Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elolvasnátok a huszonéves...

Elolvasnátok a huszonéves fiatok/lányotok naplóját, ha váratlanul meghalna?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy viharos volt a kapcsolatotok, soha nem is volt túl bizalmas. A naplóról azt tudjátok, hogy 10 éve ugyanabba a rohadt vastag füzetbe vezette, időnként naponta, néha több hónap kihagyással.

Máshogy állnátok a kérdéshez, ha jó lett volna a kapcsolatotok? Illetve befolyásolná-e a döntéseteket a naplóval kapcsolatban az, hogy mi volt a halál oka? (Értem ezalatt, hogy baleset, vagy öngyilkosság)


Ez amúgy szigorúan elméleti kérdés, nincs gyerekem, én vagyok huszonéves. És nem, megölni se tervezem magam, szimplán túl sok olyan közúti balesetről hallottam mostanában, aminek a végén valaki meghalt, és elgondolkodtam, hogy mi lenne a személyes tárgyaim sorsa, ha velem történne ilyesmi.


márc. 23. 19:41
A kérdező szavazást indított:
Öngyilkosság esetén elolvasnám, ha jó kapcsolatunk volt
Öngyilkosság esetén elolvasnám, ha rossz kapcsolatunk volt
Öngyilkosság esetén mindenképp elolvasnám
Baleset esetén elolvasnám, ha jó kapcsolatunk volt
Baleset esetén elolvasnám, ha rossz kapcsolatunk volt
Baleset esetén mindenképp elolvasnám
Semmiképp nem olvasnám el
Mindenképp elolvasnám
122 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

(nekem sincs gyerekem)


Őszintén fogalmam sincs. Valószínűleg igen, már csak azért is, hogy tudjam, miért történt, mit és hol rontottam el, egyáltalán elrontottam e valamit. Azaz egy szóval kíváncsiság.


De fogalmam sincs, hogy egy ilyen helyzetben, jobb e tudni a valóságot, vagy sem.


Valószínűleg elég tüzetesen kibeszélném a pszichológusommal, aztán vagy elolvasnám, vagy elégetném, hogy ne piszkálja az agyamat a kíváncsiság.

márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Most így elvből azt írnám, hogy biztosan nem... De amúgy meg tudom magamról, hogy túl kíváncsi vagyok ahhoz, hogy ne olvassam el. Mondjuk biztos megszakadna a szívem, mikor azt olvasnám, hogy mi miatt haragudott rám esetleg tartósan, még közvetlenül a halála előtt is...
márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Igen, egyértelműen!
márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nincs ember, aki nem olvasná el.

Aki mást állít, az vagy hazudik, vagy álszent, vagy esetleg nem gondolja magáról hogy megtenné, de tuti megtenné.

márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

Elolvasnám.

Ha már nem él, akkor nem érzem visszaélésnek, hogy belelátok olyan dolgaiba, amit életében nem akart megosztani velem. Ha öngyilkos lenne, akkor meg különösen megtenném, hátha választ kapok arra, miért tette.

márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Csak es kizarolag akkor, ha ongyilkos lenne, mert akkor valaszt kapnek arra miert tette. De amugy nem olvasnek bele, mert az az o gondolata volt es meg is hagynam neki.
márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképp elolvasnám,hogy tudjam hányadàn állt velem, az élettel.

Ugyérzem nekem is sok titkom van amit nem akarok elmondani de a halálom után mindegy lenne.

márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
Amíg életben volt, engedte, hogy ismerjem miket írt a naplójába? Normális szülő gyereke kapcsolatban nem nagyon kellene, hogy titkolózzunk egymás előtt, szerintem. Ha még életében ragaszkodott volna ahhoz, hogy ne tudjam meg, hogy miket írt, akkor lehet, hogy már utána se lennék rá kíváncsi. Én halálában is tisztelném a véleményét a témában, ha már egyszer ebben egyeztünk meg. Egy napló elolvasása, vagy nem elolvasása semmit sem változtatna a kapcsolatunkon, én úgy emlékeznék rá, ahogyan az életében is ismertem.
márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
23%

Ha elolvasnám, az egy életre megnyomorítana, így inkább gyorsan bedobnám a tűzbe.

Olvastam már el búcsúlevelet, megbántam.

márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem olvasnám el. A fájdalom és az érzékeny lelkem miatt képtelen lennék rá. Így is napokig nyomott hagy a lelkemen egy csomó szomorú dolog. (Pl.kóbor kutya látványa) Boldogok a tudatlanok....
márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!