Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudná anyu elintézni...

Hogyan tudná anyu elintézni hogy a hamvaimat hazahozhassa? Rákos vagyok, és a sok sírról lopás miatt gondolkozom ezen. Anyagilag is jobb lenne ugye?

Figyelt kérdés
márc. 28. 16:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Csak én nem értem, mi köze a SÍRRÓL lopásnak a hamvaidhoz? Semmi. Szóval miért kellene hazahoznia anyudnak a hamvaidat?
márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Én nem szeretnék sem koporsós temetést, sem azt, hogy porfogóként kerülgessenek.

Hamvasszanak és szórjanak szét.


Egyébként jobbulást, és reméljük a legjobbakat.

Rokonom már az áttéteknél tartott, mire diagnosztizálták, de szerencsére gyógyul.

Remélem, neked is sikerülni fog! Drukkolok!

márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó, csak tudod a hamvak szétszórása illegális. Meg aztán az ember azért szeretne egy emlékhelyet magának.
márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

#3 Vannak hivatalos helyek, ahol engedéllyel lehet szórni.

Nem arra gondoltam, hogy megy valaki az utcán, aztán szétszórja.

Minek?

Hogy a volt szomszédok azon csámcsogjanak, hogy vajon jönnek-e a messze származottak a temetőbe halottak napján?

márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Kiutazik, beteszi az urnat a bőröndbe, és hazahozza. Az a legolcsobb.
márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
A sírról lopás hogy jön ide? A hamvakat nem a sír tetején tartják.
márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%
#4 Én még egyetlen egy esetet sem hallottam, ahol valaki ilyen "hivatalos helyen" akarta szétszórni a hamvait. A hamvak szétszórásában pont az szokott lenni a mögöttes elképzelés, hogy az elhunyt számára valamilyen kiemelt jelentőséggel bíró helyszínen szórják szét a hamvait. Pl. sokan a Dunába, Balatonba, patakokba akarják szóratni a hamvaikat. Elvileg lehet engedélyt kérni a rá, de a gyakorlatban csak ritkán adják meg.
márc. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

#7, Debrecenben (pedig az nem a világ közepe) IS van a temetőben ilyen emlékhely, ahol szétszórásos búcsúztatást tartanak teljesen hivatalosan. Voltam is egy ilyen búcsúztatáson, és hogy morbid legyek, életem legkellemesebb temetése volt. Ahol nem akartak midenáron megríkatni. Meg szívet szorítani. Az elhunyt legjobb pillanataira emlékeztünk. Még kacagtunk is. De már a búcsúztatásra érkezve is kellemes volt, hogy nem egy unalomig ismert orgonaszólam szólt, hanem Máté Péter Elmegyekje.

Álmélkodtam is a végén. Jé, ezt így is lehet.

[60 elmúltam, én is ilyet szeretnék. Majd megírom a nekrológomat poénosra, hátha lehet készen is odaaddni a búcsúztatónak, és az enyémen is mosolyogjanak az emberek. És a legjobb pillanataimra emlékezzenek.]

márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%
Mért kéne engedély egy urna hazahozásához? És milyen sírról lopás? Mit lopnak a sírról, virágot? És mért vagy olyan biztos benne, hogy belátható időn belül meghalsz?
márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom, hogy ilyesmin gondolkodsz. Gyógyulást kívánok neked, es kellemes húsvétot a szeretteiddel! ❤️🐣
márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!