Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek a bűntudatom ellen?

Mit tegyek a bűntudatom ellen?

Figyelt kérdés
Édesanyám alkoholista (agresszív alkoholista) majdnem minden nap részeg. Kb. 8 éve alkoholista és már nagyon rossz a helyzet. Apukám már mindent megtett amit csak tudott és én is, de semmi változás. Sokszor hirtelen nagyon sok csúnya dolgot mondok, teszek mikor részeg. Ezért nagyon bűntudatom van. Mit tegyek hogy elmúljon a bűntudatom?

márc. 8. 16:40
 1/6 anonim válasza:
71%
Olvasd el a következő válaszokat. Itt mindenki téged fog bálványozni. Mit is mondasz pontosan olyankor?
márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Látogasd meg a következő weboldalt és kérdezz - akár anonim módon - szakemberektől: [link]
márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mik pontosan ezek a csúnya dolgok? Régebben én is szószerint kívántam a bántalmazó, alkoholista apám halálát, amiért aztán mindig elviselhetetlen bűntudatom volt. Tudtam, hogy szörnyű ilyet kívánni, de sajnos tényleg úgy éreztem bárcsak meghalna, hiába szerettem volna ezen nem tudtam változtatni. Sajnos a bűntudat nem múlt, így inkább ezt az érzést írtottam ki magamból. Belegondoltam miért ilyen szörnyeteg, miután megértettem könnyebb volt elfogadnom, és mikor már elég idős voltam hozzá totálisan kivontam az életemből. Így már nem zavar az sem, ha örökké él, csak legyen minél távolabb tőlem.
márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod! Gondolj arra, hogy nem te vagy a probléma, nem te vagy alkoholista, nem a te hibád a kialakult helyzet. Ha ezt mindig tudatosítod magadban, attól elmúlik a bűntudat. Ez az egyetlen módja, de ez mindig beválik.
márc. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne beszélgess részegekkel. Akkor se, ha anyádról van szó, semmi értelme.

Aztán tudatosítsd magadban, hogy kinek kellene bűntudatot éreznie, és kinek nem.

És persze szabadulj ebből a környezetből, amint tudsz.

márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3 és 5 az az igazság, hogy én egyáltalán nem szeretném, ha meghalna, csak hirtelen mondok ilyeneket. Én még így is nagyon szeretem anyukámat. A további válaszokat is előre köszönöm.

márc. 9. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!