Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon mi a megoldás, esetleg...

Vajon mi a megoldás, esetleg mit tehetnék?

Figyelt kérdés

20/L

Nagy elkeseredésemben és kétségbeesésemben írok most nektek a jó tanácsaitokért.

Tavaly nyáron költöztem el otthonról, először nyári munka miatt, majd a tanulmányaim miatt, ugyanis azt a fővárosban folytatom. Egyedül vagyok itt, nincs itt a családom, sem rokonok, senki, csak az itt szerzett barátaim. Igencsak hirtelen csöppentem ebbe bele, hirtelen kellett gondoskodnom magamról, és nincs itt anya apa, akik segítenek, csak én, egymagam. Persze, ezzel nem is volt és nincs is semmi gond, mindent megoldok. Néha viszont nehéz, a távolság, sokkal kevesebbet találkozunk és beszélünk. Ők külföldön vannak, ritkán jönnek haza és sokat dolgoznak, hogy nekünk (van egy ikertestvérem) jó legyen.

Van egy párom, aki még otthon él a családjával, ő is messze van, de mindig meg tudjuk oldani, hogy legalább hétvégén találkozzunk, van mikor hét közben is együtt vagyunk. Ezzel sincs probléma, persze van, hogy hosszabb idő kimarad, mikor szüleim hazajönnek, én is hazamegyek és a testvérem is, olyankor együtt vagyunk mi négyen. A barátom és én 1 éve vagyunk együtt. Édesapám tudja, hogy van barátom, viszont még nem találkoztak. Édesanyám az elején nagyon kedvelte a barátom, viszont az első találkozás óta már nem így van. Mikor a barátom nálunk járt, édesanyám nagyon csúnyán beszélt vele és megalázta őt. Ennek, hogy anya nem kedveli őt több oka van. Mikor a barátom feljön hozzám, nem segít egyáltalán a házimunkában, néha kiakadtam és ennek hangot is adtam, mert csak hátráltat ilyenkor, fekszik, és csak nézi, ahogy teszek-veszek össze-vissza. Őt a szülei nem támogatják anyagilag, havi 80.000Ft-ot keres a gyakorlati munkájával, abból gazdálkodik. Napi étel a munkában/suliban, szórakozás stb. Ezekre 1-2 hét alatt elmegy az összes pénze. Ezután ha együtt vagyunk, a boltban mindent én fizetek mindig. (Főzéshez alapanyagok, nasi, innivalók, étel rendelés, stb.) ez mind rengeteg pénz, édesanyám ezért úgy érzi, hogy ő kihasznál engem és elvesz belőlem, pedig nem. Megértem az ő oldalát is, mivel ő a férfi és mindig mindent egyedül állok, ez így nem járja. De neki nincs pénze, enni pedig kell és ő itt nálam vendég, nincs szívem nem kifizetni az ő dolgait is.

Anya egyáltalán nem támogat a kapcsolatomban, nem is érdeklődik felőle egyáltalán. Sőt, ha mégis szóbahozza nagyon csúnya hangnemben beszél róla és sértő, trágár szavakat használ rá. Nyugodt pillanatában pedig csak annyit mond, ha neked jó, nekem is.

Én nagyon szeretném, hogy megismerjék őt a szüleim, hogy valójában milyen ember is és rájöjjenek nem kell aggódniuk és szeretném, hogy jól kijöjjenek.

Édesapám még mindig úgy tekint rám, mint a pici lányára, és mindig elmondja, nem aludhat nálunk senki, se fiú, se lány, mindenki aludjon otthon. Az pedig nem lenne megoldható, hogy ne aludjon majd nálunk, ugyanis 5-6 óra az út neki haza tőlünk.

A barátom családja az eleje óta nagyon befogadóak, kedvesek és jószívűek velem. Érdeklődnek felőlem mindig és nagyon jól kijövünk egymással. Nekik is írt édesanyám sokáig, hogy a fiuk hagyjon engem békén. Emiatt megingott kissé a kapcsolatunk, sok volt a feszültség és a nyomás, de tudtuk rendezni a barátommal.

Nem tudom mégis mit tehetnék, nagyon bánt ez az egész, hogy két tűz között vagyok és tehetetlennek érzem magam.

Arra is gondoltam már, hogy nem erőltetem, hogy találkozzanak, megismerjék egymást és egyelőre nem viszem be a rokonság közé sem. Habár nagyon rossz látni, hogy nagy családi rendezvényeken, ünnepeken, bulikon mindenkinek ott a párja, annak is akik csak pár napja vannak együtt. Rólam pedig van aki nem is tudja, hogy van, ha csak nem követ a social médián.

Bárkiről is van szó, a szülők elfogadják a gyerekük párját, bárki is ő és bármilyen ember is.

Édesanyám a legjobbat akarja nekem, mégsem elfogadó. Ez nagyon bánt és elkeserít.

Néha túlhajszol. Rengeteg otthoni hivatalos ügyet, feladatot rám bíz. Jelenleg tanulok nappali tagozaton. Azt szeretné emellett egy hétvégi sulit is végezzek el és a nyelvvizsgáimat is fejezzem be. De egyszerűen néha úgy érzem, besokalltam és nem bírom tovább.

Hirtelen csöppentem ebbe az életmódba, nem voltam rá felkészülve. Felnőttnek lenni nem nehéz, csak nagy felelősség és néha úgy érzem, túl sok probléma ez nekem mind, (ugyanis emellett nekem is vannak elintézendő dolgaim, feladatok és a tanulás). Fiatal vagyok, a barátaimmal is szeretnék lenni és jól érezni magam, kikapcsolódni. Ez viszont nem megy. Nem tudom elengedni magam, mert mindig a problémákon kattogok és azon, hogy vajon helyes-e, amit csinálok, szüleim vajon büszkék rám. Hatalmas bennem a megfelelési kényszer és senkinek sem szeretnék csalódást okozni. Mindenkit magam elé helyezek.

A testvérem egy másik városban tanul, ő a legnagyobb támaszom, segítségem, ő tartja bennem a lelket és nagyon hiányzik nekem, nehéz nélküle is.

Köszönöm, hogy ezt kiírhattam magamból, és ha bárkinek lenne bármiféle jó tanácsa, tapasztalata, azt nagyon megköszönöm!



2023. szept. 22. 19:26
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%

Naiv vagy és gondolom téged is a szüleid pénzelnek, nem te keresed meg azt, amit a barátod helyett is kifizetsz. A szüleid neked adnak pénzt, ha még egy gyereket el akarnának tartani, csináltak volna...

És otthon lakva 1-2 hét alatt eltapsolni 80 ezret azért elég szép. A kandúrod tanuljon meg spórolni meg menjen el diákmunkára. Akkor nem a csaja szüleinek kell pénzelnie. Vagy pumpolja a saját szüleit.

Bocs, de amíg nem magatokat tartjátok el, érthető, hogy nem repesnek az örömtől, hogy egy random fiú eltartásáért gürcölnek a munkában, szívesen költenék azt másra.

2023. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%

Hát, azért valahol anyádnak is igaza van, a srác konkrétan rajtad élősködik, miközben neked sincs sok, a szüleid meg nem azért gebednek, hogy az ő ellátását finanszírozzák rajtad keresztül.


A párod szüleinek nem gáz, hogy te meg a szüleid tartják el a tanuló gyereküket helyettük? Jópofát vágnak meg kedvesek veled, de azért ha rajtuk múlna, éhen halhatna a gyerekük, a képem lesülne a helyükben.


És akkor még csak nem is segít, miközben te eltartod őt kvázi....


Fiatal, naiv 20 éves vagy, de anyádéknak igaza van, bocsi.

2023. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Az ilyen negatívitást nem vagyok hajlandó eltűrni. Jó tanácsot kértem.

Sajnálom, ha nektek ilyen nyomorult sors jutott. Ezért örülök, hogy nem vagyunk egyformák. Ennyire szívtelennek és befásultnak lenni a mai világban nem újdonság, ez Magyarország! De könyörgöm, lépjetek már túl ezen!

2023. szept. 22. 19:47
 4/40 anonim ***** válasza:
66%
Nem tartozik a szerelmi életed a szüleidre. Ne ácsingózz az elismerésükre, felnőttél. Minél inkább függetlenedj. Nem tartozol beszámolóval a pénzköltésedről se, mindenesetre legyen saját kereseted. Egyáltalán ne beszélj a párkapcsolatodról, ne akard, hogy jóban legyenek. Ne maradj két tűz között, az otthon tüzét engedd el, és a saját érzelmi kandallód tüzét gyújtsd meg.
2023. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
96%

Minek tettél fel kérdést, ha nem bírod a számodra unszimpatikus véleményeket?


Anyádnak igaza van. Ezt valószínűleg még írni fogják párszor. Ez nem negativitás. Ideje lenne benőnie a fejed lágyának. 80 ezret két hét alatt eltapsolni abnormális. Addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója elér! Ha ennyire nincs pénze, ne rendeljen kaját, ne egyen gyorskajákat, ne járjon diszkóba, moziba, mit tudom én hova. Ha ennyire nincs pénze, vegye a kínaikból vagy a sparból a legolcsóbb tusfürdőt és shampont. Folyékon szappan helyett olcsó szilárd szappant. Mindenből a legolcsóbbat. Kajából is lehet úgy venni, hogy több napra elég legyen, sparban sokszor tesznek ki akcisó cuccokat, este 50% kedvezmény van zárás előtt a pékárukra. Éhezés nélkül megoldható. Nem él nagylábon, de ha ennyire nincs, akkor ne akarjon többet. Egy dolog, hogy mondjuk hetente meghívod valahova, de az, hogy bevásárolsz neki... pff! Nem te fizeted, hanem a szüleid! A fiatalembernek ahhoz sincs tenniakarás, hogy ne csak nézzen téged takarításkor. Én sem fogadnám lelkesen az ilyet ficsúrt.

2023. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
96%

De milyen jó tanácsot vársz, ha az igazságot nem akarod elismerni? Az nem negativitás, hogy a szüleidnek kell félig eltartania a tökét vakargató pasidat, ami nagyon gáz, hanem tény. Menjél el dolgozni, és akkor majd meglátod, hogy téged is felháborítana, ha azért robotolnál, hogy egy kvázi idegen költse el a pénzed.


Nem mi vagyunk szívtelenek, hanem te vagy buta, naiv, tapasztalatlan 20 éves, aki nem veszi észre, hogy lehúzzák. Persze, nyilván neked is könnyű a szüleid f*szával verni a csalánt, nem te dolgozol meg a pénzért, amiböl kitartod a héderelő pasidat, úgy könnyű.


A legjobb tanács, amit kaphatsz, hogy hagyd ott ezt a lusta pasit és a felelőtlen családját.

2023. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
2%
Hogy lenne már 80 ezerből megélni eltapsolás? Annyiból él a fiú!
2023. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
95%

#7

Nem él meg belőle, hanem 1-2 hét alatt elkölti. A hónap további részében pedig a barátnőjéből él. Te nem olvastad a kérdést?

2023. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, de nekem is az jutott az eszembe, hogy elég rendesen kihasznál téged a srác és rajtad keresztül a családodat is. Ha a saját keresetedből költenél rá, az a te dolgod lenne, de jelenleg nem ez a helyzet. Ne csodálkozz, hogy anyád nem támogatja ezt a kapcsolatot.
2023. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
94%
Hát ja, addig könnyű eszementen nagyszívűnek lenni, amíg nem te keresed meg rá a pénzt. Utána meg baromi idegesítő. Ezt utóbbit érzi most anyád is.
2023. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!