Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valakinek az apja nagyon...

Ha valakinek az apja nagyon vagyonos de még magával is filléreskedő fösvény, a gyerekei és a többi családtagja meg csóró átlagosak, meg lehet valahogy javítani?

Figyelt kérdés

márc. 3. 22:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor nézzük szövegértési szempontból. "Megjavítani" azt kell, ami elromlott, rossz.

Kinek rossz, ha valaki ül a saját pénzén? Saját magának?

Kezdjétek el neki felvezetni akkor, hogy Papa, cserélje le a Suzukit, jobb lesz egy Tesla magának. Papa, a Gucci-ba nagyon jo akciok vannak, nem kéne felfrissíteni a ruhatárát, a régi ruhadarabokat meg segítek bevinni a Voroskereszbe?

Hat valahogy igy.

márc. 4. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
57%

Én is ilyen vagyok,miért adnék mondjuk én azért nem adok a rokonságnak mert mindenen hitel van nekik és nem megdolgoznak a pénzért ha nem bankba könyörögnek.

Én 21-évig dolgoztam hegesztőként,Tengiztől,Dániáig melóztam.

márc. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
60%

Magyarán nincsenek igényei.

Ezzel nem lehet mit kezdeni.


Ami fura, hogy minek akar valaki tehetős lenni, ha nem használja ki.

márc. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, ne nyomogasd a telefont, ma állítólag már meló, és ha keményen dolgozol nem kell remegve ácsingóznod más pénzére.
márc. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
44%
Az apa azért vagyonos, mert nem hagyja, hogy a családtagok kedvük szerint eltékozolják a vagyont. Mert lehet öltözködni évi 200 ezer forintból is, meg kétmillióból is, meg húszmillióból is.
márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
A szegényes kocsira, telefonra, ruhára, cipőre meg mindenre ráfogja hogy ugyanazt tudja csak nincs túlárazva. Mintha tettetné hogy nem érzi a különbséget a szegényes és a menőbb tárgy között. Bármi költséges hobbit kipróbálni, utazni nem akar. Azért nem jótékonykodik mert biztonsági tartalék az nagy vagyon. Természetesen olyan alsó és középosztálybeli luxuskiadások, hogy elmenne szoláriumba, étterembe, vagy kávézóba fel sem merülnek. Ezek még egyenként nem lennének nagy dolgok,de az összkép miatt olyan, mintha a fösvénység beteges lenne, hisz egy átlagos alsóosztálybeli is sokkal többet költ nála.
márc. 4. 10:22
 27/28 anonim ***** válasza:
62%

Akik itt írták, hogy jó, hogy nem szórja el a rokonokra: Azért más kategória a "rokonok" és más a saját gyerek, nekem ez a véleményem.

Nyilván az ember a saját biztonsági tartalékát nem almolja ki maga alól (mi pl. 10 millán "ülünk" a férjemmel, ami pitcha, egy komolyabb betegség is elviheti, ez tényleg biztonsági tartalék.

De pl. barátnőm anyja 150 millión ült akkor, amikor Pesten egy lakás 15 milla volt (2010-es évek elején), a két helyes, rendes, dolgos lányunokája albérletben élt a férjével mindkettő, gyereket nem is vállaltak albérletbe. Ehhez az összeghez képest semmi sem lett volna mondjuk 15-15 milla (akkoriban!) lakásra a két lánynak. Ha már megtehetni, és nem érzi hiányát.

Kérdező, megértelek, bár nem tudjuk, mennyi pénzen ül apád. Én azt mondom, hogy majd eljön az öregkor neki is, akkor majd fizessen meg segítséget a pénzéből (bevásárlás, orvoshoz vivés, stb), nem kell ugrálnod neki.

Lehet lepontozni.

márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
De neked ehhez mi közöd van?
márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!