Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne “mesélnem” a szüleimn...

Mit kéne “mesélnem” a szüleimnek? (Felnőttként, már elköltöztem - panaszkodnak hogy sose mesélek)

Figyelt kérdés

Szóval már jó pár éve külön élek a szüleimtől. Sokszor panaszkodnak hogy nem mesélek, sose írom le mi van velem, stb.

Ha megyek valami programra akkor azt mindig írom nekik, küldök képeket. Meg ha látok valami vicces mémet ami tetszene nekik akkor azt is elküldöm. De igazából nem tudom hogy ezen kívül miről kéne mesélnem nekik. Meló, sport, házimunka, alvás a napjaim nagyrésze, semmi érdekes. (A munkám, munkahelyi sztorik nem érdekli őket)


Mit kéne mesélnem a mindennapokról?


márc. 22. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Csak azért kérik,hogy mesélj,talán az megnyugtatja õket.

Vagyis ha a munkád és a sztorik nem érdekli õket, mégis mit szeretnének hallani?

Talán szeretnék ha családot alapitasz, van -e kapcsolatod stb?

márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Kapcsolatom van, azt meg tudják hogy gyerek nem lesz.

márc. 22. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
ez pont elég .
márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3

Nekik nyilván nem elég, hiszen panaszkodnak.

márc. 22. 13:29
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell nagy dolgokra gondolni. Én a napomat szoktam elmesélni, merre jártam, kivel találkoztam, mit csináltam stb. Vagy olyanokat hogy mit ettem, vagy miket szeretek mostanában enni. Nem hiszem hogy azt várják el hogy részletesen beszámolj nekik mindenről, csak tudni akarják hogy boldogulsz nélkülük, boldog vagy, minden rendben van veled.
márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

De a napomról mit meséljek, ha a munkám nem érdekli őket, nekem meg azzal megy el a napom túlnyomó többsége? :D

Kajáról nem szeretek beszélni velük, szerintük hülye kajákat eszek, nem hiànyzik a kritizálás. :(

Tudják hogy boldogulok, hiszen nem haltam még éhen az évek során.

márc. 22. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A szülőknek ugyanúgy nehéz elengedni a felnőtt gyereket, mint a gyereknek levállni róluk.

Az elmondásaid alapján szerintem elég sokmindent megosztasz velük. Én legalábbis el nem tudnám képzelni, hogy memeket küldözgessek a szüleimnek...

Szerintem felnőttkorban már nálad van a gyeplő, és neked kell "dominálni". Ez alatt azt értem, hogyha neked elég a mostani kapcsolattartás, akkor kommunikáld feléjük, hogy te nem szeretnél több mindent elárulni, és ennyi.

márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmit nem kell mesélned, nekik viszont jó lenne, ha felfognák, hogy nem a "kisgyerekük" vagy, akinek minden lépéséről tudniuk kellene.


Felnőtt vagy, annyit mondasz el, ami neked jól esik.

Én pl semmit. Külön élek, nem vagyok velük napi kapcsolatban sem, mert saját életem van - persze nem tetszik nekik.


Bocs, ez van, a barátomnak elmondom, milyen a nap, hisz együtt élünk, de a szüleimnek mit írogassam meg minden második nap, mi volt?


Nincs nekik életük hogy ennyire túlérdeklődőek? És amúgy nincs :D

márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudtam, hogy le fognak pontozni, bocs, akinek fáj az igazság, hogy az 500 km-re költözött gyereket nem kell napi szinten fárasztani azzal, hogy mit csinált kisjóska, meg mit sütöttél ebédre :D
márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem “napi szinten”, de most pl 3 hete nem nagyon írtam nekik, mert nincs mit. Dolgozok, takarítok, alszok. Semmi újságolnivaló.
márc. 26. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!