Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista anya/nagymama. Ti...

Alkoholista anya/nagymama. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy kezdjem, talán a közepébe vágva. Az anyukàm alkoholista, ami nekem óriási szívfàjdalmam. Már elmúltam 30 éves, nem élek vele, saját családom van, gyermekem, de ez olyan szintű lelki seb nekem, amit sosem fogok kiheverni.

Sokszor làtok olyan anya-lànya vagy anya-fia kapcsolatokat, hogy a szívem össze szorul, mert annyira kötődnek kapcsolódnak egymáshoz és számíthatnak egymásra. Ami nekem sosem adatott meg, pedig mindent megtettem érte. Mikor gyerek voltam, volt, hogy azt kértem karácsonyra hogy ne igyon! Gyerekként... Tényleg volt többször is hogy könyörögtem. Annyira fáj!

Az utolsó reményem abban volt, hogy annyira szeretett volna unokàt, hogy abban bíztam, hogyha megadatik ez a csoda, ha másért nem is, de az unokái miatt majd változik. Persze sajnos, nem így lett. Nagyon fáj nekem ez az egész. Alap esetben anyukám egy normális asszony, ha nem iszik, semmi baj nincs vele, de ha igen, akkor kötekszik, jön-megy, telefonálgat, hívogat mindenkit részegen, kavar, rossz termeszetűvé vàlik. Nem egy csendes ivó.... És ilyenkor lejàrat mindenki előtt, mindenhol. Próbáltam már nem egyszer elmondani neki, hogy segítségre lenne szüksége, mert iszik, ez nem jó irány. De akkor meg elhord mindennek, azt mondja hogy hülye vagyok, hogy mondhatok olyat hogy ő iszik, kikéri magának. Gyerekkoromban mindig azt kaptam, hogy kis hülye vagyok. Nos, mostmár akkor nagy hülye, mert felnőttem.

Nagymamaként telefonon érdeklődik a gyerek iránt, párszor volt már nála a gyerek, de mondanom sem kell, hogy pár óra múlva mennem kellett és hazahozni a gyereket, mert telefonon hívtam és hallottam a hangján hogy ittas. Persze fel volt hàborodva, hogy miért viszem el, neki nincs semmi baja. Nos, beszélni alig bírt már. Mikor elvittem hozzá a gyereket nem volt ittas (nyilván,különben nem vittem volna), de őt nem érdekelte az sem, hogy ott az unokája, szépen berúgott. A szívem tört újra össze. Én ezt fel nem foghatom, hogy lehet valaki ilyen? Annyira fáj!

A férjem már teljesen ki van, haragszik rá, látja ő is milyen, hogy viselkedik és hogy én még mindig felnőtt fejjel is összetörök, újra meg újra.

Azt mondja, hogy semmit nem érdemel, de mindig mondom neki, hogy nekem akkor is az anyám.

Sajnos már nagyon sok feszültség van köztünk a férjemmel is emiatt, ami valahol jogos a részéről és érthető, de én meg azt érzem bele őrülök ebbe a helyzetbe. Nem tudom mi lehetne megoldás, igazából csak szerettem volna kiírni magamból, mert nem tudom megosztani senkivel, hiszen számomra ez egy szégyen. :(

Irigykedve nézem és néztem mindig a szoros kapcsolatban álló szülő -gyerek pàrosokat. Nekem ez annyira hiányzik.



márc. 17. 21:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%
Valójában itt a teljes és végleges kapcsolat megszakítás segítene.Minden energiádat a saját szűk családodra kellene fordítanod. A feltámadó lelkiismeret furdalásodat meg azzal nyugtathatod, hogy nem, igazából soha nem viselkedett jó anyaként az anyád. Legalább te viselkedj úgy a gyerekeddel. És keress egy jó pszichológust, aki segíti ezt a leválást anyádról.
márc. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigykedve nézni kell a "normális" családokat, hanem ELFOGADNI, hogy neked SOHA nem lesz normális anyád, ezen kívül nem kell odavinni a gyerekedet.

Nem, soha, egyszer sem.


Ezek után meg majd nem kell csodálkozni, ha a gyereked 18 évesen lelép és hátra sem néz.


Szerinted NEKI milyen érzés az alkesz, esetleg már ivott nagymamával együtt lenni?


Arra nem térek ki, hogy a gyerek biztonsága is a te felelősséged, ezzel szemben te valami hülye irracionális vágy miatt veszélyezteted.

márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Az én anyám nem alkoholista, de súlyos lelki bántalmazó. Tudom, mennyire fàj neked, hogy kapaszkodnál belé, de nincs mibe. Iszonyatosan fáj az a seb, hogy nekünk “nincs anyánk”, csak él valahol, aki szült. Ezen nem lehet túl lépni, de el lehet fogadni és együtt lehet vele élni. Évekbe és pszichológussal való terápiába telt, hogy jobban legyek. Mindenképp ajánlom, hogy a saját sebeid feldolgozása miatt keress fel egy pszichológust.
márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kedvencem:D


Amúgy egy kedves, aranyos teremtés, de részegen kötekedik, mindenkinek telefonál, kavar, stb,nem egy csendes alkoholista:D


Nem, ő nem kedves, az alkohol hozzá elő az igazi énjét, józanul meg visszafogja magát!


Ez a legrosszabb fajta alkoholista, akit kerülni kell!

márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
0%
Ha megtanulsz mások örömének örülni, akkor te is boldog leszel!
márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%

Nekünk még nincs gyerekünk de a párom kijelentette előre, ha lenne, egy percig nem hagyná egyedül az apámmal. Mert ismeri.

Ennyi

márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Anyosom, aposom es apam is alkoholista, csak mas minosegben, de azok. Nem hagynank egyikre se felugyelet nelkul a gyerekunket, pont. Ha megsertodnek, igy jartak. Hamarabb kellett volna merlegelni.
márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, amin át kell mennned, mintha az én gyerekkoromat írtad volna le.

Viszont sajnos meg kell erősödni, fel kell nőni, a gyerekedet kell magad és anyád elé helyezni.

Nem is értem, hogy jutott eszedbe, hogy rábízd, soha többet ne tedd ezt, ne dugd homokba a fejed! :(

márc. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!