Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal felnőttek, ti hogyan...

Fiatal felnőttek, ti hogyan kezelitek amikor a szüleitek nem fogadják el az új párotokat. Szülők ti ilyenkor mit vártok tőlünk?

Figyelt kérdés

Nem tudom megérteni ha egy szülő valami miatt nem fogadja el a gyermeke párját. Tetovalt/nem diplomas/idősebb/fiatalabb.

Szülők részéről az erdekelne hogy megis mit várnak ilyenkor a gyerektől?

Ha mégis jól érzi magát a gyermeketek vele, akkor mi ertelme kifogásolni? Hogy biztos ilyen-olyan. (Nő vagyok egyébként)

Alapból normalisabb a viszonyom a szüleimmel, de ez a hozzáállás eléggé kicsinál. Így természetesen nem szivesen jövök vele haza, ha utana rejtve kapom a megjegyzéseket róla.


márc. 21. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Kerdes, hogy miért nem fogadják el.

Nekem eddig egy partnere volt a lányomnak, akit nem bírtam, ő bűnöző kategória volt.

márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Laylah ***** válasza:
100%
Szerencsére a párkapcsolataimba sosem akartak beleszólni, akármi is volt a véleményük. De nyilván ha érzem, hogy nem tetszik nekik, akkor nem beszélek róla és ha mód van rá, nem viszem őket egy helyre.
márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Szeintem a szülők általában jót akarnak a gyermeküknek. Nekem egy pasimat nem bírták csak amikor még fiatal voltam, végül az az egyetlen kapcsolatom amit meg is bántam. Egy érzelmi bántalmazó, nárci hajlammal. Ők ezt akkor már látták, mivel nálam 30 évvel több élettapasztalatuk volt.

Egyébként nem sznobságból de én se örülnék ha lenne egy normalis, művelt, diplomás gyerekem és valami tróger szakmunkással jönne össze (NEM a szakmunkasokkal van baj). Viszont amennyiben ez az illető egy szorgalmas, célorientált ember, akkor semmi bajom nem lenne vele.

Szóval összefoglalva, ha nem olyan szüleid vannak, akiknek senki se jó, akkor érdemes elgondolkodni.

márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom ezért nem fogadják el (azt sejtem hogy a másik kérdés egyfajta leágazása e kérdés):

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kérdést férfi írta, ezt egy nő.
márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha lett volna ilyen, akkor se engedtem volna, hogy beleszóljanak, de nálunk nem volt ilyen.

Eleve az előző párjaimmal sose találoztak. Nem éreztem úgy, hogy eljött az ideje ennek a lépésnek egyiknél sem. Másrészt anyám mindig mondta, hogy pasit csak az esküvőn akar látni😂 aztán már rágta a fülem pár hónap után, hogy meg akarja ismerni a párom. Így fél év után találkoztak.

Szóval Csak a férjemet ismerik, ( már jegyesek voltunk mikor bemutattam), és őt szeretik.

márc. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
20 éve érdztetik hogy más nőt képzelnek el. Pont olyan célzások amik még épp kimagyarázható és félreérthető ha felveszem.
márc. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Szülőként mondjuk jót akarok a gyerekemnek. A szülő sok mindent lát amit a gyerek nem, főleg rózsaszín ködben.

Ráadásul (főleg nők esetében) 1-2-3 gyerekkel a szülőknek kell lakhatást és folyamatos gyerekfelügyelwtet biztosítani ha a kapcsolat tönkremegy. Legtöbbször olyan okból amit a szülők már előre láttak. Lehet lepontozni de általában ez az oka

márc. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Apukám soha nem fogadta el a férjemet. Anyukám halála után választás elé állított, vagy a férjem, vagy ő. A férjemet választottam. Azt nem mondhatom, hogy megbántam a választásomat, de ilyennek nem szabadna megtörténni. Aput 5 év múlva a halálos ágyán láttam viszont. Férjemmel a haláláig kitartottunk egymás mellett.
márc. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%
9: megkerdezhetem, mi baja volt apadnak a ferjeddel? Ilyet kerni a sajat lanyatol, azert szornyu..hacsak nem volt neki nyomos oka, es a “nem szimpatikus” nem nyomos ok.
márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!