétvégén és szünetekben dolgozni fogsz. Majd írjanak hosszabb leveleket, mert a telefonhoz mem fogsz tudni ugrálni. Szeretlek, kösz az eddigi mindent. Puszi, pá.

márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
32%

17es én is ETK-n végeztem, melyik szakon is nincs levelező?:-D


(egy levelező szakos ETK-s)

márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!