Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen egy igazi jó apa?...

Milyen egy igazi jó apa? Hogyan viselkedik a gyerekével? Tudnátok a kapcsolatotokról sztorikat mesélni, akiket ilyennel ajándékozott meg az élet?

Figyelt kérdés

Mostanában foglalkoztat a helyes apakép fontossága. Nekem kissé hányattatott sorsú az apaképem, ezért ha a tapasztalataimtól eltérő viselkedésmintát látok, bizonyos szintig idegennek hat. Épp ezért nagyon érdekel, és szeretnék javítani a helyzeten.


Elmesélnétek pár sztorit, hogy nektek milyen jó tapasztalataitok voltak az apátokkal, amire visszanézve azt tudjátok mondani, hogy na ilyen egy igazi hiteles apai cselekekedet, szeretet?



márc. 3. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
példamutatás, nyitottság, megértés, szeretet, biztonság, érdeklődés. Ez kell a gyereknek.
márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Az apám meghalt mikor 3 éves voltam. Én akkor fogantam mikor már elváltak. Anyám intézetbe adott 10 hónapos koromban.
márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es a kérdező jó tapasztalatokat kért.. lol

Igaza van az elsőnek egyébként. Szerintem egy jó apuka türelmes, érdeklődő és nyitott a gyereke irányába. Pl bátran mesélhet a saját hobbijáról, érdeklődési köréről akárhány éves korban, mert tudja hogy az a szüleit érdekelni fogja. Vagy bármennyi problémája is van az apának, ezt nem a családján vezeti le, képes nekik biztonságot adni.

márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukám az volt. Nagyon sokat foglalkozott velem, úszni tanított, oldalkocsis motorral mentünk mindenfelé. Nem voltunk gazdagok, de mindent megkaptam, amire egy gyereknek szüksége van.
márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
az 1. és a 2. is én voltam:)
márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám (és édesanyám is) egy remek szülő, nagyon hálás vagyok érte. Leginkább azt emelném ki, hogy egy nagyon támogató ember, aki mindig is sok időt fordított a testvéreimre és rám, legyen szó arról, hogy segítsen a leckében, vagy egy közös családi túráról. Lehet vele beszélni bármiről, ha nem is érdekli annyira a téma, akkor is meghallgat és ha tanács kell, a legjobb tudomása szerint adja azt.
márc. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!